Skocz do zawartości
POLKOP

Mtz 82 + hydramet 14

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hydramet

ferdek255    23

No nie wiem Udźwig 850 kg Wysokość podnoszenia 3,45 m trochę mało wytrzymać wytrzyma ale nie radził bym ja kupiłem do pronara tura (łyżka i krokodyl) i zapłaciłem 11 tys i jestem zadowolony jest on od 6 garowca i śmigam że hej wiedz poszukaj trochę używanych takich qiuckie stoll i itp.

TTjarek    1

ja przy swoim mtz-cie ma hydramet 15 jek dla mnie to dobry zestaw, jakie z przodu masz felgi?

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

Czy to dobry zestaw do bel, czy przód storzkowy długo wytrzyma.

nie mam tura ale pozwolę sobie coś napisać, bo 14stka kosztuje tyle co i tur na c 360 /mf255 itp czyli 3B za taką kasę to nowego ładowacza do dużego ciągnika nie znajdziesz, obczaj tylko czy ta 14stka ma wypory tylne w mocowaniu, jeśli tak i nie przeszkadza Ci brak prostowodów to OK, a jest jeszcze tur 20 niewiele droższa wersja 14stki w większym udzwigiem :(

POLKOP    2

mam pełne felgi a baloty raczej niewarza więcej niż 850kg więc chyba wytrzyma

zbigi123    4

Jak ja bym miał brać to jednak wolałbym troche dołożyć i wziąść 15. Zawsze masz ten zapas udźwigu, teraz moze ci taki nie potrzebny, ale w przyszłosci kto wie.  Firma jest godna polecenia, ja mam juz 7 lat, przezucam kilka tysięcy ton rocznie, naprawde jestetm z niego zadowolony.

POLKOP    2

Jak ja bym miał brać to jednak wolałbym troche dołożyć i wziąść 15. Zawsze masz ten zapas udźwigu, teraz moze ci taki nie potrzebny, ale w przyszłosci kto wie.  Firma jest godna polecenia, ja mam juz 7 lat, przezucam kilka tysięcy ton rocznie, naprawde jestetm z niego zadowolony.

a wysokość 3,45 wystarcza aby załadować duży worek z nawozem na rcw 3 i ułożyć 4 rzędy beli owiniętych folia?

Ferdek07    62

http://www.youtube.com/user/Boksic16#p/u/5/GyZuEAY5kjg na 1.47 widać jak belarus męczy się z belką sianokiszonki a 20stka ma 100kg więcej udzwigu niż 14stka i tak się tutaj zastanawiam, bo 20stka cenowo jest atrakcyjna ale czy udzwig 950kg to jest za mało do sianokiszonki, czy poprostu ten belarus coś niedomaga? Czy na innym ciągniku ta 20stka dziwgała by lekko takie belki na wolnych obr?

kamis    0

jeżeli trawa zwłaszcza polna jest słabo podsuszona, prawie surowa to taka balota waży około 1 tony . trawa łąkowa o podobnej wilgotności jest sporo lżejsza

Ferdek07    62

15stka poza największą zaletą tzn stosunek udzwigu co do ceny ma jedną dużą wadę, tzn mocowanie bez wyporów tylnych i problematyczne zdejmowanie i zakładanie ;)

mtz_820    0

Moze napisac jakis uzytkownik ładowacza na moscie stożkowym jak ten most sie trzyma?

janek82    3

Witam ma ktos zalozonego tura pirat 1 w swoim mtz-e bo rozwazam jego kupno i czy most stozkowy wytrzyma przy nim?

zmija2a    1

Niedługo przywożą mi hydramet 15 do MTZ82. O co chodzi z tymi mocowaniami? Jakieś wypory na tył? Może lepiej dołożyć na jakieś lepsze mocowania. Boję się żeby mi MTZ na pół się nie podzielił. Wiecie coś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzony9203
      Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.
      Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 
      Co może być przyczyną?
      Pozdrawiam.
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Peron
      Witam

Czy ktoś z Was wymieniał fotel w swoim MTZ 82 na bardziej komfortowy? Nie chcę kombinować z samochodowymi, chciałbym kupić coś dedykowane do ciągników. Najlepszy to byłby oczywiście jakiś Grammer pneumatyczny, no ale jakiś dobry mechaniczny też może być. 

Zastanawiam się nad czymś takim:

http://allegro.pl/agro-mar-fotel-siedzenie-komfortowe-mtz-pronar-mf-i6574126281.html

http://allegro.pl/agro-mar-siedzenie-fotel-mtz-ursus-mf-pronar-i6574129397.html

Jeśli ktoś ma, to byłbym wdzięczny za opinie.
    • Przez marka
      Kilka wieczorów poświęciłem na przejrzenie forum dotyczące MTZ i Belarusa i stwierdziłem że każdy ciągnik jest z innej bajki więc postanowiłem otworzyć własny temat na którym będę opisywał własne kłopoty z belarusem 820.3 rocznik 2008 i rozwiązania problemów, zwłaszcza że dzięki forum rozwiązałem już dwie "awarie"patrz problem z WOM w MTZ - Agrofoto.pl Forum - strona 2 i mtz nie odpala - Agrofoto.pl Forum
      A na dzisiaj nowy problem czyli niedziałający wentylator nagrzewnicy oraz prawdopodobnie świeca żarowa .studiując schemat doszedłem do wniosku że za wentylator odpowiada przekaźnik pierwszy licząc od strony kierowcy i na kostce powinno być napięcie idące od bezpiecznika .Czy z tą awarią mogą mieć związek bezpieczniki zabezpieczające ładowanie i gdzie one są fizycznie w ciągniku ?
    • Przez kuba3120
      Witam wszystkich, opiszę mi ktoś połączenie tego alternatora z regulatorem, poniżej fotki, pozdrawiam