Skocz do zawartości
zetor1111

Zetor 7245 - podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor1111    2

Witam . Mam problem ze swoim Zetorkiem ponieważ sam się podnosi podnośnik jak w ciągniku zwiększa się obroty . Na początku dawałem sobie z tym rade ponieważ wystarczało w odpowiednim miejscu ustawić wajchę od podnośnika a teraz nawet to nie skutkuje . A i dodam jeszcze że podnośnik zaczyna opadać gdy włacza sie hydraulikę np. przy wywrocie przyczepy . Proszę o radę czym to może być spowodowane ?????

Gago    0

A masz w nim pomocniczy podnośnik wspomagający?? u mnie podobnie było w 7745 .

Wiadomość z agroFakt.pl

Gago    0

Ja bym powiedział ze masz to co ja w 7745 bo miałem podobnie i poszło mi to w środku co jest pod kabiną z podnosnikiem cały ten układ mi poszedł podobnie było i przy okazji mi to popsuło wspomagający siłownik musiałem wtedy zabulić 700 zł za to wszystko wraz z robocizno. Ale może akurat to nie to jest trzeba mieć nadzieje że nie to tylko coś mniejszego .

wildbream    0

zapytałem wczoraj wujka, który trochę naprawia zetorów(tak przy okazji bo gadaliśmy o zetorach i ich hydraulice bo muszę u siebie pompę wymienić)

mówił że wielce prawdopodobne że rozdzielacz ma trochę dosyć, bo albo się tam powyrabiały jakieś tam sprężynki w zaworach, albo coś się zawiesiło bo np miałeś olej zanieczyszczony

tak czy siak będzie trzeba tam zajrzeć, czytaj odkręcić podłogę w kabinie i zdjąć pokrywę hydrauliki (która do lekkich nie należy)

jeśli byłbyś zainteresowany (napisz na privie) to mogę ci skany zeszytu napraw podesłać z rozdziału o hydraulice (co jak odkręcać itd)choć zdaje się ze gdzieś tu na forum chyba są jakieś takie materiały

zetor1111    2

Oleju jeszcze nie dolewałem ani nie wymieniałem od kąd go kupiłem a dokładnie od 2 lat , a olej ma ciemno-błękitno barwę.

center    8

a ja mam inny problem a mianowicie mój podnośnik opada... i to nie oto chodzi ze tłok jest nieszczelny czy coś bo jak go zostawię to 3ma i tydzień i nie upuści tylko jak jadę ciągnikiem to dźwignia podnośnika mi sama wędruje na dół:/ i tam na regulacji tej śruby dociskowej na tym torze mam na maksa dokręcone i wraz mi leci.... co zrobić?

zorzyk2    50

Mam podobnie od dawna i do jazdy blokuję tym regulowanym ogranicznikiem skoku dźwigni.

farmer7745    11

W miejscu gdzie ta sprężyna styka się z tym półksiężycem powinne być specjalne podkładki, u mnie się wydarły i ta dźwignia podobnie opadała.Ja wyciołem dwa krążki ze skóry, odpowiednio dokręciłem i trzyma, a ogranicznik też jest pomocny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się