zetor1111

Zetor 7245 - podnośnik

Polecane posty

zetor1111    2

Witam . Mam problem ze swoim Zetorkiem ponieważ sam się podnosi podnośnik jak w ciągniku zwiększa się obroty . Na początku dawałem sobie z tym rade ponieważ wystarczało w odpowiednim miejscu ustawić wajchę od podnośnika a teraz nawet to nie skutkuje . A i dodam jeszcze że podnośnik zaczyna opadać gdy włacza sie hydraulikę np. przy wywrocie przyczepy . Proszę o radę czym to może być spowodowane ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

A masz w nim pomocniczy podnośnik wspomagający?? u mnie podobnie było w 7745 .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym powiedział ze masz to co ja w 7745 bo miałem podobnie i poszło mi to w środku co jest pod kabiną z podnosnikiem cały ten układ mi poszedł podobnie było i przy okazji mi to popsuło wspomagający siłownik musiałem wtedy zabulić 700 zł za to wszystko wraz z robocizno. Ale może akurat to nie to jest trzeba mieć nadzieje że nie to tylko coś mniejszego .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

zapytałem wczoraj wujka, który trochę naprawia zetorów(tak przy okazji bo gadaliśmy o zetorach i ich hydraulice bo muszę u siebie pompę wymienić)

mówił że wielce prawdopodobne że rozdzielacz ma trochę dosyć, bo albo się tam powyrabiały jakieś tam sprężynki w zaworach, albo coś się zawiesiło bo np miałeś olej zanieczyszczony

tak czy siak będzie trzeba tam zajrzeć, czytaj odkręcić podłogę w kabinie i zdjąć pokrywę hydrauliki (która do lekkich nie należy)

jeśli byłbyś zainteresowany (napisz na privie) to mogę ci skany zeszytu napraw podesłać z rozdziału o hydraulice (co jak odkręcać itd)choć zdaje się ze gdzieś tu na forum chyba są jakieś takie materiały


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Oleju jeszcze nie dolewałem ani nie wymieniałem od kąd go kupiłem a dokładnie od 2 lat , a olej ma ciemno-błękitno barwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a ja mam inny problem a mianowicie mój podnośnik opada... i to nie oto chodzi ze tłok jest nieszczelny czy coś bo jak go zostawię to 3ma i tydzień i nie upuści tylko jak jadę ciągnikiem to dźwignia podnośnika mi sama wędruje na dół:/ i tam na regulacji tej śruby dociskowej na tym torze mam na maksa dokręcone i wraz mi leci.... co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam podobnie od dawna i do jazdy blokuję tym regulowanym ogranicznikiem skoku dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W miejscu gdzie ta sprężyna styka się z tym półksiężycem powinne być specjalne podkładki, u mnie się wydarły i ta dźwignia podobnie opadała.Ja wyciołem dwa krążki ze skóry, odpowiednio dokręciłem i trzyma, a ogranicznik też jest pomocny.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj