Skocz do zawartości
zetor1111

Zetor 7245 - podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
zetor1111    2

Witam . Mam problem ze swoim Zetorkiem ponieważ sam się podnosi podnośnik jak w ciągniku zwiększa się obroty . Na początku dawałem sobie z tym rade ponieważ wystarczało w odpowiednim miejscu ustawić wajchę od podnośnika a teraz nawet to nie skutkuje . A i dodam jeszcze że podnośnik zaczyna opadać gdy włacza sie hydraulikę np. przy wywrocie przyczepy . Proszę o radę czym to może być spowodowane ?????

Gago    0

A masz w nim pomocniczy podnośnik wspomagający?? u mnie podobnie było w 7745 .

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Wiadomość z agroFakt.pl

Gago    0

Ja bym powiedział ze masz to co ja w 7745 bo miałem podobnie i poszło mi to w środku co jest pod kabiną z podnosnikiem cały ten układ mi poszedł podobnie było i przy okazji mi to popsuło wspomagający siłownik musiałem wtedy zabulić 700 zł za to wszystko wraz z robocizno. Ale może akurat to nie to jest trzeba mieć nadzieje że nie to tylko coś mniejszego .

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

wildbream    0

zapytałem wczoraj wujka, który trochę naprawia zetorów(tak przy okazji bo gadaliśmy o zetorach i ich hydraulice bo muszę u siebie pompę wymienić)

mówił że wielce prawdopodobne że rozdzielacz ma trochę dosyć, bo albo się tam powyrabiały jakieś tam sprężynki w zaworach, albo coś się zawiesiło bo np miałeś olej zanieczyszczony

tak czy siak będzie trzeba tam zajrzeć, czytaj odkręcić podłogę w kabinie i zdjąć pokrywę hydrauliki (która do lekkich nie należy)

jeśli byłbyś zainteresowany (napisz na privie) to mogę ci skany zeszytu napraw podesłać z rozdziału o hydraulice (co jak odkręcać itd)choć zdaje się ze gdzieś tu na forum chyba są jakieś takie materiały

- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

zetor1111    2

Oleju jeszcze nie dolewałem ani nie wymieniałem od kąd go kupiłem a dokładnie od 2 lat , a olej ma ciemno-błękitno barwę.

center    8

a ja mam inny problem a mianowicie mój podnośnik opada... i to nie oto chodzi ze tłok jest nieszczelny czy coś bo jak go zostawię to 3ma i tydzień i nie upuści tylko jak jadę ciągnikiem to dźwignia podnośnika mi sama wędruje na dół:/ i tam na regulacji tej śruby dociskowej na tym torze mam na maksa dokręcone i wraz mi leci.... co zrobić?

farmer7745    19

W miejscu gdzie ta sprężyna styka się z tym półksiężycem powinne być specjalne podkładki, u mnie się wydarły i ta dźwignia podobnie opadała.Ja wyciołem dwa krążki ze skóry, odpowiednio dokręciłem i trzyma, a ogranicznik też jest pomocny.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć jak można zwiększyć ciśnienie na wyjścia hydrauliczne i ile można najwięciej w tym ciągniku ustawić.
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez Adamek21
      Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem zetora 5211i dopiero uczę się jego obsługi i potrzebuje pomocy. Mam kilka pytań
       1 jak dobrze ustawić te wajchy od podnośnika i od czego one są
      2 czemu podczas włączania wajchy od womu podnośnik idzie do góry
      3 a po wyłączeniu opada
      4 jak obsługiwać  wajchę od kipra i które to jest
      w miarę możliwości proszę o zdjęcia jeśli takie posiadacie
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez michal70920
      Witam
      Mam własnie taki problem a mianowicie mam ciagle zapowietrzony układ hydrauliki siłowej zetor 8540 i jak go  odpowietrzyc.