Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

kredyt

Polecane posty

minor15    26

Słyszałem że arr lub arimr daje kredyt nawet do 4mln zł. na zakup gospodarstwa nei wiekszego nez 300ha. Moze ktos soc powiedziec o takim kredycie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    627

nie słyszałem o czymś takim :D na jakich to by miało być zasadach??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Strona Główna - Kredyty preferencyjne

wejdz na tę stronkę, po lewej stronie kliknij w kredyty preferencyjne i poczytaj to na początek.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Podłącze się do tego wątku gdyż nie znalazłem nic w tym temacie na forum. Mianowicie chodzi o to że mam podpisaną umowę w PROW i planuje kupić zetora Proxime Plus 105. Jaki byście radzili wziąć kredyt pomostowy. Bedzie to koszt około 140 tys. zł. około 10% wkładu własnego i reszta na jakiś kredyt. Po trzech miesiącach 82 tys powinny być do zwrotu (VAT+dofinansowanie), także fajnie jak byłaby możliwość wcześniejszej spłaty. Reszta rozłożona tak na 5 lat. Mam pewne informacje na temat finansowania firmowego zetora(przedstawiam w załączniku)tylko ze jest ono praktycznie z zerowym oprocentowaniem i nie wiem czy tak jest w rzeczywistość. Jak ktoś miał styczność z tym kredytem to prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie tym informacja. Chociaz jest on dostepnz dopiero od Agro Show 2009 bo tam zetor podpisał umowę z BZWBK

Dzieki i pozdrawiam

post-6949-125814301005_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Nie polecam BZ WBK . Dowiedz się na kogo będzie zarejestrowany sprzęt ,wrzucą Ci swojego ubezpieczyciela, a gdyby to były przyczepy to jeszcze podatek od środków transportu , ja bym nie polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Romi w bzwbk sprzet jest na ciebie rejestrowany ubezpieczyciela mozesz wybrac sam oczywiscie musi byc polisa AC z tym podatkiem to też nieprawda. Kredyt mozesz splacic po otrzymaniu dotacji bez dodatkowych kosztow.Oczywiscie odsetki prowizje i kapital trzeba splacic bo to w koncu kredyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

rozwiązywałem umowę o prowadzenie konta w BZWBK - spytałem skromnie czy mają coś dla rolników inwestujących w sprzęt z pomocą MGR/PROWu. Usłyszałem że owszem ale przy umowach na minimum 500 tys PLN.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Rozmawiałem z gościem siedzącym obok tej pani która mnie obsługiwała (ona klienci indywidualni, on podmioty gospodarcze i gosp. rolne). Oddział w Olsztynie. Sam się zdziwiłem ale cóż, zresztą nie martwi mnie to. Dobry bank ale nie chce mi sie smigać do Olsztyna w każdej ważniejszej sprawie.

A i nie może być pomyłki - gość powiedział 500tys netto całości inwestycji ma być. Z racji że mam mniej nawet nie pytałem czy robią wyjątki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Być może co klient to inne zasady ,choć nie wydaje mi się.Własnie oddział w Olsztynie i tak jak pisałem ,sprzęt z tablicami BZ WBK , owszem ubezpieczyć mogę na własną rękę ,ale biegaj i szukaj ubezpieczyciela i tak nie będzie taniej .Podatek od przyczep na 100% ,są one bankowe a ten musi odprowadzić podatek bo nie prowadzi działalności rolniczej ,co innego ciągnik bo ten akurat z takiego podatku jest zwolniony , a co do sumy to akurat nie było ważne , w moim przypadku to około 180 tysi. i nie było problemu że nie pożyczą .Czekam tylko na dofinansowanie i spłacam , bo to akurat można zrobić . Dalej nie polecam i nie chcę ich znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

W moim przypadku przyczepy sa na mnie podatku nie musze zadnego placic. A jezeli chodzi o sume 500 000 to tez jakas bujda ja mialem duzo mniej nie bylo zadnych problemow tak jak wszedzie 20% wkladu wlasnego i jedziemy z tym koksem. Ja polecam zadnych ukrytych kosztow minimum formalnosci gosc przyjezdza do mnie raz spisuje zasiewy pare kwitów tydzien i jest z umowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Też myślalem o takim rozwiązaniu z tym że nie jestem vatowcem. Miałbym 40tys wkładu własnego i 60% zwrotu, byłby to ciągnik 80KM za 120tys i nie wiem czy warto sie w to bawic czy lepiej kupic używany za 40tys? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Za 40 koła nic sensownego nie kupisz ja na 60 % zwrotu to tylko brac i przejsc na vat mozesz jak ci sie oplaci przelicz to. Nowy to nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Jestem młodym rolnikiem mam 20 ha dzierżawy ale nie mogę brać udziały w programach, które dają dofinansowania. Chcę teraz kupić kilkanaście ha ziemi od Agencji Rolnej. Umowa na dzierżawę podpisana jest na 3 lata i mogę tylko przedstawić ze z dopłat dostaje 40 tys złotych. Mozę ktoś wie co mam zrobić żeby skorzystać z jakiegoś kredyty najlepiej tego co unia zwraca 70% kosztów kredytu. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chyba we wszystkich programach jest ze musisz prowadzić gospodarstwo po otrzymaniu wsparcia przez co najmniej 5 lat. Powierzchnie w tym czasie nie może się zmniejszyć. Skoro masz dzierżawę na 3 lata to wątpię abyś z czegoś mógł skorzystać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie walczę z planem inwestycyjnym, liczą się tylko dzierżawy długoterminowe (powyżej 3 lat) a długość okresu dzierżawy warunkuje długość okresu kredytowania;

 

mam pytanie do osób, które zaciągają w tym roku kredyty bądź orientują się w zagadnieniach dotyczących kredytów preferencyjnych, przede wszystkim jakie jest oprocentowanie kredytu czy zawsze jest to 1,5 stopy redyskontowej weksli? (Czy też niektóre banki mają niższe oprocentowanie)

oraz czy okres kapitalizacji zależy od terminu spłaty rat kapitałowych i odsetek (roczny, półroczny, kwartalny, miesięczny)? - w warunkach dla linii nKZ znajduje się zapis, iż bank nie może stosować kapitalizacji odsetek lub pobierać ich z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj