Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
macius1234

zetor prozima 7441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
macius1234    0

Witam.Od pewnego czasu zauważyłem ze moja proxima 7441 ma jakaś wade,gdy jade samym ciągnikiem po równej drodze to lewe koło caly czas podbija traktor,tak jakby na cos najezdzalo ale dzieje sie to w tym samym punkcie koła nie wiem co by mogło to być.prosze o pomoc

macius1234    0

a może wyważenie by pomogło??

Własnie nie wiem,czekam aż na ten problem odpowie wiecej osób wtedy sie poradze

Wiadomość z agroFakt.pl

pawello15    0

ja miałem tak samo u siebie ,u mnie to brakowało powietrza w jednym kole więc może sprawdź ciśnienie

yarecki12    0

Jest kilka opcji : ciśnienie, krzywa felga ( tak miałem w U1212 ale z tyłu), lub z oponą coś nie tak, jakieś uszkodzenie ma, którego może być nie widać. Np u nas raz kierowca jechał na kapciu i opona do wyrzucenia. Ewentualnie łożysko na zwrotnicy, tak miałem w U1204 i kołem rzucało góra dół i na boki

macius1234    0

Jest kilka opcji : ciśnienie, krzywa felga ( tak miałem w U1212 ale z tyłu), lub z oponą coś nie tak, jakieś uszkodzenie ma, którego może być nie widać. Np u nas raz kierowca jechał na kapciu i opona do wyrzucenia. Ewentualnie łożysko na zwrotnicy, tak miałem w U1204 i kołem rzucało góra dół i na boki

hmm sam nie wiem ile mam cisnienia,mysle ze jest dośc bo bieznik pokrywa sie rowno z ziemia a tak wgl ile ma byc cisnienia>(to jest tylnia opona),watpie ze krzywa felga bo to sie zaczło dziać od niedawna nigdy tego nie było wiec nie wiem.Kolega mówił mi ze moze być to spowodowane tym ze jak traktor postoi dłuzszy czas to opona sie odkształca czy cos takiego

yarecki12    0

nie cytuj poprzedniego posta. Cytuje się drugi post wyżej a pierwszy nie.

Co do ciśnienia to zależy od ciągnika, opony, obciążenia tyłu. Gdzieś na oponie powinny być podane te wartości. Na niektórych tego nie ma tylko jest powiedziane że 2,5 bar maxymalnie i wiele osób tyle ma. To jest błąd bo to ciśnienie montażowe aby opona dobrze się ułożyła i po zakupie ciągnika/wymianie opony należy ciśnienie zmniejszyć np do 1,5 atm. (0,15 MPa)

macius1234    0

a tak poza tematem to chciałbym kupić obciązniki do zetora 7441 pod maske,bo te z przodu 210 kg mam ale gdy zapne plug obracany 3 skibowy to jest maly problem;p

wlodiw    2

Słuchaj nie pisz nie wiem, nie wiem, tylko weź sobie manometr do ręki i idź zmierz ciśnienie. Jakie masz opony diagonalne czy radialne? Jeśli radialne to może być nabite w nich już 1,5atm (o,15mpa), ale jeśli diagonalne to one wymagają więcej ciśnienia bo na niskim popękają więc spróbuj nabić tak 1,9 (musz się leciutko uginać, ale nie za mocno). Radialki mogą, a nawet powinny się uginać to poprawia komfort jazdy i uciąg np. podczas orki. Czytając Twój post myślę, że jednak masz opony diagonalne, które są twarde i faktycznie jeśli ciągnik dłużej postoi robią się sztywne(szczególnie jak jest zimno, albo mróz) i jak się jedzie to na początku nieźle rzuca dopóki jak by tu powiedzieć.... nie zmiękną...? Ale zacznij od sprawdzenia i wyrównania ciśnienia w kolach....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kolos87
      Witam,
      Proszę o pomoc kolegów, którzy mieli cokolwiek do czynienia w tym temacie.
      poprzedni właściciel zamontował świecę ogniową w ciągniku, ale zrobił to w ten sposób, że wywiercił otwór w kolektorze ssącym pod w/w świecę bez jego demontażu. Efekt? opiłki zostały zassane do jednego z cylindrów i ciśnienie na nim  jest 70% mniejsze niż na pozostałych.

Czy ktoś może po krótce opisać jak wygląda temat rozbierania takiego silnika? 60-tki i 30-tki nie są dla mnie żadną nowością ani zagadką, ale takiego zetora jeszcze nie robiłem. Jakby ktoś był tak dobry i naświetlił trochę temat byłbym wdzięczny... To jest silnik prosty jak....zetor, ale trzeba znać parę szczegółów przed rozpoczęciem prac, np czy przed zdjęciem miski olejowej trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów?
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    • Przez kris14
      Witam.
      Przeglądając dzisiejszą dostawę fachowych czasopism rolniczych znalazłem informację że Zetor w "dalszej perspektywie" chce rozpocząć produkcję nowych, małych, prostych modeli które nazwie Zetor Major.
      Miały by być to ciągniki o mocach 50-70KM.

Co najciekawsze, producent chce zastosować w nich silniki Zetor, Perkins i John Deere.

Myślę że ten temat będzie dobrym miejscem do dyskusji i zbierania wszystkich informacji o tej serii.

Pozdrawiam.
    • Przez slonio
      Witam mam problem z zetorem forterrą 130, ciągnik kupiony nowy w maju 2017, od początku wyskakiwał w nim pierwszy bieg, skrzynia 24/18, wada była zgłaszana u dilera A.R Chmielewski, serwis mimo trzykrotnej naprawy nie potrafi usunąć usterki. Nagrałem film jak to wygląda. https://youtu.be/Wb9lxqt0QbM
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.