Skocz do zawartości
ferdek1

Wialnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ferdek1    4

Witam mam zamiar zrobić wialnię do doczyszczania materiału siewnego i chcę zrobić coś na ten wzór Zakład Badawczy Przemysłu Piekarskiego w Bydgoszczy tylko że o większej wydajności .Podobne do tych tutaj Czyszczalnie do ziarna PAT-1,PAT-2. Co o tym sądzicie i czy może ktoś już budował podobny sprzęt .Mam pożyczoną wialnię sitową M-305/2 i ewentualnie może na jej podstawie coś po-kombinować lub ją ulepszyć (zmienić sita na takie jak w 1 linku)

Wszystkie opinie i pomysły mile widziane.

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

stasiex    23

M-305/2 to jedyna słuszna propozycja dla mniejszych producentów - moja ma silnik 800 W, wydajność niezła (w 2 osoby ok. 2 t/h). Moim zdaniem jak masz komplet (tzn 8-9) sit to nie ma co się wiele zastanawiać...

Wiadomość z agroFakt.pl

ferdek1    4

@stasiex

niestety właściciel wialni nie ma innych sit jak te co są założone (brak wymiennych) no i może to jest przyczyną nie najlepszego czyszczenia (no ale zawsze czyściejsze niż prosto po kombajnie)

@Sadek

dzięki za linka ale powiedzmy że taką wialnię to ja miałbym ciężko wykonać samemu

Sądzę że będę "budował" wialnie coś na wzór tej pożyczonej tylko więcej sit trzeba będzie do niej dorobić .

A jaką średnice maja otwory w po-szczególnych sitach(te wymienne rafy-czy jak tam kto zwał) ,bo w tej co mam to sita mają oczka kwadratowe

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

stasiex    23

Powinny być jeszcze podłużne zaokrąglone i kilka o okrągłych otworach - wymiary szczelin podam później.

Są firmy, które robią na zamówienie sita do wialni...

ferdek1    4

Z dorobieniem sit to nie ma problemu (miałem dorabiane w tym roku do kombajnu takie fasolkowe)tylko żeby mięć wymiary i czy te podłużne mają być w poprzek wialni czy wzdłuż. Widziałem też sita na Allegro.

Marciano    2

a możesz wrzucić jakieś zdjęcia tej wialni M-305/2, albo wysłac mi na maila, szukam dla siebie wialni króra była by lepsza niz zwykły młynek którego dotychczas używam.

wueska    1

to ja mam pytanie troche poza tematem czy w tych wialniach powinno być jakieś "coś" do oczyszczania sit z utknietego w otworach ziarna bo zrobiłem sobie wialnie taką mniejszą jak te z linków i nie jest dobrze bo zboże powoli zapycha otwory w sitach.

ferdek1    4

Ja nie spotkałem sie z takim "coś" do czyszczenia sit ,przy najmniej w tej pożyczonej nic takiego nie ma .Tylko w 1 linku jest "coś " do czyszczenia sit .

A jakie masz rozmiary sit i ile masz ich zamontowanych.

Może mógłbyś wstawić foty jak nasz ją wykonaną ,może skorzystałabym przy budowie z jakiegoś twojego patentu.

wueska    1

z fotami to cieżko bo nie mam czym zrobić ;) sit mam 3 tak żeby uzyskać jakby 4 rodzaje odsiewu kłosy, ziarno grube, poślad i pobite ziarno z chwastem.odezwij sie na gg to pogadamy.

ahme999    115

może małe OT ale mój kolega na wiosnę wyciąga z zasieka starą młocarnie srtacjonarną (warfamke ?), zbiera kilku ludzi i w godzinę jak twierdzi ponad 2.5 t ziarna podzieli na chyba 3 sorty-czyli niezła wydajność;) i nie pamiętam jak mówił-albo jakoś wyłącza młocarnię albo ją rozkłada-w każdym bądź razie ziarna mu nie łamie, a wsypuje je tam gdzie podawało się kiedyś snopki :) sorki jeśli coś pokręciłem, ale nie pamiętam czasów omłotu po stodołach:lol:

na szczęścieB):):)

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

andrzej2110    531

Moze wyjął bęben młócący?? Samo rozkręcenie klepiska nie pomoże do końca. Celeronik tak czyści zboże.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamil103
      Witam! Mam pewien dylemat z układem pneumatycznym do MF-6270(sprowadzony z Francji)a tam, nie ma pneumatyki,jest tylko hamulec hydrauliczny.Posiadam też ursusa 4514 który ma pneumatykę(jednoobwodową)więc nie mogę przerobić przyczep na hydr-hamulce,I tu moje pytanie chciałbym sam zamontować pneumatykę do MF-tylko nie wiem od czego najlepiej nadał by się sprężarka-i oczywiście cały układ-Chciałbym się dowiedzieć co wchodzi w ten układ pneumatyczny(jakie zawory,reduktory)i jaki był by koszt tych części i różnica cenowa między Układem 1-obwodowym i 2-obwodowym,Widziałem gotowe układy ale cena jest ogromna http://allegro.pl/pneumatyka-kompresor-sprezarka-john-deere-i-inne-i1511814824.html,NO i czy trudno jest zamontować taki układ,I jaki elementy wchodzą w ten układ.Proszę o pomoc!!
    • Przez goolman19
      Witam. Chcę zrobić do tegorocznych ( i następnych <_< ) żniw przyczepę do balotów na której znajdowało sie przynajmniej 30 balotów 150 x 120 . Chciałbym wykonać to w miarę tanio i z dobrych podzespołów :lol: Chciałbym aby ktoś z was pomógł mi i podzielił się informacjami na ten temat, bo może robił ktoś już takie coś :lol: Chciałbym aby całkowity koszt nie przekroczył 2500 zł. Otóż też chciałbym aby koła były na 900 oponkach :lol: Pozdrawiam i czekam na propozycję <_< Jeżeli ktoś posiada taką przyczepkę to prosiłbym o zamieszczenie tutaj foty B) pozdro ;]
    • Przez marce127
      Witam serdecznie,
      Nasi Koledzy potrafią zdziałać wiele. Jak przypuszczam, nawet ze zwykłej aluminiowej drabiny może powstać super podajnik do warzyw (jak na zdjęciach):). Zastanawiam się czy mógłby ktoś podzielić się tutaj swoim doświadczeniem w tym temacie.
      Zasilanie hydrauliczne - czy np. trzeba dzielniki ciśnienia, może propozycja jaki silnik (jasne że wolnoobrotowy, itp.) ale może ktoś napisze coś konkretniej
      Bębny - może ktoś ma pomysł skąd wziąć gotowy itp.
      jasne że można na olx kupić gotową taśmę ale to nie o to chodzi:)
      dzięki z góry za ewentualną dyskusję

• Przez Mf255fan
      Witam 
      Zamierzam zrobić wyciągarkę leśną do zrywki drewna w górzystym terenie (jak to bywa na podhalu) Bazą mojej wyciągarki była by wciągarka z Robura. http://www.bankfotek.pl/view/2050210
      Przełożenie 3:1 i to chciałbym jeszcze zredukować poprzez koła zębate i łańcuch, tylko ile tak aby mieć wystarczającą moc i wydajność (prędkość zwijania liny) bęben liny ma średnicę 17 cm. Jak obliczyć prędkośc zwijania liny? 
      Druga sprawa to hamulec wciągarka posiada bęben hamulcowy obok tego od zwijania liny, hamuje taśma taka jak w ursusie c 360 od ręcznego (u mnie akurat tego brakuje) jak zrobić automatyczny hamulec tego bebna wykorzystując tą taśmę gdyż ona pozwoliła by łagodnie luzować linę, ostatecznością była by zapadka.
      Mechanizm wciągarki to koło talerzowe i wałek atakujący, tryb ataku jest rozłączany sprzęgłem kłowym z bardzo drobnymi wypustami, http://www.bankfotek.pl/view/2050213 , czy była by możliwość załączania i rozłączania napędu w czasie ruchu ? Czy jednak to groziłoby uszkodzeniem wypustów?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek