Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
niudizajn

Alternatywa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niudizajn    11

Witam. Czy istnieje jakaś alternatywa dla rozdzielacza hydrauliki w MTZ-tach (tego pod kolumną kierownicy)? Mam na myśli jakiś wytrzymalszy i taki który nie będzie chlapał olejem.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

K1ROVEZ    0

Po prostu kup nowy, oryginalny 'ruski', nie ma sensu bawić się w jakieś przeróbki. Po co Ci wytrzymalszy, tamten ma przepływ do 80l na minute, więcej w MTZ-cie nie potrzeba, takie jest moje zdanie. U mnie jest niewymieniany od nowosci i na razie tragedii tam nie ma, wiadomo, poci sie, ale ktory MTZ sie nie poci...

good God damn and other such phrases...

niudizajn    11

Nowy? Przecież ten w kwietniu skończył rok a dopiero w te lato trochę miał więcej do roboty bo przy zwijce trochę pośmigał. To co rok mam nowy rozdzielacz kupować?

A ogólnie traktor ma teraz 586 h.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Wiadomość z agroFakt.pl

S-Piotr    49

Zalej mu gęstszy olej np. HL150 to powinno pomóc,a jeszcze sprawdź ciśnienie w układzie może jest za wysokie i dlatego cieknie .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

K1ROVEZ    0

Nowy? Przecież ten w kwietniu skończył rok a dopiero w te lato trochę miał więcej do roboty bo przy zwijce trochę pośmigał. To co rok mam nowy rozdzielacz kupować?

A ogólnie traktor ma teraz 586 h.

Jak to co roku? To chyba jakieś totalne gówno kupiłeś, szkoda, że awaria wyszła po kwietniu, bo już nie można reklamować. Mój ciągnik ma 23 lata i jakieś 3500 mtg na liczniku i jak pisałem rozdzielacz jest jeszcze całkiem w porządku, a też chodzi z prasą zwijającą, hydraulicznymi bronami i jeszcze do paru rzeczy hydraulikę używam.

No chyba że to jest nowy cały traktor, jeśli tak to Ty też wiesz już dlaczego MTZ-a kupuje się tylko raz w życiu...

good God damn and other such phrases...

dcnt    11

Czeka mnie wymiana rozdzielacza w mtz, ze starego leje sie juz ciurkiem, wymiana uszczelnien nie pomaga.

Jaka jest szansa ze jesli kupie nowy to nie bedzie z niego kapac, ewentualnie co kupic w zamian ?

Na co uwazac przy zakupie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adamkon
      Witam!
      Od niedawna kiedy skręcam koła na maxa nie ma oporu w kierownicy. Koła stoją już w miejscu a kierownicą nadal można kręcic. Czy to coś poważnego czy nadal można spokojnie użytkowac traktor? Problem dzieje się w MTZ 82 z 1996 roku.
    • Przez Tomasz3p
      Otóż panowie mam taki problem silnik w mtz tej zimy zrobiny a olejenie jest słabsze jak przed remontem nawet nie spadało. Gdy silnik jest zimny to jest 4atm ale gdy się nagrzeje do 80-90°C to spada poniżej 1atm a prawie i na zero. Filtr mam stary odśrodkowy bąk pompe oleju mam nową wał jest nominalny tyle że po szlifie i czy to możę aż tak wpływać na to ciśnienie oleju?
      Kolejna rzecz to gdy się nagrzejo to nie da rady odpalić, gdy trochę postoji to odpali. Na zimnym silniku nie ma tego problemu. Czy to wina rozrusznika, akumulatorów czy z silnikiem coś się dzieje
      I ostatnie to turbina pluje olejem to już druga, turbina jest białoruska. Pierwsza pluła oddałem na gwarancję, ledwo uznali ale jest dali drugą która chyba też pluje. I czy one wszystkie takie dobre są?
      Jeszcze muszę sprawdzić czy z filtra powietrza nie ciągnie oleju. 
      Dzięki za pomoc
    • Przez piotrekbial1
      Witam 
      rozebrałem rozdzielacz w celu usunięcia przecieków wewnętrznych i tu moje małe zdziwienie  na sekcjach nie ma żadnych oringów które uszczelniają przepływ oleju na konkretne sekcje  :wacko:  
      w jaki sposób to ma być szczelne ? czy jest tak że się wyrobiło i tyle ? 
      nie ukrywam że jest to dla mnie dość dziwne 
      pozdrawiam 
    • Przez KubAE86
      Witam, posiadam mtz w którym spawany było łączenie korpusu (tego przy zmianie rozstawu ciągnika. Moje pytanie brzymi czy tylko te 2 śruby trzymają sztywno tą tuleje z całą resztą ? Co zrobić by już tego nie spawać bo teraz koło przeskakuje przy skręcaniu i pcha ziemię przy jezdzie do tyłu i skręceniu kołami w prawo.

• Przez panmino
      Podczas czyszczenia filtra oleju skrzyni biegów w swoim nowo kupionym 7-letnim Belarusie 1025 zauważyłem dużo opiłków w złotym kolorze. Mosiądz najprawdopodobniej, lub miedź oczywiście. No i nie wiem, czy już się zacząć martwić, czy na coś szczególnie zwrócić uwagę? Skrzynia biegów raczej bez zarzutu działa, ale dopiero kilka godzin nim jeździłem, więc mogłem nie zauważyć problemu. Traktor ma 2500mth, i wiem , że poprzedni właściciel nie czyścił filtra a powinien być myty regularnie. Co mogę sprawdzić?