Skocz do zawartości
pago85

Problem z rozdzielaczem hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pago85    0

Witam. Mój problem jest następujący. Wczoraj rozkręciłem rozdzielacz hydrauliki (dwusekcyjnego) w moim bizonie w celu wymiany uszczelniaczy (gumek) po skręceniu i założeniu nie można ruszyć żadną z dwóch dzwigni. Gdy go rozkręciłem problem znikł jednak po ponownym skręceniu to samo się dzieje. Gdy śruby są naprawdę bardzo lekko skręcone (z tym ze jak mi się zdaje aż za lekko bo prawie tylko rękom z małom ingerencją klucza) problemu nie ma. Gdy go skręce to znów się blokuje. Jag go rozkręcałem przed wymianą uszczelnien to był skręcony dosc mocno. Nie wiem co jest grane? czy go za moco skręciłem i cos w nim pę kło? czy jest z jakiegos miękkiego materiału i jak się go troche mocniej skręci to się zgniata i ten mechanizm w srodku jest zduszony i nie moze się presuwac?

co jest grane. czy ktos może mi pomóc

AF7018    0

Z tymi sekcjami to się właśnie czasami tak dzieje.

Przede wszystkim czy oringi są dokładnie takie jak w katalogu? jak będą za grube lub za duże to już może być problem

Powierzchnia styku sekcji musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, najlepiej się to czyśći zmywaczem do hamulców w spraju.

śruby trzeba dokręcać nie zbyt mocno (właściwie tylko tak żeby się sekcje nie przemieszczały względem siebie) i w odpowiedniej kolejności - najpierw dwie środkowe a póżniej skrajne najlepiej równomiernie powtarzając kilkakrotnie i dokręcając coraz mocniej.

Można jeszcze spróbować zamienić sekcje miejscami bo chyba obie są jedokierunkowe.

Jest jeszcze inna możliwość, jeśli zanieczyściłeś suwaki wewnątrz rozdzielacza to nie wiem czy coś im jeszcze pomoże.

Sadek    446

Kolego sekcje muszą być skręcone delikatnie, miałem taki przypadek że śruby były prawie luźne na rozdzielaczu i je dokręciłem i rozdzielacz się zablokował poluzowanie pomogło (jest to dziwna ale prawdziwe).

Wiadomość z agroFakt.pl

Smigu32    0

Zgadzam się z przedmówcą miałem tak samo żadną dźwignią nie mogłem poruszyć :/

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!