News
pago85

Problem z rozdzielaczem hydrauliki

Polecane posty

pago85    0

Witam. Mój problem jest następujący. Wczoraj rozkręciłem rozdzielacz hydrauliki (dwusekcyjnego) w moim bizonie w celu wymiany uszczelniaczy (gumek) po skręceniu i założeniu nie można ruszyć żadną z dwóch dzwigni. Gdy go rozkręciłem problem znikł jednak po ponownym skręceniu to samo się dzieje. Gdy śruby są naprawdę bardzo lekko skręcone (z tym ze jak mi się zdaje aż za lekko bo prawie tylko rękom z małom ingerencją klucza) problemu nie ma. Gdy go skręce to znów się blokuje. Jag go rozkręcałem przed wymianą uszczelnien to był skręcony dosc mocno. Nie wiem co jest grane? czy go za moco skręciłem i cos w nim pę kło? czy jest z jakiegos miękkiego materiału i jak się go troche mocniej skręci to się zgniata i ten mechanizm w srodku jest zduszony i nie moze się presuwac?

co jest grane. czy ktos może mi pomóc

AF7018    0

Z tymi sekcjami to się właśnie czasami tak dzieje.

Przede wszystkim czy oringi są dokładnie takie jak w katalogu? jak będą za grube lub za duże to już może być problem

Powierzchnia styku sekcji musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, najlepiej się to czyśći zmywaczem do hamulców w spraju.

śruby trzeba dokręcać nie zbyt mocno (właściwie tylko tak żeby się sekcje nie przemieszczały względem siebie) i w odpowiedniej kolejności - najpierw dwie środkowe a póżniej skrajne najlepiej równomiernie powtarzając kilkakrotnie i dokręcając coraz mocniej.

Można jeszcze spróbować zamienić sekcje miejscami bo chyba obie są jedokierunkowe.

Jest jeszcze inna możliwość, jeśli zanieczyściłeś suwaki wewnątrz rozdzielacza to nie wiem czy coś im jeszcze pomoże.

Sadek    772

Kolego sekcje muszą być skręcone delikatnie, miałem taki przypadek że śruby były prawie luźne na rozdzielaczu i je dokręciłem i rozdzielacz się zablokował poluzowanie pomogło (jest to dziwna ale prawdziwe).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

Smigu32    0

Zgadzam się z przedmówcą miałem tak samo żadną dźwignią nie mogłem poruszyć :/

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kingway
      Witam , czy ktoś posiada Bizona Rekorda Z0-58 lub Supra Z0-56 i kosi nim kukurydzę przystawką polską Z-930 ??? Miałbym parę pytań  
    • Przez Orson199
      Witam! 
      Założyłem ten temat ponieważ mam bardzo pilną sprawę. 
      Potrzebuje jak najbardziej dokładnych wymiarów kabiny starego typu, ponieważ ma ona być bardzo starannie przeniesiona do gry Farming Simulator, tak samo jak i widoczny poniżej kombajn, planowane jest wydanie go, ale kto wie, jak to się potoczy, po prostu, naszym celem jest stworzenie jak najwierniejszego i jak najbardziej się da odwzorowanego Bizona Z056 do tej gry, aby każdy mógł w grze mieć taki sam kombajn jaki miał kiedyś, lub ma jeszcze teraz. 
      Model kabiny jest już bardzo dobrze wymodelowany, potrzeba jest jedynie aby znać jej dokładne wymiary, aby po prostu model był jak najwierniej odwzorowany w wirtualnej rzeczywistości  . 

Dlatego jest potrzeba: 

-Wysokość kabiny od pomostu do czubka kabiny, 
      -Długość kabiny na dole oraz na górze, 
      -Szerokość kabiny na dole i na górze, 
      -Długość oraz szerokość ramy dolnej szybki przeciw pyłowej, 
      -Wymiary dachu, jego grubość i szerokość, pod kątem prostym no i samego czubka, tam gdzie boki kabiny się nachylają jak krańce samego kadłuba kombajnu. 
      -Wymiary wlotu powietrza od zewnątrz i w wewnątrz, 
      -Wymiary drzwi, 
      -Wymiary tej ,,futryny'' od drzwi, na dole, w środku i na górze  

Mile widziane także zdjęcia wszelkich uszczelek i rzeczy charakterystycznych dla tych kabin, za wszelką pomoc w tej kwestii możemy się odwdzięczyć gotowym modelem kombajnu przed jego ewentualną premierą  . 
      Jeżeli ktoś ma, lub ma dostęp, mogą to być jakieś archiwalne dokumentacje takiej kabiny lub inne informacje o niej.
      Z góry dziękuję za pomoc!

• Przez Jacusiek
      Witam, mam pytanko.
      Jak zresetować wskaźnik sily wiatru w bozonie? W moim jest urwany ten wskaznik i chcę zamontować nowy ale muszę wiedzieć jak go dobrze ustawić?
      Pomozecie?
    • Przez Jacusiek
      Panowie zapycha mi się bizon na podłodze podsiewacza od klepiska do początku wytrzasaczy. Kosiłem kupkówkę z pnia. Czy to możliwe jest obroty bębna były za małe i odrzutnik nie przekazywał resztek siana na wytrząsacze,?Podłoga podsiewacza jest nowa a obroty były około 600 jeżeli wierzyć wskaźnikom ! 
    • Przez puszek1993
      Witam kolegów!
      Jestem posiadaczem kombajnu bizon sampo i mam pytanko czy nikt z was kto ma taki kombajn nie robił w nim tarczy docisku sprzęgła.Awaria mojego kombajnu nastąpiła dwa dni temu rozebrałem wszystko i tarcz jest ok ale docisk ma powyginane te słoneczko w środku czy wiecie co na to poradzić a może wiecie gdzie regenerują takie tarcze docisku sprzęgła czekam na odpowiedzi pozdrawiam!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj