Polecane posty

piotrek007    0

witam wszystkich podlaczyłem alternator wg schematu ale ne wiem czemu alternatr dosaje pełne napiecie 25v na szczotki mimo to nie ładuje . na wyjsciwym pinie jest takie same napiecie jak na wejsciu cio mu moze byc pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

To raczej bedzie wirnik


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Mozesz dokladniej jednak opisac jak dokonywales pomiarow?

Tak czytam jeszcze raz i nie wiem o co ci tak wogole chodzi:

na wyjsciwym pinie jest takie same napiecie jak na wejsciu cio mu moze byc pozdrawiam
. Jaki to schemat? Podaj go dokladnie. Jezeli wzorowany na oryginalnym jak np we fiacie 125p to jedna szczotka musi byc na masie z oryginalnym regulatorem. Jezeli nie jest na masie to to ni ebedzie ladowal bo przez wirnik nie poplynie prad.

 

Czy to samo napiecie jest na obu szczotkach wzgledem masy? Wyglada jakby wirnik byl zwarty.

Jak zbadac wirnik. W prosty sposob momomierzem. Opor miedzy pierscieniami slizgowzmi powinien wynosic kilka omow. Poniewaz jest to alternator 24V wnioskuje , ze powinno byc miedzy 5-10 omow. Ale to jest jedynie polsrodek. wskazanie, ze w przeplywie pradu mieddzy szczotkami bierze udzial uzwojenie wirnika. Kolejny zabieg to sprawdzenie izolacji uzwojenia. Chalupnicyzm sposobem mozna sprawdzic izolacje przy pomocz gniazdka 220V , i zarowki 40W/220V. Robisz jak w lampce nocnej z tym, ze zamiast wlacznika zapinasz twoj wirnik. Ale jeden kabelek podpinasz pod uzwojenie, a drugi pod korpus wirnika. Jezeli zarowka sie zaswieci tzn ze uzwojenie ma polaczenie elektryczne y korpusem wirnika.

 

To sa podstawowe domowe sposoby sprawdzenia. Jezeli czujesz sie na silach, i przedewszystkim wiesz co robisz mozesz sprobowac. Ale uwaga! Mozliwosc porazenia pradem o napieciu 220VAC!Wszelkie proby podejmnujesz na wlasne ryzyko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj