Skocz do zawartości
Vektor

Co to jest ???

Polecane posty

Vektor    8

Witam znalazłem to u siebie na złomie nie mam pojęcia od czego to jest i jakie zadanie spełniało. Mi wygląda to na pompe hydrauliczną ale nie jestem pewien. Więc zwracam się z proźbą może ktoś z was spotkał się z tym i może mi powiedzieć co to jest i do czego służy. Zdjęcia niżej w linkach.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Zdjęcie 1/6

Zdjęcie 2/6

Zdjęcie 3/6

Zdjęcie 4/6

Zdjęcie 5/6

Zdjęcie 6/6

rafff24    26

To jest pompa oleju do ursusa (tzw. pompa centralnego olejenia) c 45, ewentualnie jakiegoś Lanza

miał on ciekawy układ smarowania, ogólnie bardziej podobny do smarowania kompresora beczkowozu niż klasycznego silnika

pompka dawkowała porcje oleju, które trafiały przewodami do panewek głównych, na obie panewki korbowodu, i chyba na gładź cylindra

nadmiar oleju zbierał się na dole skrzyni krbowej i był pompką zembatą chyba przez filtr odprowadzany spowrotem do zbiorniczka i tak w kółko

igorass    31

Lanz Bulldog/ Ursus C-45 nie miały wbudowanej pompy olejowej, smarowało się je przed rozpoczęciem pracy specjalną ręczną pompką, bodajrze 200 obrotów korbą, i to wystarczało na dzień pracy. Dla mnie to co jest na zdjęciu nie bardzo pasuje na pompę oleju ponieważ ma wałek w jednej osi, mnie to wygląda raczej na jakąś przystawkę od samochodu ciężarowego np wyprowadzającą napęd do wywrotu.

andrzej2110    529

Ma sprzęgło jednokierunkowe. Zębatka drobna po skosie. Po co w pompie takie sprzęgło?? A jakiś rozrusznik/silnik to to nie jest ale hydrauliczny/pneumatyczny.

Vektor    8

Właśnie się zastanawiałem czy to nie jest przypadkiem od ursusa c45 bo kiedyś dziadek miał takiego. A teraz nie ma ursusa no i dziadka .......

zorzyk2    50

Typował bym hydrauliczny napęd wiatraka chłodnicy. Po to jest to sprzęgło by wiatrak nie zatrzymywał się gwałtownie z chwilą zgaszenia silnika.

rafff24    26

bo to jest pompa oleju ursusa c 45 lub lanza, a na tej kopule ten " wkręt" jest właśnie do tej korbki, co się nią kręciło przed odpaleniem, żeby wstępnie nasmarować silnik

a z 2 strony jest zębatka, którą w czasie pracy pompa była napędzana

a zresztą "dzieci moje kochane" ( jak mówiła moja polonistka w technikum) poczytajcie , porównajcie a nie wypisujcie bzdur, że ursus 45 nie miał pompki oleju ( bo miał nawet dwie a jak jeszcze był z podnośnikiem to 3) i że smarowało się tylko raz przed wyjazdem ;)

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=82

Vektor    8

No i się wszystko wyjaśniło.

To mam ładną pamiątkę po "byłym" Ursusie c45. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??