Vektor

Co to jest ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vektor    9

Witam znalazłem to u siebie na złomie nie mam pojęcia od czego to jest i jakie zadanie spełniało. Mi wygląda to na pompe hydrauliczną ale nie jestem pewien. Więc zwracam się z proźbą może ktoś z was spotkał się z tym i może mi powiedzieć co to jest i do czego służy. Zdjęcia niżej w linkach.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Zdjęcie 1/6

Zdjęcie 2/6

Zdjęcie 3/6

Zdjęcie 4/6

Zdjęcie 5/6

Zdjęcie 6/6


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

To jest pompa oleju do ursusa (tzw. pompa centralnego olejenia) c 45, ewentualnie jakiegoś Lanza

miał on ciekawy układ smarowania, ogólnie bardziej podobny do smarowania kompresora beczkowozu niż klasycznego silnika

 

pompka dawkowała porcje oleju, które trafiały przewodami do panewek głównych, na obie panewki korbowodu, i chyba na gładź cylindra

 

nadmiar oleju zbierał się na dole skrzyni krbowej i był pompką zembatą chyba przez filtr odprowadzany spowrotem do zbiorniczka i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Lanz Bulldog/ Ursus C-45 nie miały wbudowanej pompy olejowej, smarowało się je przed rozpoczęciem pracy specjalną ręczną pompką, bodajrze 200 obrotów korbą, i to wystarczało na dzień pracy. Dla mnie to co jest na zdjęciu nie bardzo pasuje na pompę oleju ponieważ ma wałek w jednej osi, mnie to wygląda raczej na jakąś przystawkę od samochodu ciężarowego np wyprowadzającą napęd do wywrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ma sprzęgło jednokierunkowe. Zębatka drobna po skosie. Po co w pompie takie sprzęgło?? A jakiś rozrusznik/silnik to to nie jest ale hydrauliczny/pneumatyczny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Właśnie się zastanawiałem czy to nie jest przypadkiem od ursusa c45 bo kiedyś dziadek miał takiego. A teraz nie ma ursusa no i dziadka .......


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Typował bym hydrauliczny napęd wiatraka chłodnicy. Po to jest to sprzęgło by wiatrak nie zatrzymywał się gwałtownie z chwilą zgaszenia silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bo to jest pompa oleju ursusa c 45 lub lanza, a na tej kopule ten " wkręt" jest właśnie do tej korbki, co się nią kręciło przed odpaleniem, żeby wstępnie nasmarować silnik

a z 2 strony jest zębatka, którą w czasie pracy pompa była napędzana

 

a zresztą "dzieci moje kochane" ( jak mówiła moja polonistka w technikum) poczytajcie , porównajcie a nie wypisujcie bzdur, że ursus 45 nie miał pompki oleju ( bo miał nawet dwie a jak jeszcze był z podnośnikiem to 3) i że smarowało się tylko raz przed wyjazdem ;)

 

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

No i się wszystko wyjaśniło.

 

To mam ładną pamiątkę po "byłym" Ursusie c45. ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj