Skocz do zawartości
petes

Obsługa 1014

Polecane posty

petes    0

witam. Potrzeba mi informacji na temat obsługi i konserwacji ursusa 1014. Moje pytania dotyczą gdzie wymieniać olej co ile i na jaki. Czyli przednie zwolnice jak wymieniać jaki i ile, przednia przekładnia kontowa chyba tez jest smarowana olejem? Serwo olej czy płyn i gdzie i ile gdzie jest miarka. Jak sprawdzić co sie stało z wzmacniaczem momentu gdy go kupiłem (2tyg temu) już nie działał a poprzedniemu właścicielowi od początku. moim zdaniem cięgło musiało gdzieś wyskoczyć bo ta wajcha chodzi za luźno żadnego oporu i nie wiem jak tam zarzec gdzie to idzie. Wom gdy jest wyłączony nie kreci sie tak jak w c330 (że można pokręcić ręka) tylko jest zablokowany to normalne?? Jest możliwość odłączenia w jakiś sposób ogrzewania bo to dobija gdy jest ciepło a tu jeszcze grzeje. Moje pytania mogą się wydawać banalne ale pole zapytać bo nie znam się kompletnie na tej maszynce. Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje. Jeszcze 1 pytanie gdzie się podciąga ręczny bo mam bardzo slaby dodam ze tył ciągnika jet od 385a a silnik 1014

petes    0

a w którym miejscu masz ten zawór bo ja szukałem i nie znalazłem go na wężach to będę musiał sobie sam założyć. Kurde nikt mi nie powie jak podciągnąć ręczny?? i gdzie jest miarka do serwa??

Wiadomość z agroFakt.pl

wojteczek11    2

zawór miałem ptzed kabiną na węzu co idzie do ogrzewania , miarki do serwa to o ile dobrze pamientam to nie ma a jak jest to na korku.

rafal13113    96

na zbiorniczku od serwa masz dwie kreski wyżłobione i olej ma być między nimi sprawdzasz wkładając np. druta do zbiorniczka i przymmierzasz do tych kresek i wszystko, a ręczny to podciągasz na dzwigni (kawałek preta a na środku śruba rzymska) która idzie po zwolnicy od rączki i skracasz lub wydłużasz ta dzwignię zależy co chcesz zrobić

lukaskurp    7

Ja bym proponował lekturę pt "instrukcja użytkowania ursusa" Poszukaj na AF w instrukcjach albo na allegro za 20 zł kupisz i masz jasno i z rysunkami to na bieżąco przy traktorku przestudiujesz.

petes    0

mam pytanie gdzie jest miarka oleju w przednim moście bo wlew widzę miedzy silnikiem a lewym kole a gdzie miarka i spust?

rafal13113    96
mam pytanie gdzie jest miarka oleju w przednim moście bo wlew widzę miedzy silnikiem a lewym kole a gdzie miarka i spust?

spust jest pod spodem pod mechanizmem różnicowym a miarki oleju nie ma jest za to kontrolka czyli zwykła śruba M8 wkręcona na krótkim korpusie od strony kabiny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się