Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
13091993

Case Ih Puma 155 , czy John Deere 6930 Premium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
13091993    0

Jesteśmy 596 na liście "Modernizacja Gospodarstw Rolnych" z kwietniowego naboru, czyli w połowie w naszym województwie . We wniosku wpisany był między innymi ciągnik . Wujek mówi Puma , ja John , który waszym zdaniem wybrać ? Oba ciągniki mają podobną moc lecz Case jest cięższy około 1,5 t , przyszły ciągnik będzie chodził z 4 skibowym Kvernelandem LD 100 , moim zdaniem Puma ma za duże gabaryty do tego pługa , mamy również zestaw uprawowo-siewny 3m , aktualnie pracuje z nim Case 135 km , spory atut .

Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

mickas092    333

A jak Ci sie sprawuje ten Case?? Skoro masz jednego to moze i 3 do kolekcji?? :P

A jak cenowo wygadaja?? I do jakiego dealera masz blizej??

13091993    0

Case Puma tańszy , ten co mamy też się dobrze sprawuje , ale wolę John Deere .

Wiadomość z agroFakt.pl

tomu    4

Może lepiej było by wziąć tego Case'a jeśli masz już jednego i nie narzekasz. A jeśli masz go od polskiego dilera to moze weźmiesz od niego drugiego i jakiś rabat dostaniesz. Mam jeszcze pytanie co będziesz robił z tym 135 KM sprzedasz czy zostanie?

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

timasz    52

ja na twoim miejscu bralbym Case nigdy nic nie wiadomo moze dokupisz ziemi rozwinies gospodarstwo i bedzie ci potrzebny ciagnik wiekszy gabarytowo a wtedy bedziesz mogl doczepic do niego ciezsze maszyny itp a pozatym znasz juz marke masz jednego case

pozatym wydaje mi sie ze mowiles iz masz bardzo ciezkie ziemie a tu wieksza masa sie przyda bo moim zdaniem bedzie mial lepszy uciag

a jesli wezmiesz pod uwage ze jest jeszcze tanszy od JD to co tu sie zastanawiac ( tylko niech nikt nie mowi ze jak tanszy to gorszy bo mamy tu temat w ktorym koledze rozlecial sie bardzo drogi jd i koszty naprawy sa kosmiczne nie ma maszyn idealnych)

takie jest moje skromne zdanie:)

13091993    0

Kolega ma tą samą serię tyle , że o 40 koni więcej i narzeka , remont skrzyni kosztował 50 000 zł . Ja na naszego nie mogę złego słowa powiedzieć , a ciężkiego Case nie założę do agregatu , bo u nas jak ubijesz to po śladach nic nie powschodzi . Oczywiście ten co mamy z 2002 r zostaje :P

brzozak2    236

a wysokosc i szerokosc ogumienia uwzgledniles??? bo tak dosyc mocno skrajnie oceniasz te ciagniki, a w rzeczywistosci tak nie jest :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

tomu    4

A bierzesz pod uwagę tylko te 2 ciągniki czy może jakieś inne?

tomu    4

To może jeśli Puma jest za duża CVX by lepiej pasował, ma trochę mniej mocy i jest lżejszy, a z tego co wiem to Puma to trochę wyższa półka co JD 6930. Chyba, że się mylę.

Daniel215    0

13091993@ podejrzewam że case będzie znacznie tańszy od JD, więc stawiałbym raczej na CASE...

Puma jest o wspomniane 1,5 tony cięższa, co znacznie pomaga przy pracach w polu...

Orka tym casem z 4-skibowym pługiem to marnotractwo ciągnika i paliwa :) . Spokojnie można podczepiać 5-skibowego... :P (pług najwyżej zmienicie...)

Do agregatu jest stanowczo za duży, zresztą JD też, więc przy agregacie najekonomiczniej by wyszedł MX135...

A casem kolegi się nie wzoruj bo to był czysty przypadek i nie każdy case sie tak psuje... :) A co do kosztów napraw pomiędzy JD a CASEm to chyba ktoś już wspominał :) Czyli jednym zdaniem wybierz Case :) (zresztą każdy jest za nim)

13091993    0

Bierzemy jeszcze pod uwagę 7430 Premium TLS ;) , tylko 200 kg lżejszy od Pumy , jest trochę droższy , ale to zakup na lata .

tomu    4

Ja gdybym był na twoim miejscu pozostałbym przy Case. Dlatego, że te dwie marki są jakościowo porównywalne a majac już jeden ciągnik ze stajni Case, który raczej mnie nie zawodził, kupiłbym jeszcze jeden.

A z tego co tu czytam i widzę że stanowczo jesteś za JD.

GSX    0

hmm a jakie skrzynie byś montował ??

przypuszczam iż do Case byś wsadził Range Command 18(19)x6

a do JD AutoQuad Power Plus 24x24 czy jakoś tak ??

"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez pawelus
      Witam . Zamierzam się do zakupu ciągnika na moje gospodarstwo 25 ha na terenach górskich . Myślałem o Massey ferguson 6160 , 6170 , 6180
      Który ciągnik byłby lepszy żeby pracować z Talerzówka Agro-masz 2,7 metra wraz z siewnikiem Agro-masz 2,7 metra . ?
      Jaką szerokość mają te ciągniki bo co forum to inaczej . (żeby nie  wyszło później ze były by szersze niż mój zestaw )?

Pozdrawiam

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60