ffox

Akumulator w C-330

Polecane posty

beja    1

120 ah można założyć do małego kombajnu, w eg360 mamy 74 ah a w 330 65 ah, alternator to podstawa najlepiej z dużego fiata lub poloneza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

jak nie palisz w zimie to spokojnie poradzi sobie 72Am ale jak palisz to lepiej 96Am lub nawet 120Am zależy czy potrzebujesz traktora w zimie często czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego ja u siebie w mojej 30-stce mam założone akumulatory 2 x 195 Ah, tak samo ciągnik jest na prądnicy, akumulatory chodzą już 11 lat i niestety szykuje się wymiana, sam byłem zaskoczony że tyle wytrzymały, więc Ci takie polecam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

12 V 120 Ah powinno wystarczyć na zimę, wtedy akumulator nie osiąga swojej pełnej pojemności. Lepiej jak jest ciut większy, wtedy rozrusznik mniej kręci a zarazem mniej się zużywa. Choć lepiej byłoby 2x6V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

kupując akumulator nie sugeruj się tylko pojemnością ale też i prądem rozruchu. Ja mam w ciągnikach jeden 110Ah i 1000A prąd rozruchu a w drugim 125Ah i 950A prąd. Wcześniej miałem po dwa 6V. W nowych John Deere akumulatory mają po 1400A na rozruch a pojemność tylko 140Ah. Każdy sprzęt(ciągnik) ma palić od strzała a nie kręcić bo pojemne akumulatory ma a w końcu i tak nie odpala po tak długim kręceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moim zdaniem najlepsze akumulatory to CENTRA do c-330 polecam 2 akumulatory po 6V , 195Ah .Wytrzymaja kilka sezonów.Cena akumulatora w granicach 280 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

andzin ma racje akumulator nie musi mieć niewiadomo jakiej pojemności ma mieć duży prąd rozruchu aby rozrusznik kręcił szybko , jak wiadomo silnikowi diesla jest potrzebny kop jak to się mówi aby odpalił


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Witam. Myślicie ze 110Ah i 1000A wystarczy spokojnie do ursus c330? Jeśli tak jaki będzie koszt takiego akumulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak fabryka stworzyła 2x6V po 160 Ah , tak mi się wydaje że powinno być


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Niestety ciapek mimo iż silnik ma malutki jest strasznie ciężki w odpalaniu. O ile latem na jednym akumulatorze praktycznie każdym da rade odpalić o tyle gdy robi się zimno zaczynają się schody. 2x6V jest na pewno droższym wyjściem ale też bardziej trwałym, w tych akumulatorach wszystko masz solidniejsze niż w 12V które rozmiarami przecież są zbliżone do tej 6V .


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

ja mam takie samo zdania jak kolega Davidastra 2x6V 160 czy 165Ah, u siebie mam dwie Centry Heavy po 165Ah i są praktycznie bezobsługowe odkąd wstawiłem alternator jedyna obsługa dolewanie wody zero problemów z zasiarczonymi klemami itp, a kręci szybko nawet przy 30 stopniowym mrozie nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

2x6V po 160 Ah jaki koszt? Miałem zamiar kupić akumulator 12V 110 Ah. W zime mi ciągnik nie potrzebny. Tylko tak do Listopada. Tak żeby na -5 odpalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mendieta to zależy czy jeździsz na płynie czy wodzie , jak na wodzie to wystarczy 12V 110 Ah bo zalejesz ciepła i pali , a jeżeli nie to lepsze będą 2 x 6 po 165 Ah (przepraszam za nieścisłośc dzięki Roki za korekte )


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Proste że 12V 110Ah powinno wystarczyć jak kolega Mendieta nie bedzie ciagnika zimą użytkował na płynie, ale jak wiadomo akumulator to nie wszystko. Można dwa 6V po 165Ah wstawić i bedzie wolno kręcił... bardzo duzo zalerzy od samych połączeń i samego rozrusznika :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ja w c-328 mam akumulator centra futura 12V coś koło 80Ah i pali w najgorsze mrozy bez problemu a i mam założony alternator od skody fabii 70A akumulator ma już ok. 5 lat tak więc wstawiaj 12V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no nie powiedział bym kolego w najgorsze mrozy bo przy minus 25 nie odburzy na takim akumulatorze no chyba że go wrzącą wodą przelejesz a raczej ciepła bo wrząca jest nie zalecana ehh


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Miałem zamiar kupić akumulator 12V 110 Ah. W zime mi nie potrzebny. Tylko tak do Listopada. Tak żeby na -5 odpalił

Ja mam dokładnie taki akumulator 12V 110Ah - taki że mieści się oryginalną podstawkę i pali bez problemów. A zimą ciapek nie jeździ, wyciągam akumulator i przechowuje w ciepłym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Do ciągnika powinny być 2 akumulatory 2x6v --165Ah ,taki zestaw wytrzyma minimum 5 lat a i w duże mrozy podchodzi sie i myk i ma palić , a nikt mni tu nie powie że na małym akumulatorze 12 V w zimie ciągnik bedzie dobrze krecił.Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

No przeciez wszyscy ci tu pisza, ze na malych akumulatorach dzialaja bardzo dobrze, a ty ciagle nie wierzysz ;)

 

Bedzie krecil rownie dobrze na akumulatorze 65Ah co na 195Ah. Kwestia jak dlugo bedzie musial krecic.

 

Nie bede sie sprzeczal co do rozruchu zimnego silnika w c 330- nie wiem nie mam stycznosci z ciapkami. Podobno trodniej uruchomic 2 cylindry niz 4.

 

Juz nie raz pisalem- w C-360 juz przynajmniej z 5 lat dzialaja z powodzeniem akumulatory o pojemnosci 65-80Ah. Obecnie juz 2 lata siedzi tam Banner 75Ah ktory juz niedawal rady w Astrze. Jak sie okazuje w Ursusie dziala wysmienicie. I nawet zeszlej zimy ni ebylo problemu. Oczywiscie silnik zostal przelany ciepla woda, ale akumulator zakrecil jak szalony.

 

Wiec z pelna odpowiedzialnoscia stwierdzam- AKUMULATOR O POJEMNOSCI 65-80 Ah JEST WYSTARCZAJACY DLA CIAGNIKA TYPU 330, 360!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ale z tym 65-80Ah co c-360 nie przesadzajcie  :Pna lato tak ale nie w czasie mrozów  ;) do 30 starczy tylko mocny prad rozruchu dobrze nagrzać świece i od kopa powinna wziąść zalezy tez cczy nie wyjechana czy dobrze ustawiona jak latem palil od strzała to w mrozy jak nagrzejesz dobrze swiece to zapali prawie ze tak samo ciut dłuzej bedzie krecic ale naprawde ciut tak było jak my jeszcze mieliśmy 30 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj