Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz2121    0

Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć ile sztuk bydła opasowego bym dał rade utrzymać na 15 ha ornego i ok 15 ha łąk 9 ha to ziemia kl 3 a reszta 4 i 5 co do łąk są to łąki 2 kośne prosze o szybką odpowiedz ! :)

Wiadomość z agroFakt.pl

JarekBazydlo    364
Dla bydla opasowego w jakim systemie trzymane na głębokiej ściółce? Pasza tresciwa swoja czy chcesz kupowac?

robi57362    56

5 ha kuku 10 zboz z na stute z tego moze byc ze 2 ha na np groch zeby bialka wiecej bylo  i spokojnie mozesz 50 sztuk trzymac. Tylko ze sloma moze byc krucho

BoskiEllwaro    12

Co wy z tym scieleniem raz na miesiac sie scieli i wybiera gnuj i slomy nie idzie duzo a przynajmniej na pole obornik sie wozi a nie slomiaste gowno jak by pokosy zgnily ,a co do tresciwych pasz to otreby pszenne mozna kupic po 400 stowy przy titowych ilosciach dajesz tego 50% i dyskoteka gra 

• Haha 2

20 godzin temu, BoskiEllwaro napisał:

Co wy z tym scieleniem raz na miesiac sie scieli i wybiera gnuj i slomy nie idzie duzo a przynajmniej na pole obornik sie wozi a nie slomiaste gowno jak by pokosy zgnily ,a co do tresciwych pasz to otreby pszenne mozna kupic po 400 stowy przy titowych ilosciach dajesz tego 50% i dyskoteka gra 

I bydło w gównie że rzygać się chce , 

BoskiEllwaro    12
10 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Tak tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka

Znawca zes a chu sie znasz, siejesz jakies trawy zwykly zapychacz bez wartosci i twierdzisz ze dobre samochod 24 otrab 9tys,i bydlo bez scielenia wcale nie jest bede

BENNY82    34
20 godzin temu, BoskiEllwaro napisał:

i tu się zgodze. jeżeli ścieli się z głową to wcale nie  idzie tak dużo słomy a nie wpierdzielić bele i bydło chodzi po" 20cm warstwie" swieżej słomy i wywożą później obsraną słome co tydzień i twierdzą że to gnój hahaha płakać się chce ale ze śmiechu.... co do karmienia to różnie bywa jedni dają do ile wleziw a inni dokładną ilośc potrzebną aby bydło przyrastało. jak się czyta niektóre posty to bydło sypia w żarciu. u nas jest gospodarstwo co na zime zbiera że trzy samozbierające słomy i może z tone mieszanki i tyle czym oni karmią to bdło sam nie wiem obsada minimalna to 5 sztuk a na wiosne coroku jeszcze cielęta się pokazują  szok tym tematem ca wieś żyje a oni "gazują jak tylko pieniądz mają" a bydło nie przepiete po 2 dni stoi i ryczy na pastwisku ktoś się przeważnie lituje i podpina.

bobienko    144

chce sie wam myśleć nad takimi tematami ? :) pierwszy raz zaczyna z opasami to jak i mu 100 wyjdzie z tych hektarów to 30 mu zdechnie :) na ch*j to wałkować w kołko

• Like 1
  • Thanks 1

BENNY82    34

racja ! niech na pocztek 10 szt ogarnie i obycia nabierze i dobrych praktyk ale sa talenty co się niee boją głębokiej wody...

Mateusz2121    0
Dnia 8.11.2017 o 19:19, BENNY82 napisał:

racja ! niech na pocztek 10 szt ogarnie i obycia nabierze i dobrych praktyk ale sa talenty co się niee boją głębokiej wody...

10 sztuk to jak teraz mam ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 

• Przez 360ursus4011
      witam mam zamiar hodować opasy  tylko że mam  1he ornej ziemi mam  budynki na  około 25 sztuk. Czy  opłaci mi się kupować zboże sianokiszonkę. Od sąsiada mam dużo marchwi i ziemniaków.