Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 

Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka

Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.

Teraz moje pytania:

Który ciągnik wybrać?

Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?

Jakie są ceny tych ciągników - nowych?

I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Opublikowano

Moc mocą, ale jaki mają maksymalny moment obrotowy i przy jakich obrotach go otrzymują? Posty typu "to nie te konie co kiedyś" i "trzeba kręcić wysoko bo inaczej się dusi" związane są właśnie z tym że większość patrzy na moc, a w ciągniku przede wszystkim potrzebujesz dużego momentu obrotowego przy jak najniższych obrotach

Opublikowano

Podają tylko normę na podstawie której mierzyli moc i moment. Nie podają (jak większość producentów, chociaż np. Ursus tych danych się nie wstydzi) przy jakich obrotach silnika mają maksymalny moment. A to bardzo ważne, bo później okazuje się że silnik 75 KM 300 Nm  "muł"

Opublikowano
21 godzin temu, MF675ursus napisał:

Podają tylko normę na podstawie której mierzyli moc i moment. Nie podają (jak większość producentów, chociaż np. Ursus tych danych się nie wstydzi) przy jakich obrotach silnika mają maksymalny moment. A to bardzo ważne, bo później okazuje się że silnik 75 KM 300 Nm  "muł"

Claas atos 220:

Moc znamionowa przy 2300 obr/min 76 KM

Maksymalny moment obrotowy przy 1500 obr/min: 341 Nm

 

Claas elios 210

Znamionowa moc przy 2300 obr/min 75KM

Maksymalny moment obrotowy przy 1500 obr/min: 309 Nm

 

Opublikowano (edytowane)

Jaki budżet? Ile możesz maksymalnie wydać? 

Elios ma silnik FPT 3,4 litra. Jest on montowany również w NH T5. Tam moc maksymalna wynosi 117 KM a moment aż 491 Nm. Kwestia tego jakie chłodnice ma Claas a jakie NH przy tych mocach. W tym silniku nie ma problemu z odłączeniem SCR. Unikałbym silników z DPF (JD tylko nie wiem w jakich modelach. 5R ma na pewno) 

Do prac zielonkowych Claas jest fajny i często wybierany przez firmy usługowe.

Wybierając ciągnik wg mnie najważniejsza jest jakość i opinie o serwisie oraz jego odleglosc od gospodarstwa. Nie ma sensu ściągać sprzętu z drugiego końca Polski. 

NH T4.95 (3,4 litra FPT, taki sam jak w Eliosie) moc 99KM z fotelem pneumatycznym skrzynia 16x16 ok 160 tyś zł. W podobnej cenie będzie DF 5100G (3,8 litra Farmotion, taki sam jak w Atosie serii 300) ze skrzynia 20x20 produkcji ZF. Różne opinie są o tej skrzyni.  Steyr i Case to masz to samo co NH w tej klasie. Różnice są dopiero w T5 vs. Luxxum i Multi. 

Edytowane przez sumek666
Opublikowano

Nie. Tur STOLL minimum 30 tyś. Tur hydrometal ok 16 tyś. Ja również szukam traktora do 200 tyś o mocy ok 100KM

 
Jeżeli potrzebujesz turą to ja bym stawiał na T5 lub Steyr kompakt.  Ile koni potrzebujesz? 
Opublikowano

Nie będę zakładał nowego tematu o Claas Elios  więc zapytam tutaj.

Interesuje mnie Elios 210. Ma być używany głównie w sadzie porzeczki czarnej. Bardzo ważna jest dla mnie całkowita minimalna szerokość.

I tu kieruje pytanie wyłącznie do osób posiadających Eliosa. Czy jest możliwość zwężenia ciągnika przekładając flansze w felgach (przód+tył) na drugą stronę, tak aby koło bardziej schowało się do środka ? czy po prostu fizycznie jest to możliwe tzn. czy koło po przekładce flanszy zwyczajnie zmieści się w nadkolu ? Ktoś przerabiał ten temat ewentualnie mógłby sprawdzić to naocznie u siebie ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez adamson330
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem agregatu talerzowego półzawieszanego AMJ AGRO ATOS DRIVE. 

      http://amjagro.pl/agregat-talerzowy-atos-drive/#specyfikacja
      Talerze fi 560. Brać piasty bezobsługowe?
      Mój sąsiad ma ich bronę talerzową  i sobie chwali.
      U mnie maszyna chodziła by docelowo w bezorce może wyjątkowo po orce. Gleby średnie i lekkie. Uprawa QQ na ziarno i inne.
      Na razie MTZ 82 z szerokimi oponami + solo ATOS DRIVE. W przyszłości Ciągnik > 130 KM+ Siewnik 3m na redlicach talerzowych.
      Agregat używany by był do uprawy ściernisk, niszczenia poplonów, siewu. Na głęboko robić będę gruberem 4 belkowym i głęboszem.
      Jakie macie opinie o tej  firmie i o maszynach przez nich produkowanych (zwłaszcza tej maszynie). Ewentualne sugestie i alternatywy?
      Z góry dziękuje za pomoc
       
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v