Skocz do zawartości
damiandg

Uprawa i sprzedaż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    5

Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mogilnik
      Witam, mam na sprzedaż grunt rolny w Bukówcu Górnym pow. leszczyński woj. wielkopolskie.

Grunt znajduje się na jednej działce. 

Łączna powierzchnia działki to 7,38 ha w tym: 0,14 ha lasu oraz ok. 0,6 ha zadrzewień.

Klasy od IIIB do VI.

Cena za całość to 350 tys. zł do negocjacji.

KONTAKT: 885-242-365

• Przez lew-aleks
      ostrzegam o dziwnej metodzie skupu przez zakłady mięsne łuków partia tucznika którą odstawiłem sklasyfikowano o 20% gorzej niż sokołów 
    • Przez Kris5
      w ty roku wziąłem od sąsiada w dzierżawę 7 ha pola narazie na ten rok co później to się okaże, chciałbym posiać na tym polu w tym roku coś co nie będzie bardzo kosztowne w uprawie lecz przyniesie jakiś minimalny zysk i w związku z tym chciałem zapytać co byście polecali? myślałem o owsie lub kukurydzy lecz wiadomo kukurydza to już koszt.
    • Przez mf362
      Jak w tytule,chciałem sie dowiedzieć czy duzo z was wybiera tę odmiane jara.
      I jak radzicie sobie z chwastami, jaki oprysk polecacie i w jakiej fazie rozwoju ?
      Na ten rok mam do zasiania 60 arow i ile doradzacie wysiac kg?
      I po ile chodzi u was pszenica za 100kg.
    • Przez andrzej6190
      Witam.
      Przymierzam się do zakupu 6 metrowej talerzówki, która będzie służyć do uprawy pożniwnej ale także do uprawy przedsiewnej po orce. W grę wchodzi Horsch Joker 6RT i Lemken Heliodor. Wiem, że Heliodor świetnie sobie radzi w uprawie po orce ale jednak bardziej skłaniam się ku Jokerowi, więc tu moje pytanie czy ktoś używa Jokera RT (nie classic) do uprawy po orce? Czy się do tego nadaje? Jak się sprawdza? Obawiam się że może być za ciężki bo waży około 6200kg. Będzie ciągany Fendtem 828 po dość dużych górach.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.