Skocz do zawartości
Ogon988

walka z chwastami

Polecane posty

Ogon988    3

Panowie mam pytanie czy dobrze zrobiłem bo w tym roku prawie całe pole zawaliło mi żółtnicą i troszkę komosą (dzierżawa). Zółtnica dopiero  zakwitła a komosa ma zielone "nasiona". więc wziąłem zabronowałem pole broną ciężką pare razy w róźne strony i pościągałem prawie wszystkie chwasty z pola, aczkolwiek bardziej mi chodziło aby zniszczyć mechanicznie te chwasty i zmieszać płytko te osypane  nasiona aby skiełkowały. No i teraz moje pytanie czy te nasiona zdążą skiełkować (o ile niedojrzałe mają taką możliwość)  tak abym mógł je w listopadzie zabronować jeszcze raz  jak urosną i zaorać bo jeśli teraz bym je zaorał to one mogą przetrwać i bym je napewno wyorał na  drugi rok i robi się błędne koło dlatego wolę teraz na jesień troche powalczyć z nimi. 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez Ogon988

Najlepiej jak trochę podrośnie to kultywatorem zjeździć tak cały czas sposób mojego wujka. Opryskać roundupem. Podorywkę zrobić na jesieni jak nie pomorze z tydzień niech odleży i kultywatorem. Mam nadzieje, że pomogłem. POZDRAWIAM ;)  

gwozd    102

Żółtlica i komosa to rośliny ciepłolubne, wrażliwe na przymrozki. Raczej teraz nie będą rosły a to co urosło zniszczy większy przymrozek

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5001

Taka walka z góry skazana jest na przegraną, jeśli oczywiście celem jest zniszczenie wszystkiego, bo to niemożliwe.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez mausik1234
      Witam. Wie ktoś może jak odkazic dobrze glebę z chastow ?  Kupiłem 1.5ha nieuzytku rolnego i nie mogę sobie poradzić z chwastami.Cały czas wyskakują. Pryskalem kilka razy hebricydami Ale nie pomaga nic. Co przepryskami i zaoram to znów rośnie 
    • Przez NevarT25
      Zostało mi parę oprysków, głównie herbicydy i teraz pytanie czy mogę wymieszać następujące środki: Stomp(500ml), Command 480EC(100ml), Glean strong 54wg(25g), Fusilade forte 150EC(400ml). Nie stanie się nic podczas mieszania tego? Na polu mam całkiem konkretne ilości badyla wszelkiego rodzaju i chce to jakoś wytępić, niby dużo nie, bo około 70arów także cieczy roboczej było by około 210l. Proszę od normalne i konkretne odpowiedzi
    • Przez master20002
      Chciałbym poruszyć temat bilansu materii organicznej.

Skąd się wziął pomysł aby rozpocząć taką dyskusję?
      W internecie spotkałem wiele publikacji które same sobie po części przeczą. Np były dwa artukuły o kukurydzy na ziarno, w jednym pisali że przy pozostawieniu słomy z kukurydzy na polu bilans jest dodatni bo ilość resztek jest równa dawce obornika 25-30 ton.
      W drugiej napisali, że kukurydza czy to na ziarno czy na kiszonkę daje ujemny bilans ze względu na siew w szerokich rzędach, późne zakrywanie międzyrzędzi itd przez co postępuje szybka mineralizacja gleby właśnie w tych rzędach.
      Podobna historia na temat zbóż. Jedno czego nie mogę połapać to jak strączkowe mogą dać więcej materii niż taka kukurydza???

Może wywiąże się ciekawa dyskusja na ten temat.
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.