Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Rogowski

Auta ciężarowe

Polecane posty

Witam, czy macie jakieś auta w stlu Star albo coś takiego co używacie do transportu?? Czy ktoś ma Ife W50 lub L60, jak ona sie sprawuje??


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam stara 200w z 84r. wersje akurat bez tahografu :) i bardzo dobrze:) ...nima to jak layland :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Myśmy kiedyś mieli STAR-a 28 z końca lat 70-tych, a było to aż do początku lat 90-tych, kiedy jeszcze mieliśmy owczarnie. Owce były fajne, ale szczęście, że już nie ma STAR-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Przy wywozie rzepaku do zakładów tłuszczowych pomaga nam nasz wuja co ma Tatrę :). Nie wiem jaki to jest model, bo po pierwsze jest to stara maszyna, a po drugie nie interesuje sie ciężarówkami. Ale wywóz przebiega bardzo sprawnie- o wiele sprawniej niż traktorem  ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
wersje akurat bez tahografu :) i bardzo dobrze:)

z tachografem duzo bys nie pojezdzil,na gospodarstwo to tylko bez tachografu, tacha sa montowane w autach co jezdza na dalekie dystanse. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Ja mam stara 1142 i renault midliner star jest na trasy do 100km a renóa na dalsze.

Star jest dobry do gospodarstwa chociarz zalrzy do czego używasz,chociarz jak bym miał na twoim miejscu kupił bym sobie

renóweczke za 20-30 tys mozna cos należc i jeszczse jedno dzisiaj jak jedziesz starem to juz kazdy wie ze chłop jedzie.

A co do tachografu to jest on obowiązkowy tylko chłop nie musi przestrzegac godzn pracy(chłop niezniszczalny)

a jak nie masz tacha to opisujesz jakies karty pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

chodzi ci o "Dzienna karte pracy pojazdu"??? jezeli tak to taka karte musisz wypelniac co dzien,lub odkaladac jakis czas i pozniej z tarczek spisywac prace (przebieg,ilosc spalonego paliwa itd..ile km...)a to chyba nie jest potrzebne zeby pojezdzic sobie wkolo "komina" po gospodarce tylko raczej na dlugie trasy..wiec nie rozumiem dlaczego macie tacha w swoich ciezarowkach.pozatym gdybyscie jezdzili na tacho to wedlug tego musielibyscie robic tzw: "pauzy",chodzi tu o przerwe w prowadzeniu ciezarowki,z tego rozliczaja sie np:zawodowi kierowcy ciezarowek,ale rolnika nikt przeciez nie bedzie rozliczal z czasu spedzonego za kolkiem ciezarowki a juz napewno nikt z was nie bedzie robil przerw np w trakcie jazdy na pole po zboze czy inny ladunek wymagajacy transportu do danego celu..nie wiem moze sie myle ale to chyba logicze,to co napisalem.. :)

 

 

Ps:Tarczke tachografu trzeba zmieniac co 24h..i komu by sie chcialo na gospodarce gdzie sa inne roboty do wykonania pilnowac takiego czegos???..sa wazniejsze rzeczy..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ja ma ife z beczką asenizacyjną do wywozu gnojowicy...super sprawa dwa napędy i blokady sprawiają że nie mam dla niej przeszkód...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Stara mam:D Father nim obornik wozi do pola z kurników:]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kiedys mielismy ife L60 super sprzet, ojciec kupil ja z wojska, wiec miala przedni naped, blokade i wyzsze kola :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Ja mam Mercedesa Atego chłodnia z 2003r. VW LT 46 izoterme 1999r. I do niedawna miałem jeszce 3 ale sprzedalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

ja mam stara 200 na pola zeby jezdzic a na dalsze trasy SCANIE i to dopiero jest maszyna ostatnio nowa naczepe przyprowadzilismy i chodzi jak burza :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Scanie mozna wiedziec jaką serie?? Fakt, Scania jest dobrym autem ciężarowym, wiem bo jezdziłem duzo takim autem, na dalekie trasy to w sam raz...a i mocy jej nie brak. :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas kiedyś był Żuk!!! :lol: ale maszyna!!! jak jechałeś ok 90 km/h to miałeś wrażenie, że za chwilę w kosmos wystartujesz!!! ;) Niestety już go nie ma!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja mam Mercedesa Atego chłodnia z 2003r. VW LT 46 izoterme 1999r. I do niedawna miałem jeszce 3 ale sprzedalem.

i co wjedziesz tym w pole???? chyba zakladajacy ten tamat mial to na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
U nas kiedyś był Żuk!!! :lol: ale maszyna!!! jak jechałeś ok 90 km/h to miałeś wrażenie, że za chwilę w kosmos wystartujesz!!! ;) Niestety już go nie ma!!!

i na pewno luzy w kierownicy miał piekne.. ja pamietam jak jezdziłem Avią kiedys, to jechałes prosto a kierownicą kreciłes jak sterem na statku ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam jelcza 317... Stary gruchot ale jakoś chodzi


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
i co wjedziesz tym w pole???? chyba zakladajacy ten tamat mial to na mysli

My mamy takie drogi na polu ze wjeżdzam tymi samochodami po towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTZ90    0

hehe zetorek chyba interesuje sie truckami :blink: a co do tematu to wujek mial kiedys przez jakis czas stara,ale to bylo dawno i stal nie potrzebny praktycznie wiec poszedl do ludzi na miedzynarodowke :D ale mysle ze taki sprzet to dobra sprawa jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

siemka :blink:

 

orientuje sie ktoś czy rolnik posiadający autko cieżarowe na własny użytek maja obowiazek uiszczac jakies opłaty typu podatek drogowy, winety itp......??

 

pozdro mlody87 :D


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
siemka :blink:

 

orientuje sie ktoś czy rolnik posiadający autko cieżarowe na własny użytek maja obowiazek uiszczac jakies opłaty typu podatek drogowy, winety itp......??

 

pozdro mlody87 :D

mnie sie wydaje ze tak, ale nie jestem pewien, moze ktoś bedzie lepiej wiedział ale ja myślę ze rolnik tak jak kazdy winety kupywać musi... :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj