farmer_89

jaki ladowacz do proximy 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    7

Witam, rozgladam sie za ladowaczem czolowym do zetora proximy 90 pomozecie jaki wybrac? patrze te tansze typy solid badz metal technic czy sa one dobre? bedzie uzywany na 20 ha i 30 sztuk bydla i czy wszystkie maja rame pod spdem montowane do tylu ciagnika bo slyszalem ze niektore maja mocowanie tylko do tylu i co zauwazylem to maja dżojstik do sterowanie na błotniku a niektóre przy kierownicy które rozwiązanie jest wygodniejesze?

Skoczek1994    156

Ja ze swojej strony moge ci polecieć inter-techa, na którego sam postawiłem. Widziałem ten ładowacz po trzech latach niezłej harówki, i brak jakich kolwiek oznak zużycia może poza ubytkami lakieru ale to obicia odrapania spowodowane przez nieuwagę operatora. Metal technik też wygląda fajnie, i raczej też go chwalą. Jeśli chodzi o odciągi do tylnego mostu to jest to duży plus, i ładowacz bez nich skreslił bym na starcie, może ograniczają prześwit ale coś za coś. Dżoja umieść tak by było wygodnie raczej gdzieś koło siedzenia, przy kierownicy to raczej mało wygodne.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer_89    7

te tansze od prywaciarzy to chyba sa prawie takie same jakościowo takie jak solid czy metal technic i cena jest taka sama

Skoczek1994    156

ppp1208 Widzialem już kilka ciągników, w których pękły obudowy skrzyni przez ich brak i nie tyczy się to tylko mtz czy Ursusa bo ostatnio to się stało w casie także dla mnie to jest podstawa.
@farmer_89Ja nim jak narazie dużo nie zrobiłem przewaliłem jakieś 800 bel, trochę zboża, ziemi, obornika czy przewożę kiszonke do stodoły. Także jeszcze się nie narobił.

Skoczek1994    156

@farmer_89 Metal-fach raczej nie cieszy się dobrą opinią, ale twierdzę to tylko na podstawie tego co widzę tu na AF. Moj ladowacz jest na Mtz-cie, jest w mojej galeri.
@DanielFarmer Dokladnie tak cignik z ramą nie musi mieć odciagów, natomiast bez to podstawa, o amortyzacji niech kolega przy zakupie też nie zapomni, bo warta swojej ceny.

Edytowano przez Skoczek1994

Patryk1222    41

Jak stać cię to kup sobie stolla fz20 lub cl850/950 cena około 23000 netto ze sterowaniem zwykłym joyem waga takiego ladowacza to 400kg na środku nie ma rozporki parametry ma bardzo dobre sam mam i polecam.
Stoll też nie ma odciagow do tyłu mocowany jest tylko z przodu ciagnika

pp1208    535

jestem z okolic Łomży gdzie sporo jest ladowaczy metal-technik bo produkują je wlasnie za Łomża.sam tez bym wybrał wlasnie takiego bo za bardzo nikt na nie nie narzeka a cena tez fajna. matal-facha tez odradzam. ciezki i nie zgrabny

mx_racer    14

Polecam Inter Techa, posiadam od 2013 roku i nic się z nim nie działo nigdzie się nie poci nie leje nic nie pęka. Pracuje na Ursusie 914.

farmer_89    7

a na czym polega ta amortyzacje? i czy to jest za doplata?

skoczek1994 a nie chciales ladowacza pod kolor ciągnika bo widze ze masz czarny czy robia tylko w jednym kolorze? 

Skoczek1994    156

https://m.youtube.com/watch?v=DX8oU3GL06I

Od 40 sekundy ma zakręcony zawór, i jest bez amortyzacji. Tak trzeba dopłacić, zależnie od producenta od jakichś 700zł -1000/1200 zł. Ja popełniłem ten błąd za namową sprzedawcy że tniej będzie dokupić samemu, i tak się przybieram już blisko pół roku, a tak było by od razu, i spokój ale to kwestia paru tygodni i dołoży się amortyzację. Co do koloru, to jakoś grafitowy najbardziej mi się podobał, oglądałem na placu w 4 kolorach i wybrałem taki. A kolor mozesz wybrać bez dodatkowych opłat.

Skoczek1994    156

Zależy co chcesz nim robić, ja widzę że łyżko-krokodyl to mega uniwersalny osprzęt, który najwięcej używam. Wybieram nim kiszonkę z qq i można nim nawet ładnie wybrać po nabraniu wprawy. Wożę sianokiszonke, ładowałem zboże, rozgarniałem ziemię, obornik. Zastępuje z powodzeniem łyżkę, i krokodyl. I gdybym wybierał drugi raz wybrał bym tak samo.

Patryk1222    41

Nabierzesz czemu nie tylko narobisz dużo bałaganu a rozwalona kiszonka latem to nieporozumienie...
Mam lyzkokrokodyla i polecam bardzo uniwersalny osprzęt chociaż do obornika polecam kupić widełki bo łyżka lubi się oklejac a z głębokiej sciolki trochę ciężej się wybiera.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Raczo
      Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z działaniem trzeciej sekcji w turze Zetor TL220. Wszystko jest dobrze gdy narzędzie ładowacza znajduje się na wysokości do ok 2m, lecz gdy tur jest podniesiony na ok 3m przestaje działać elektromagnes/elektrozawór i nie można otworzyć/zamknąć krokodyla. Wystarczy lekkko "szarpnąć"/opuścić/podnieść ładowacz i znów zaczyna działać. Przewód sprawdzony, prąd dochodzi, w tym magnesie też raczej nie ma co zawadzać, czy blokować w jakiś inny sposób. Zresztą nie da się go całkiem rozebrać. Ostatnią opcją jest rodzielacz, stąd moje pytanie czy ktoś go już rozbierał na części pierwsze? A może przyczyna leży całkiem gdzie indziej? Proszę o pomoc.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez WojtekKalinowski
      Witam.
      Zastanawiam się jaki Łyżko - krokodyl będzie lepszy solidniejszy, Metal_ Technik czy Sonarol ? Oba mam w tej samej cenie, chodzi mi o wasze opinie
    • Przez katopo
      Witam,
      będę w najbliższym czasie kupował chwytak do bel owijanych folią. Przeglądając ofert zauważyłem że są różne wersje. Prosił bym o porady która jest najlepsza.

wersja na dwa siłowniki (cena około 2300zł)
      http://img835.imageshack.us/img835/9362/30451530281.jpg

wersja na dwa siłowniki inaczej umiejscowione (cna około 2700zł)
      http://www.agro-prima.pl/allegro/chwytak/1.jpg

wersja na jeden siłownik(cena około 2200zł)
      http://img02-otomoto.sogastatic.pl/A276119_6.jpg

Proszę o wasze spostrzeżenia i porady na temat wad i zalet poszczególnych wersji.
    • Przez wojtek161
      witam planuje kupić ładowacz czołowy  do c 360 3p proszę o pomoc interesuje mnie marka wol met tylko niewiem ile  sekcji wybrać 2 czy 3 i czy cągnik da rade z takim ładowaczem  jego główne zadania ładowanie obornika z pryzmy  i ładowanie słomy i sianokiszonki? proszę o porady urzytkowników

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.