Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, stoję przed zakupem kosiarki ale nie byle jakiej chodzi o maszynę którą będe pielęgnował ogródek :D
Myślę nad dwoma znanymi markami Viking oraz Partner prosze o opinie posiadaczy tych sprzętów może polecacie jakąś inna firmę. Wkońcu gospodarz nie żyje samym polem czasami trzeba zająć sie ogródkiem :D Pozdrawiam

extrabyk    857

Kosiarki pod logo Partner to w zasadzie kosiarki Husqvarna bo Husqvarna jest właścicielem Partnera,który w swojej ofercie kosiarek nigdy nie miał.Są prawie identyczne tylko trochę taniej wykonane i tym samym są tańsze w zakupie od oryginałów z logo Husqvarna. Viking jest własnością Stihla i robi sprzęt dość drogi ale bardziej dla hobbystów niż profesjonalny. Drogie są też części do Vikinga.

Generalnie wszyscy robią coraz bardziej plastikowo i bardziej pod późniejszą obsługę w serwisie. W sumie tak jak przy sprzęcie rolniczym ważniejsze jest to gdzie masz bliżej serwis i czy ten serwis to serwis czy punkt dojenia klienta.

Wiadomość z agroFakt.pl

DTaras    150

A ja powiem tak: viking, Stiga czy partner to popierdółki wobec np sabo. Osobiście użytkuję teraz kosiarkę cedrus z silnikiem Loncin który jest taki sam jak OleO ale ma kiepskie koła. Bardzo fajne podwozia robi alko bo solidne i duże koła dobre na nierówności. Można też kupić kosiarki weibang bo mają dobre koła ale są droższe od mojego chinola. Ogólnie przestawiłem się na kryterium ceny bo przy trudnym terenie jak dobrze coś zahaczysz to tak samo ośka leci. Bez przesady z wielkością kosza bo kiepsko to przy pełnym jedzie i dobrze kupować już maszynę z wajhą obrotów. Napędu używam przy pełnym koszu, aby z miejsca ruszyć albo pod górkę bo tak to za wolno przeważnie idzie...

extrabyk    857

Prawdę mówiąc najlepszą kosiarką na trawnik w koło domu są owce. W przeciwieństwie do kóz nie niszczą kwiatów, drzew i krzewów a w raz ze zmniejszaniem się intensywności wzrostu trawy od lata do jesieni można po kolei zmieniać te kosiarki w pyszną baraninę na grila :D

Tej ostatniej opcji wolał bym uniknąć :)U mnie gospodarstwo mleczne nie owieczne jeszcze sąsiedzi powiedzą że jestem arabem i co wtedy... :D

MF675ursus    76

Co za różnica czy Viking czy Partner, i tak we wszystkich są silniki Briggs&Stratton...

extrabyk    857

Różnice zawsze są mimo podobnych silników bo te firmy mają trochę odmienne podejście do konstrukcji kosiarek. W kosiarkach Husqvarna można też spotkać silniki Hondy. To bardzo dobre i ciche silniki ale oczywiście droższe i kosiarki z nimi to też wyższa półka cenowa.

Dobierając kosiarkę trzeba brać pod uwagę to jaka jest powierzchnia do koszenia, jaka jest trawa na trawniku czyli czy trawnik jest chociaż trochę profesjonalny czy to "zwykła" łąka tylko często koszona. Ważne jest też ukształtowanie terenu bo na płaskim zda egzamin każda a na dużych pochyłościach musi mieć napęd i powinna mieć silnik smarowany pod ciśnieniem a nie rozbryzgiem jak to jest w większości typów. Silniki smarowane pod ciśnieniem są też droższe.

DTaras    150

na silnikach z pompką to ceny od 4 kpln
stihloski viking ma obudowy z aluminium - lżejsza kosiarka ale i z tych drogich.
We wszystkich budżetowych napęd przetrzymuje gwarancję ale ostatnio taką opinię usłyszałem też o vikingu właśnie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Robimy u nas remont generalny obory i zastanawiam się nad sposobem usuwania obornika. Czy montować nowy wyciąg za 45000 zł czy wypychać obornik mini-ładowarką za 80000 zł. Za wyciągiem przemawia cena zaś za ładowarką wszechstronność gdyż zastąpi wiele prac ręcznych. Słucham waszych opinii.
    • Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez rolnik-k
      Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96