Skocz do zawartości

Polecane posty

paweljohnny    0

Witam :)
ze względu na nieprzewidywalność pogody i problemów związanych ze suszą bądź zbyt dużymi opadami chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt melioracji pól  w województwie łódzkim :)
czy ktoś wie czy takie usługi są wykonywane w naszym kraju oraz jaki jest tego koszt? :)

Zefir    13

Sądzac ze maszyna z 90 roku kosztuje 200 tyś dolarów to pewnie usługa na pole to będzię do 20 tyś złotych

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Od 14tys. zł do 16,5tys zł za ha zależy jaki materiał sobie wybierzesz i teren jaki do melioracji. Jedna z firm w warmińsko-mazurskiem ma taką stawkę. Jeśli to zwykłe pole czy łąka bez specjalnego przeznaczenia to nie wiem czy warto ja wolał bym wykopać porządny rów.   

olkosio    14

w takim wypadku lepiej wynająć koparkę łańcuchową i samemu sobie chociaż trochę odwodnić. koparka weźmie 100zł za godz 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tobago
      Z racji że obecnie mamy lekką odwilż i wysoki poziom wód pokusiłem się o poszukanie poniemieckiej melioracji na swoich polach. Wysokie nasycenie gleby ułatwia ręczne szukanie rur drenarskich za pomocą szpilki. Z pomocą ojca który dobrze zna pola na których gospodarzył kilkadziesiąt lat udało nam się znaleźć kilka ciągów. Metoda ta jest dość męcząca bo mimo miękkiej gleby czasami trzeba kilkanaście razy nakłuć by natrafić na dreny. Zastanawiam się czy jest jakiś inny sposób by ułatwić sobie ich szukanie. W budowlance są detektory do wykrywania przewodów czy rur w ścianach, ciekawe czy coś podobnego jest do szukania podziemnych cieków wodnych.
      Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
      Dziwi mnie że tak mało jest na ten temat tu na forum bo jakby nie patrzeć problem zastoisk wodnych jest dość powszechny a ich występowanie często powoduje spore straty na polach.
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
    • Przez koniu
      Witam. Jakie macie sposoby na przetkanie i oczyszczenie poniemieckich drenów/sączków w polu? No i jak je znaleźć na działce 30ha? Nie byłby to problem na krótkim i suchym polu. U mnie są odcinki od 300-700m więc na pewno są też dreny zbiorcze. Czy są w sprzedaży jakieś wykrywacze drenarki itp?