Raptor

Claas variant 360rc gorace zawory

Polecane posty

Raptor    0

Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

post-91512-0-91216100-1496959514_thumb.jpg

post-91512-0-93397900-1496959574_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabos1981    236

to nie nagrzewa się od hydrauliki ciągnika tylko od przepływu prądu przez cewki. cewki będą się nagrzewać ale czy tak wysoka temp. jest normalna to nie wiem. biorąc przykład z elektrozaworów w ciągniku to cewki są gorące ale jak dotknę ręka to da się wytrzymać

:-)

Raptor    0

Wina nie będzie leżała po stronie hydrauliki, tylko coś od strony elektrycznej. Przy zgaszonym ciągniku ( bez ciśnienia w prasie) ale przy włączonym sterowniku i podłączonej prasie do prądu owe cewki się grzeją. Także hydraulika będzie ok. Dodam jeszcze że działają prawidłowo - wysuwają się noże. Przy włączaniu i wyłączaniu noży słychać charakterystyczne puknięcie czyli zawory też działają prawidłowo. Jedynie ta wysoka temperatura....... dlaczego ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez redbull
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-belujaca-warfama-z-543-CID757-IDxbGl5.html
    • Przez Wozzach
      Witajcie, 
      mam problem z hydrauliką z MF3635 (ciągnik 135km, 1993r).
      Problem jest na zimnym oleju, zanim ciągnik się nie rozgrzeje. Początkowo były to tylko drgania i skokowe podnoszenie tylnego podnośnika, kiedy ciągnik był zimny. Obecnie objawy dotyczą całej hydrauliki: tylnego TUZa, układu hydraulicznego i załączania skrzyni biegów.
      Kiedy ciągnik jest zimny (przy temperaturach obecnych, czyli +/- od 1 do 5 stopni C) rano odpalamy ciągnik i hydraulika w zasadzie nie działa. TUZ nie działa, skręcić kołami nie można, kontrolka ciśnienia oleju skrzyni się załącza na chwilę i gaśnie, po czym kontrolki półbiegów skaczą, nie da się załączyć półbiegu. Dopiero po wstępnym nagrzaniu ciągnika, jak sobie ok 30-40 minut pochodzi na wolnych obrotach, to można coś zrobić. Da się załączyć skrzynię, skręcić kołami. Zwykle nadal nie ma pełnej wydajności, tzn kiedy zaczynamy podnosić tylny TUZ, to nie pracuje płynnie, a w tym momencie przestaje być możliwe żeby skręcić koła. Dopiero jak ciągnik pójdzie w pracę w polu, dobrze się zagrzeje, to wszystko działa w bez zarzutu.
      Czy ktoś się z tym spotkał? Jakieś sugestie od czego zacząć szukać?

• Przez mastid
      Witam, chciałbym kupić zawór cztero drożny (dwa wejscia i dwa wyjścia) który znajduje się w Claasie Ares seria 8xx przy zbiorniku paliwa, umieszczony na ramię, na przewodach hydraulicznych idących do siłowników tuza. Czy ktoś może podesłać mi link, ewentualnie jakiś uniwersalny, bądź z innej maszyny. Bo na internetach to jak narazie tylko kulowe dwu drozne (wejscie-wyjscie) tylko widziałem .

• Przez Rafał11
      Witam, jestem zainteresowany kupnem prasy Metal Fach z587 łańcuchowa. Chciałbym się dowiedzieć jakie są opinie na temat tych pras. Bedzie robiła w roku 500 bel. Tylko słoma i siano.
    • Przez michu20
      witam jestem na etapie kupna używanego kombajnu średniej wielkości typu John Deere t650 lub Claas lexion 550 rocznikowo od 2005 w górę może się ktoś wypowie na temat tych kombajnów jakieś plusy minusy a może jakaś inna propozycja dobrego kombajnu środki jakie chce przeznaczyć na kombajn to 400 tyś netto

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.