Skocz do zawartości
Raptor

Claas variant 360rc gorace zawory

Polecane posty

Raptor    0

Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

post-91512-0-91216100-1496959514_thumb.jpg

post-91512-0-93397900-1496959574_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabos1981    234

to nie nagrzewa się od hydrauliki ciągnika tylko od przepływu prądu przez cewki. cewki będą się nagrzewać ale czy tak wysoka temp. jest normalna to nie wiem. biorąc przykład z elektrozaworów w ciągniku to cewki są gorące ale jak dotknę ręka to da się wytrzymać

:-)

Raptor    0

Wina nie będzie leżała po stronie hydrauliki, tylko coś od strony elektrycznej. Przy zgaszonym ciągniku ( bez ciśnienia w prasie) ale przy włączonym sterowniku i podłączonej prasie do prądu owe cewki się grzeją. Także hydraulika będzie ok. Dodam jeszcze że działają prawidłowo - wysuwają się noże. Przy włączaniu i wyłączaniu noży słychać charakterystyczne puknięcie czyli zawory też działają prawidłowo. Jedynie ta wysoka temperatura....... dlaczego ??

potrekk    74

Czy ten grubszy przewód hydrauliczny od klapy można podłączyć pod wolny spływ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Waco78
      Witam. Ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega przypadłość konstrukcyjna dominatorów ? Czy to silnik umiejscowiony bezpośrednio za kabiną sprawia że są tak podatne na pożary czy może coś innego.

• Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.

https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez dzastin
      Witam!
      Mam dylemat odnośnie przyłączenia hydrauliki wapniarki do ciągnika. Potrzebuje podłączyć dwa węże, z którego jeden będzie zasilający a drugi na powrocie. Standardowo podłączyłem je jak pług obrotowy do tych gniazd z lewej strony, zamieniając dwukrotnie pozycją prawy na lewe i lewe na prawe, ale za każdym razem wysadziło mi uszczelniacz przy wapniarce. jako że nie jestem wybitnym specjalistą w tych sprawach , a w książkach serwisowych ciężko cokolwiek znaleźć mam do Was pytanie: czy za powrót oleju nie będzie czasem odpowiadało to gniazdo z prawej strony ciągnika? Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę ;)

• Przez kamil5421
      Witam . posiadam ciagnik claas 836 ktory jest wyposazony w ehr tce t 15 niestety jest problem ehr nic nie reaguje jak nim operuje ,siewci sie ciagla czerwona lampka . dodam ze dzialaja tylko przyciski na lewym blotniku ale to i ich funkcja jest odwrocona tzn podnoszenie opuszcza a opuszczanie podnosi . jesli ktos cos wie lub moze mi pomoc to z gory dziekuje .
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam ciagnik claas 836 i na slupku ma takie cos co widac na zdjeciu . nie m instrukcji i nie moge znalesc do czego to sluzy. Ktos pomoze a moze ktos posiada instrukcje ciagnika z pdf

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.