Skocz do zawartości
News
kacper9540

renault ceres 345x problem z pompą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
kacper9540    0

Witam mam renault ceres 345x z 2003r. Grzeje sie pompa i słychać jakby w niej coś ocierało.Co to może byc?

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5002

Odpowiedz na pytania"

1. Która pompa się grzeje? (większa, mniejsza, bliżej, czy dalej od korpusu silnika)

2. Czy poza pompą coś jeszcze się grzeje? (rurki przed/za pompą)

3. Po jakim czasie się nagrzewa?

4. Jaka to temperatura? (orientacyjnie)

5. Kiedy się grzeje? (podczas jakieś pracy (jakiej), czy na postoju także)

6. Czy hydraulika działa prawidłowo? (wspomaganie, podnośnik, hydraulika zewnętrzna na szybkozłączach)

7. Jaki jest stan oleju hydraulicznego?

8. Kiedy wymieniałeś olej i jakie było jego zużycie? (były jakieś opiłki)

9. Kiedy wymieniałeś filtry i ile sztuk?

10. Zasadnicze pytanie: Z taką przypadłością kupiłeś, czy pompa padła podczas pracy?

Precyzyjne odpowiedzi mogą przyczynić się do znalezienia potencjalnej przyczyny i postawienia prawidłowej diagnozy.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

kacper9540    0

bo wymieniłem tarczki od pół biegu i normalnie zapaliłem i się grzeje może jakieś tam opiłki dostały się

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adi118
      Mam problem ze wspomaganiem w moim Aresie 556rz, przy skręcaniu na wolnych obrotach ciężko chodzi kierownica, zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ciągnik staje. Problem się nasila kiedy olej jest rozgrzany i czasem nie pomaga nawet trzymanie wysokich obrotów. Sprawdzałem ciśnienie na pompie hydraulicznej i jest ok. Czy przyczyną moich problemów może być orbitrol? Czy w tym modelu jest dodatkowa pompa od wspomagania? Może ktoś ma inne pomysły co może być nie tak?
    • Przez tralak
      Mam problem ze skrętem. Jeszcze w zeszłym roku maszyna działała sprawnie, przy skręcaniu trochę mi przy skręcie wahały się koła w jedną albo w drugą stronę. Podokręcałem zaworki od ciśnienia oleju na orbitrolu na przednią oś. Pomogło. Przestały koła latać, ale teraz mam problem przy skręcie w lewą stronę. Odbija mi w drugą, tak jakby coś było oberwane w środku. 
      Nie wiem czy to jest wina orbitrola czy pompy. 
      Renault 7814
      orbitrol danfoss 47 
      reno 781-4, 79 rok 
      wilnik mwm 
      Jeśli orbitrolu to czy ktoś ma do odsprzedania używany, sprawny orbitrol?

Proszę o kontakt.
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez Radzio10541
      Witam serdecznie. Kupiłem niedawno owy traktor i ostatnio zaczeła mi mrugać czerwona dioda od ehr mianowicie mrugnie ona dwa razy i przerwa i od nowa. Przestaje działać wtedy sterownik ale po odblokowaniu wszystko wraca do normy. Zauważyłem że ten błąd pojawia się tylko w górnym położeniu ramion. Gdyby ktoś z was mógłby mi pomóc bądz podesłać kody błędów byłbym wdzięczny Model ehr to tce 15. Pozdrawiam
    • Przez Filipek66-F
      Witam wszystkich...
      Kupiłem jakiś czas temu ciągnik podony w temacie i mam problem taki że słabo podnosi tzn. Do póki ciągnik jest zimny to podnosi przykładowo pług i obraca powiecmy dopuszczalnie ale w miare kiedy się coraz bardziej rozgrzewa to nie chce podnosić i o obróceniu pługa też nie ma mowy chyba że gaz do dechy i wtedy jakoś to działa, kierownicą również ciężko się kręci. Wszystko co związane z hydrauliką działa bardzo słabo. Proszę o pomoc lub może ktoś zna mechanika który podoła temu zadaniu... Z góry dzięki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.