Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GPrzemek    0

Witam,

Chciałbym się Was poradzić, a mianowicie chciałbym kupić gospodarstwo 14ha IV/V klasa ziemi na kredyt. Jego cena to około 200 tys. Ale zaczynam od zera więc musiałbym zakupić sprzęt (coś podstawowego). Chciałbym siać tylko zboże (żyto,owies,pszenżyto,łubin). Nie chcę żeby na razie z gospodarstwa płyną mój cały dochód lecz żeby coś tam zawsze z tego płyneło. I tak nie mam roboty stałej bo studiuje i głownie robię na czarno, majątku nie mam (chociaż na gospodarce spędziłem kilkanaście lat). Chciałbym wziąć kredyt ale nie mam pojęcia czy w jakieś formie udało by mi się go uzyskać, może coś wiecie- to jest pierwsze pytanie, drugie to czy da radę spłacać kredyt z samego gospodarstwa bez dodatkowego wpływu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.

Pozdrawiam
    • Przez wrbl
      Witam
      poszukuje sprawdzonego, godnego polecenia elektryka znającego się na fendtach, mam kilka problemów które samemu nie jestem w stanie rozwiązać, proszę o polecenie kogoś albo moze ktoś z grupy się tym zajmuje, także proszę o namiary.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam,
      Chcę się dowiedzieć czegoś na temat przyczep gomar, dokładnie chodzi mi o przyczepe 7t, co sądzicie o tych przyczepach, jak jest z ich  wytrzymałością, czy opłaca się wydawać pieniądze na taką przyczepę czy raczej nie.
      Pozdrawiam 
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.