Skocz do zawartości
jarekvip99

Gospodarowanie na odległość

Polecane posty

jarekvip99    4

Jestem w takiej sytuacji ze pracuje i mieszkam poza gospodarstwem bo około 60 km od niego. Mam prace w miarę dobrze płatna narzeczona również i tutaj myślimy o mieszkaniu lub domu a chce prace tutaj połączyć z praca w rolnictwie. Na miejscu mieszkają rodzice i troszkę zawsze pomogą. Dużo tego nie jest bo 27 ha głównie rzepak pszenica i burak. Ciekawi mnie czy ktoś z was jest w podobnej sytuacji i na odległość łączy gospodarstwo z praca poza nim lub ktoś ma ziemię daleko od domu. W mojej sytuacji to godzina drogi i przy powrocie z pracy około 15 to o 16 mogę być juz na gospodarstwie i do wieczora jeszcze dużo zrobić oprysk nawozy czy coś. Wiadomo są urlopy które bez problemu mogę dostać i każdy wolny weekend wiec myślę że da się to spokojnie połączyć. Będą pewnie jakieś wyrzeczenia lub praca w po nocach ale jestem na to przygotowany a póki rodzice mogą to tez zawsze coś pomogą np rozsiew nawozu pod moją nieobecność czy oprysk.

B3Agro    85

Ja jestem można powiedzieć w podobnej. I powiem ci uczciwie że przy takim areale , mając dobrą pracę to sobie nie zawracaj głowy. 

Ja mam trochę więcej ha i prowadzę dodatkowo firmę (właściwie to można powiedzieć ,że kilka) i gdyby nie to że 95% prac w gospodarstwie robią mi pracownicy to nie miałbym czasu na życie. A gdzie rodzina, wakacje ,przyjemności?

Zakładając że masz cały sprzęt to jeszcze można by się pokusić o pszenicę lub kuku ale moim zdaniem już nie rzepak. le chyba najrozsądnieszym wyjściem byłoby sprzedanie "gratów" ziemia w dzierżawę i żyjesz sobie wygodne życie. 

No ale każdy robi jak uważa za stosowne. Ja bym zrobił tak jak napisałem.

Zresztą gdyby mi się trafił ktoś chętny na dzierżawę za rozsądne pieniądze i na cały areał to po zbiorach chętnie wszystko oddam ;).

Wiadomość z agroFakt.pl

Runder    8

Mój niedaleki sąsiad ma podobną sytuację. Mieszka we Wrocławiu ma tam zonę i dwoje dzieci a na gospodarstwie pojawia się w wakacje często w weekendy i wolne dni. Gospodarstwo jest już na niego przepisane więc pewien obowiązek już ma. Trzymają krowy mleczne na około 20 ha + dzierżawy i jakoś sobie radzi. Rodzice sa w domu i jeszcze wszystko robią. Na razie tak ciągnie ale jak będzie dalej nie wiem...

lukbold    411

heh to cyrk jest a sąsiad to tylko na papierku ma... rodzice pewno by się dawno obeszli taką pseudopomocą. Nie da się gospodarować na odległość i tyle... to tak jakbyś się u siebie zatrudnił jako sprzątaczka która przychodzi raz w tygodniu albo i wcale...

Runder    8

Nie ma żadnego cyrku. On regularnie przyjeżdża i pomaga swojemu ojcu który jest przed 60-tką. We Wrocławiu ma dobrą pracę i rodzine więc na razie nie ma po co się przenosić...Przepisane jest po to żeby można było brać emeryturę 

jarekvip99    4

Wiec widać można i przy takim areale jak mój też myślę że nie będzie problemu bo rodzice troszkę pomogą a w żadne pracochłonne uprawy nie będę się bawił i zwierząt tez nie mam zamiaru mieć. Oprysk czy nawozy to idą w miarę szybko a orka czy zasiewy na tylu ha tez nie poświęcają niewiadomo ile czasu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje