Ursus380123

Którą piłę wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Padła mi dziś wieloletnia już piła. Właściwie już zastanawialiśmy się nad kupnem nowej.

Jakieś miesiąc temu oglądałam Stiga w pobliskim punkcie maszyn.Czy warto ją kupić?

Potrzebuję nie za ciężką, taką dla mnie, przydomową, podręczną, ewentualnie do pojedynczych drzew.

 

Jeśli nie ta, to w jaką radzicie zainwestować, może inną markę polecacie....?

Lubie najlepsze jakościowo, ale nie najdroższe (żeby za same logo nie przepłacać).

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Stiga  to moim  zdaniem  kiepski wybór , często  sa  problemy z  obrotami , nie można  ich  wyregulować ,  zdarzaja  sie  tez problemy  z  odpaleniem  , zwłaszcza  ciepłej .

Dobre piły to  Makita , Stihl i  Husqvarna. Najtańsza  będzie  chyba  Makita 

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ja makitę odradzam miałem kolega też i za każdym razem pada po gwarancji cewka stihl i husqvarna tak, a jak na dwa lata to i te chinole po 250zł. Dla mnie makita w świetle pilarek jest jak te chinole więcej nie wytrzyma.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ja polecam . Ma już przeszło 20 lat i nie ma z nią problemów . 2 lata temu wymieniłem tylko tłok i pierścionek . No łańcuchy i prowadnica to wiadomo . Znajomi widzę też tną takimi . corrado jaka twoja ? Ja mam dcs 430 - z pierwszej serii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja miałem EA3200 kolega za parę miesięcy brał EA3500 jak dobrze pamiętam dalej były jeszcze jakieś rozwinięcia ale nie pamiętam. Kupiłem z racji tego że używam elektronarzędzi makity i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć ale pilarki niestety więcej nie kupię.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez obrazy , ale to tylko do gałęzi się nadaje . Nie jestem pewien ale to chyba chinol z napisem Makita .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Bo tylko do tego miało służyć była lekka więc poprzycinać coś jak dach robiłem ( łaty, coś podciąć )na wysokości itp. Stihl 180 miałem już nie pamiętam ile sporo ponad 10 lat i chodziła bez problemu, a ta Makita... Po prostu się zawiodłem. Teraz używam 2x Stihl-a i jak na razie chodzą jedna jeszcze na gwarancji 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek84    3

Jak z japończyków to wolałbym echo czy bliźniacze prawie shindaiwa  lub włoski oleo mac którego  sam posiadam drugi rok.  Te marki mniej więcej podobna półka cenowa, nie chinole. Nie kupiłbym teraz nowej husqvarny czy stihla, to nie to co kiedyś a cena nadal najwyższa, chyba że te największe z serii profi to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Jak z japończyków to wolałbym echo czy bliźniacze prawie shindaiwa  lub włoski oleo mac którego  sam posiadam drugi rok.  Te marki mniej więcej podobna półka cenowa, nie chinole. Nie kupiłbym teraz nowej husqvarny czy stihla, to nie to co kiedyś a cena nadal najwyższa, chyba że te największe z serii profi to tak.

 

Na Echo nie dawno była promocja nie wiem czy jeszcze jest. 3,3 KM bodajże za 1600zł. Shindaiwa lepiej wizualnie się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj