Belarus6651

Szukam kobiety

Polecane posty

Gość   
Gość

 

Hmm ,tak myślę i myślę i bynajmniej w moim środowisku nie jest to dość powszechne . Zdecydowana większość związków formalnych i nieformalnych jest pomiędzy równolatkami plus -minus 5 lat . 

Zdecydowana większość to jest chyba wszędzie i tak już będzie,  pisząc " dosyć powszechne zjawisko" miałem na myśli że kobiety zaczęły zmieniać trend w tej kwestii, skoro jednak wolą starszych facetów od rówieśników, i nie są to jednostkowe przypadki, i dziwnym trafem są to bardziej stabilne związki niż wśród rówieśników.    :)    Ciekawe czemu?   :)

Ps. nie mam na myśli jakiś ekstremalnych różnic wiekowych, żeby było jasne.    :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

pisząc " dosyć powszechne zjawisko" miałem na myśli że kobiety zaczęły zmieniać trend w tej kwestii, skoro jednak wolą starszych facetów od rówieśników, i nie są to jednostkowe przypadki, i dziwnym trafem są to bardziej stabilne związki niż wśród rówieśników.   

Stabilnych związków coraz mniej i to jest zjawisko powszechne . Dziś ludzie żyją chwilą ,a to że kobiety coraz częściej wybierają starszych mężczyzn ,może jest kolejną modą ,zabawą pod tytułem ''założymy się ,która poderwie starszego ''?  Chyba widzisz ,że dziś nienormalność jest trendy ?  ;)

 

 

ze Bóg nademną czuwał i tym większy cud, ze nie bylo dane mi cie poznać, widac On zna Cie lepiej  ;) 

Jaką masz pewność ,że właśnie chronienie Ciebie ,jest Jego wolą ? Może po prostu nie zasłużyłeś ?  ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Bo wiem, że chroni miłych i dobrych przed złem :P. A jeśli masz na myśli cierpienie jakie mogło mnie spotkać to masz racje, że nie zasłuzyłem, bynajmniej nie na coś takiego... :P

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stabilnych związków coraz mniej i to jest zjawisko powszechne . Dziś ludzie żyją chwilą ,a to że kobiety coraz częściej wybierają starszych mężczyzn ,może jest kolejną modą ,zabawą pod tytułem ''założymy się ,która poderwie starszego ''?  Chyba widzisz ,że dziś nienormalność jest trendy ?  ;)

 

 

Czyli co, na złość mamie odmrożę sobie uszy?   :D

Ja bym to nazwał inaczej    :)   wybiorę starszego to nie zostawi mnie później dla młodszej, a i przekonanie że wśród kolegów męża zawsze będziesz uchodzić za "młodą du**ę".    :P  A rówieśnik, no cóż, w pewnym wieku zacznie się oglądać za młodszymi, a jak zostawi dla młodszej to co zostanie? nic albo starszy który zacznie oglądać się za młodszą      :) i suma sumarą du*a ciągle z tyłu.     :P

To jest tak, jak nie chcesz żeby ci zgrubiała, bierz od razu grubą.     :) 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean :D  lubisz koloryzować...poza tym w twych postach podkreślasz głównie jedną rzecz, a mianowicie wygląd.

A chodzi o mentalność.

A najwięcej jest rówieśników z oczywistych względów ....szkolnych itp

 

Ja mam pecha pod tym względem, że najczęściej trafiam o wiele młodszych, średnio 7 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 wybiorę starszego to nie zostawi mnie później dla młodszej, a i przekonanie że wśród kolegów męża zawsze będziesz uchodzić za "młodą du**ę".    tongue.png

A czy aby to nie jest Twoje przekonanie i podobnych do Ciebie mężczyzn ,co w ten sposób muszą się dowartościować ? Jak mus ,to mus i niewątpliwie takowa młoda się znajdzie co sobie starszego przygarnie ,tylko na jak długo ?  :P

 

 

Sean biggrin.png  lubisz koloryzować...poza tym w twych postach podkreślasz głównie jedną rzecz, a mianowicie wygląd.

Ywa ,no chyba nie spodziewałaś się ,że Cię czymś zaskoczy ? Wzrokowcy ,wzrokowcy jeszcze raz wzrokowcy . Kobieta dla takich może nawet nie mieć mózgu byleby wyglądała i koledzy zazdrościli   :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy aby to nie jest Twoje przekonanie i podobnych do Ciebie mężczyzn ,co w ten sposób muszą się dowartościować ? Jak mus ,to mus i niewątpliwie takowa młoda się znajdzie co sobie starszego przygarnie ,tylko na jak długo ?  :P

Ywa ,no chyba nie spodziewałaś się ,że Cię czymś zaskoczy ? Wzrokowcy ,wzrokowcy jeszcze raz wzrokowcy . Kobieta dla takich może nawet nie mieć mózgu byleby wyglądała i koledzy zazdrościli   :rolleyes:

 

W żadnym wypadku nie muszę się dowartościowywać, uważasz że facet mając dużo młodszą kobietę sam się dowartościowuje, czy to on został raczej dowartościowany?

:) a widzisz i tu się mylisz, prędzej facet rówieśnik zostawi swoją rówieśnicę dla młodszej, niż ta młodsza tego starszego, no ale wmawiajcie sobie że tak nie jest     :P   :)  Sama powiedz, kobieta mając pod 40-tkę, na co może liczyć, na 40-to latka? przecież taki patrzy na góra 30-tki i to z oczywistych względów.

 

 

Sean :D  lubisz koloryzować...poza tym w twych postach podkreślasz głównie jedną rzecz, a mianowicie wygląd.

A chodzi o mentalność.

Gdzie Ty tu widzisz koloryzację, życie moja droga, samo życie.      :)   Pokaż mi post gdzie podkreślam że chodzi mi głównie o wygląd?    :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 Pokaż mi post gdzie podkreślam że chodzi mi głównie o wygląd?     :)

Wyręczę Ywę ...choćby tu dajesz temu wyraz . ;)

 

 

 przecież taki patrzy na góra 30-tki i to z oczywistych względów.
Sama powiedz, kobieta mając pod 40-tkę, na co może liczyć, na 40-to latka? 

Kobieta pod 40-tkę ,to przeważnie ma już dzieci odchowane i w końcu może zacząć żyć ,a nie wiązać się z jakimkolwiek facetem . Daj spokój na mężczyznach świat się nie kończy, to raz ,a dwa to Was niestety tak niefajnie natura obciążyła ,że cały czas musicie się uganiać ,,,aż do sklerozy ,choć i przy sklerozie też się będziecie uganiać ,tylko już zapomnicie po co się uganiacie  . :lol:   

Oczywiście pisze to pod adres tych fenomenów o których Ty tu wspominasz .  :rolleyes:    Są i normalni mężczyźni ,co jeszcze myślą ,a nie tylko pogoń ,wieczna pogoń ... ;)

Naprawdę nie masz się czym tu szczycić . :)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Kobieta pod 40-tkę ,to przeważnie ma już dzieci odchowane i w końcu może zacząć żyć ,a nie wiązać się z jakimkolwiek facetem . Daj spokój na mężczyznach świat się nie kończy, to raz ,a dwa to Was niestety tak niefajnie natura obciążyła ,że cały czas musicie się uganiać ,,,aż do sklerozy ,choć i przy sklerozie też się będziecie uganiać ,tylko już zapomnicie po co się uganiacie  . :lol:   

Oczywiście pisze to pod adres tych fenomenów o których Ty tu wspominasz .     Są i normalni mężczyźni ,co jeszcze myślą ,a nie tylko pogoń ,wieczna pogoń ...

Naprawdę nie masz się czym tu szczycić . :)  

 

Tak mówisz, to popatrz co dzieje się na innych forach, tam są przeważnie same pod 40-tkę, i to wolne, dzieciate, mężate, do wyboru do koloru i weź im powiedz że mają żyć same bez faceta   :P  wiesz, ale ten co się ciągle ugania, to jeszcze mu się coś chce, a ten niby normalny, to może być że prostata już alarmuje.   :P 

 

Wyręczę Ywę ...choćby tu dajesz temu wyraz . ;)

  Nie wyręczyłaś, tu dałem wyraz czemu innemu    :)  chodziło mi tylko że 40-to letni facet, myśląc o dzieciach,  będzie szukał góra 30-tkę.  :) Starsza może być i ładniejsza, ale z nią to może tylko sobie pomarzyć.   :)  A menopauza zaczyna dotykać coraz to młodsze kobiety.   :P

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Tak mówisz, to popatrz co dzieje się na innych forach, tam są przeważnie same pod 40-tkę, i to wolne, dzieciate, mężate, do wyboru do koloru i weź im powiedz że mają żyć same bez faceta   

Jak Ciebie to interesuje to sobie patrz ,czytaj ,oglądaj . Mnie lasowanie mózgu nie interesuje . smile.png

 

 

wiesz, ale ten co się ciągle ugania, to jeszcze mu się coś chce, a ten niby normalny, to może być że prostata już alarmuje.   

Nie mierz wszystkich swoją ''miareczką  '' .  I już widzę trwogę w Twoich oczach ,jak Tobie hydraulika siądzie . Ciekawe co wtedy zrobi młodsza ,żona /partnerka ? Zapewne puści Ci tekścik  ''Znów się zepsułeś i wiem co zrobię ,wymienię Cię na nowszy model ''? cool.png

 

 

 chodziło mi tylko że 40-to letni facet, myśląc o dzieciach,  będzie szukał góra 30-tkę. 

Kim zatem jest 40- letni facet ? Zapewne ,dzieciatym kawalerem z odzysku i wątpię by takiemu chciało się w pieluchy wracać ? Kiedyś zasłyszałam taki tekst .'' 35 -letnia l kobieta marzy o dziecku ,natomiast 35 -letni mężczyzna o sex z dzieckiem ''. 

 

 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean czy Ty nie masz aby za długiej smyczy? ^^

 

Nie udowadniam Waszych postów, ponieważ sami jesteście otwartymi księgami Grego i Sean.
Po co mam to robić? Te posty po prostu są.
Prócz tego istnieje jeszcze coś takiego jak umiejętność czytania między wierszami.... nie tak nadzwyczajna forma przekazu.
Każdy w sposobie wypowiadania, treściach zdradza sam siebie, nawet nie dotykając prywaty.
Łatwo wyczytać można cynizm, poszukiwanie akceptacji, niedowartościowanie( w momencie  kiedy ktoś zniża się do ubliżania) i wiele innych

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Uwielbiam jak nasze drogie panie lubią zaklinać rzeczywistość. To, że najcześciej meżczyzna jest starszy to nie przypadek i bynajmniej nie teraźniejsza moda, tak było chyba od zawsze, np. między moimi rodzicami jest 13 lat różnicy... Rzadkością jest za to odwrotna sytuacja, Ywka piszesz, że masz sporo młodszych adoratorów, to ich bierz..... Czemu tego nie robisz? Pewnie są zbyt niedojrzali i najpewniej jak dobijesz do 40 to Cię oleją, prawda? No i juz masz odpowiedź ;) Faceci biorą młodsze bo.... mogą. Coż my na to poradzimy, że z reguły podobaja nam się atrakcyjniejsze kobiety czyli z reguły młodsze, a kobietom z reguły imponuje męskośc i dojrzałość, którą z reguły reprezentują starsi faceci. 40 letnia kobieta bez urazy, ale już jest skończona...., nie dośc że nie nadaje się na matkę, to najzwyczajniej w świecie jest juz mało pociągająca dla faceta i tyle. To czysty instynkt majacy na celu przedłużenie gatunku. One w tym wieku to wiedzą i już na wiele nie liczą. Sean napisał tu wiele rozsądnych argumentów, a wy je negujecie... żal tyłek ściska? No są faceci co robią to tylko dla animuszu, dowartościowania, pokazania się z młodą d*pą i jest ich sporo. Czemu? Bo mogą, bo takie są kobiety, bo mają większą pewnośc, że nie zostawi ich dla młodszej, że pewnie się przy takim czuje itd...  Pomijam oczywiście typowe sponsoringi i bardzo duże różnice w wieku.

 

Chociaż powiem szczerze, że jak byłem młodszy to mnie dużo bardziej pociągały starsze dziewczyny, a to dlatego, że miały lepiej poukładane w głowie, tylko znowu ta atrakcja z pewnym wiekiem kobiet sie już kończy, niestety dla was :P

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Ciebie to interesuje to sobie patrz ,czytaj ,oglądaj . Mnie lasowanie mózgu nie interesuje . smile.png

Nie mierz wszystkich swoją ''miareczką  '' .  I już widzę trwogę w Twoich oczach ,jak Tobie hydraulika siądzie . Ciekawe co wtedy zrobi młodsza ,żona /partnerka ? Zapewne puści Ci tekścik  ''Znów się zepsułeś i wiem co zrobię ,wymienię Cię na nowszy model ''? cool.png

Kim zatem jest 40- letni facet ? Zapewne ,dzieciatym kawalerem z odzysku i wątpię by takiemu chciało się w pieluchy wracać ? Kiedyś zasłyszałam taki tekst .'' 35 -letnia l kobieta marzy o dziecku ,natomiast 35 -letni mężczyzna o sex z dzieckiem ''. 

 

Hahahaha Kochana jesteś w swoich dywagacjach     :)  nie interesuje mnie czytanie, oglądanie, szukanie itd. itp. jednak bywało się to tu, to tam i wiem co się dzieje, jak pojawi się tam facet w miarę z głową na karku, to chcecie się pozabijać i to same między sobą.  A z moją "hydrauliką jest wszystko w porządku.   :P     :) 

40-to letni facet kim jest? widzisz kobieta mając swoje dzieci, rzadko w wieku przed 40-tką zdecyduje się na nie z innym facetem, pewnie z wiadomych już względów, a facet nie musi to być zaraz kawaler czy tym bardziej z odzysku, zawsze będzie chciał mieć z inną, także Kochanieńka posłuchaj faceta i nie rób mu wody z mózgu.   :P:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i minęło prawie ze trzy miesiące od mojego ostatniego wpisu a WY piszecie i piszecie a czas WAM ucieka ;)

Chyba nie macie ciekawego życia poza komputerem, to tak jakby WASZ facebook :)

 

Dziwie się facetom, że odpisują na te głupawe posty dziewczyn.

One się dowartościowują kolejnymi wpisami, i bawi ich to, że faceci odpisują na te nic nie wnoszące posty.

Panowie, poznawajcie ludzi w realu i cieszcie się konwersacją twarzą w twarz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean czy Ty nie masz aby za długiej smyczy? ^^

 

Nie udowadniam Waszych postów, ponieważ sami jesteście otwartymi księgami Grego i Sean.

 

 

Każdy w sposobie wypowiadania, treściach zdradza sam siebie, nawet nie dotykając prywaty.

Łatwo wyczytać można cynizm, poszukiwanie akceptacji, niedowartościowanie( w momencie  kiedy ktoś zniża się do ubliżania) i wiele innych

 

Wiesz są pieski  na krótkiej smyczy i jest Rottweiler    :P    :D 

Oj chyba bardzo byś się pomyliła malując nasz obraz tylko po postach,    :P  a co do ubliżania, powiedz gdzie to zrobiłem a bardzo Ciebie przeproszę.   :)

 

Pomijam oczywiście typowe sponsoringi i bardzo duże różnice w wieku.

 

Oczywiście ja też pomijam sponsoringi i duże różnice wieku, powiedzmy różnica około + - 15 lat.

 40 letnia kobieta bez urazy, ale już jest skończona...., nie dośc że nie nadaje się na matkę, to najzwyczajniej w świecie jest juz mało pociągająca dla faceta i tyle. To czysty instynkt majacy na celu przedłużenie gatunku. One w tym wieku to wiedzą i już na wiele nie liczą. Sean napisał tu wiele rozsądnych argumentów, a wy je negujecie... żal tyłek ściska?

 

Skończona to może nie jest, ale dla faceta powiedzmy 50+ który z reguły już o dzieciach nie myśli, nie to że nie może, tylko faktycznie nie chce się już pakować w pieluchy i chodzić na wywiadówki. A kobitki tego nie chcą przyjąć do wiadomości  i uważają to za złośliwość z naszej strony.       :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 jednak bywało się to tu, to tam i wiem co się dzieje, jak pojawi się tam facet w miarę z głową na karku, to chcecie się pozabijać i to same między sobą.

Doprawdy gdzie Ty bywasz ... :rolleyes:

Co do reszty wypowiedzi ,sprawię Ci ten zawód i zakończę ten wątek . Żyj swoim życiem ,a ja będę swoim ...

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Doprawdy gdzie Ty bywasz ... :rolleyes:

 

Zdziwiłabyś się bardzo i to wcale nie tam gdzie pomyślałaś że może mnie to interesować , bo faktycznie nie interesuje, po za wsią gdzie czas stoi jakby w miejscu, jest jeszcze miasto, nie zapominaj o tym.  

 

Żyj swoim życiem ,a ja będę swoim ...

Ale dlaczego myślisz tak jak Ywa że ja tu maluję swój obraz i się wściekacie na mnie?     :)  może mówimy tylko z @grego prawdę która Was czemuś jednak boli.   :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A chciałbyś, żeby bolała?...bo do tego używa się sarkazmu przecież :rolleyes:

 

Najważniejsze, że każdy zna swoją własną wartość.

Jest dużo wspaniałych mężczyzn, kobiet i wiek nie ma tu nic do rzeczy dla takich osób.

 

Ja dziękuję również za wymianę myśli i punkt widzenia Panów.

 

 

P.S. Serdecznie zapraszam inne dziewczyny i Panie.

..........wymiana.......

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

czytam Wasze wypowiedzi i wnioskow żadnych nie da sie wyciągnąć,nie ma co sie oszukiwac ,wszystko zalezy od osobowości ,

ja w młodości szukałem dziewczyn rozsądnych mających swój charakter i zdanie ,takie mi pasowały ,bardziej dojrzale dlatego   mam zone starsza od siebie o dwa lata , po nastu latach małżeństwa nadal jest atrakcyjna ,a przede wszystkim rozumiemy sie i to jest najważniejsze w związku to jest ta chemia co przyciąga ,mając taka osobę u boku nie szukasz mlodszej by się dowartościować czy pokazać ,atrakcyjność fizyczna przemija dotyczy to obojga płoci,trzeba tak się dobierac aby atrakcyjność ,ale ta wewnętrzna nie wygasła i tego wszystkim szukającym zycze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co  Ty  tam  wiesz  Tomek , te kilka  czy kilkanascie  lat z wybraną  kobietą nie  daja  Ci żadnej  wiedzy.

 eksperci  tacy  jak  

Sean

grego

wiedza  lepiej i  tyle  :D  :P

 

Oni  nawet  lepiej  wiedzą  co ktoś  chce powiedzieć , mają  jakiś  tam  dar  , czy jak  tam  sie to nazywa  :D  :lol:  :P

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

czytam Wasze wypowiedzi i wnioskow żadnych nie da sie wyciągnąć,nie ma co sie oszukiwac ,wszystko zalezy od osobowości ,

ja w młodości szukałem dziewczyn rozsądnych mających swój charakter i zdanie ,takie mi pasowały ,bardziej dojrzale dlatego   mam zone starsza od siebie o dwa lata , po nastu latach małżeństwa nadal jest atrakcyjna ,a przede wszystkim rozumiemy sie i to jest najważniejsze w związku to jest ta chemia co przyciąga ,mając taka osobę u boku nie szukasz mlodszej by się dowartościować czy pokazać ,atrakcyjność fizyczna przemija dotyczy to obojga płoci,trzeba tak się dobierac aby atrakcyjność ,ale ta wewnętrzna nie wygasła i tego wszystkim szukającym zycze .

Ale zapunktowałeś u małżonki teraz     :P no inaczej dałaby Ci popalić   :D   czy ja twierdzę że te starsze nie są atrakcyjne? wręcz przeciwnie, tylko zależy dla kogo i w jakiej sytuacji, i to z @grego próbowaliśmy koleżankom udowodnić.   :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe udowodnić ,jakoś słabo wam to idzie :P chyba brak doświadczenia ,tylko teoria a to jest zgubne :lol: 

ale co ja tam wiem, Mariusz  ma racje ekspertów nie podważę  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idzie nam dobrze i praktyki nie brak, tylko koleżanki nie chcą przyjmować spraw oczywistych do wiadomości.

A Wy dwaj, no cóż, małżonki pewnie tu zaglądają i trzeba się ich trzymać    :)   z domu wywalą i dopiero będzie.    :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj