jaco512

Wszystko o Case 4240

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco512    997

1 - Szybkozłącza hydrauliki, 2 - podnośnik (podnoszenie, opuszczanie), 3 - podnośnik (regulacja głębokości pracy), 4 - szybkość podnoszenia podnośnika, 5 - włączanie WOM, 6 - zaczep hitch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brukarz    0

wiem ze zadaje duzo pytan ale mam ciagnik od niedawna i probuje go poznac.tym razem chodzi o takie cuś znajdujace sie zaraz za fotelem z prawej strony(jak sie na nim siedzi) z gory dzieki ;)

post-33168-0-34910700-1298991266_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

najzwyklejsze w swiecie gniazdo z zasilaniem 12v :) nhap do podłączenia kompa od prasy czy innej maszyny. standard w tych ciagnikach to nie ursus czy zetor :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

witam

mam case 4240 i chcę do niego założyć tura i mam pytanie gdzie najlepiej podłączyć rozdzielacz od tura nie chciał bym podłączać z tyłu pod eurozłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Kabina to zależy jak patrzysz bo oby 2 mają ogrzewanie ta wyższa ma klimę zależy od roku produkcji a tamta jest mniejsza i duży minus szyby jako drzwi 3 mi już poszły to razem 4,5 tyś 1,5 tyś kosztuje jedna Bierz tą wyższą i patrz żeby wszystko działo bo te czujniki i wsyzstko to jest roboty z tym .

Z tym turem to case są przystosowane na niego ni wiem jak u mnie to jest. Ja bym jechał do kogoś kto ma takiego case albo jechał do tych co zakładają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem tura do 4240 więc pisz to wytłumaczę ci gdzie się podpina rozdzielacz, nie pod euro ten model ma to dobrze rozwiązane tylko są gwinty calowe i węże trzeba zakuwać na końcówkach lub takie dokupić. A wpinasz się pod siedzeniem zdejmujesz je, osłonę i dalej wytłumaczę ale napisz mi jaki masz rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

fajnie ze może mi ktoś pomóc

tura mają mi przywieść po niedzieli ale już teraz zastanawiam się jak to podłączyć. rozdzielacz będzie sterowany joystikiem. możesz mi powiedzieć gdzie podpiąć tam pod siedzieniem zasilanie do roździelacza a gdzie powrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakiego tura kupujesz? Oryginalnego do tego modelu? Wyjmujesz siedzenie nie wiem jaką masz kabine ale ja opisuję to dla kabiny xl pod siedzeniem zdejmujesz ta osłonę z wyciszeniem pod nią masz sporo przewodów ale jest taka rurka i w niej wspawane z boku wyjście połączone zagiętą rurką taką ok 30 cm zagięta w 90 stopni i tą rurkę wykręcasz i w te miejsca wpinasz węże rurkę odkładasz na regał choć przypuszczam że zrobisz tak jak ja że odcinałem końcówki i wspawywałem zakończenia pod nasze węże bo ta wyjścia jakie masz w ciągniku są na stożku ale odwrotnym nie wiem jak dokładnie się to nazywa na rurce masz stożek a w wężu musisz mieć głowę do osadzenia. I do rozdzielacza podłącz grubszymi wężami tam chyba u mnie na 30 klucz są. Też mam dżojstik a pewnie będziesz chciał wiedzieć gdzie go zamocowałem i jak lub sam wymyślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

dzięki za pomoc teraz już miej więcej wiem jak to podłączyć. tura kupuje marki veto był on założony na takim samym case jak mój więc wszystko będzie pasować. ja myślałem żeby przykręcić dżojstik koło kierownicy po prawej stronie tam są dwie śruby ósemki a ty gdzie go zamocowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Da radę lekko 4 skibowca i jechana. Teraz jak będziesz go kupował patrz czy napęd się rozłancza i załancza czy blokada mostu działa czy wszystkie wajchy działają czy dobrze pali czy z mostu nic nie cieknie z wspomagania . I co ważne żadnych wycieków. I jeszcze jedno pytanie czy go styłu nic nie dogoniło bo widać że tył ma inny niż pozostałe to tam te blotniki czerwone są płaskie a zobacz orginalnne maja wytłoczenie na lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że błotniki tylne były dorabiane pewnie gdzieś połamane i ktoś dorobił sobie. Osobiście polecam ten ciągnik nie ma z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1983    0

Witam potrzebuję pomocy mam ciągnik Case 4240 od niedawna zginęło mi wspomaganie podnośnik i półbiegi działają czy może być przyczyną złe działanie orbitrola? gdzie szukać przyczyny awarii? Proszę o pomoc. rafal.klimiuk@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Ale jak odpalisz i będziesz jechał to da się skręcać. Sprawdzałeś olej w hydraulice?? z tyłu case masz miarkę jest dość gługa chyba 97cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1983    0

Stan oleju w porządku na wolnych i dużych obrotach nie działa wspomaganie, proszę o porady.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1983    0

Oporowo bardzo ciężko, co może być przyczyną czy może przyblokował sie orbitrol czy jakiś zawór nie puszcza? proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

mam problem kupiłem case 4240 al pro 4 miesiące temu i nie mogę wyłączyć przedniego napędu wiecie co to może być i jeszcze jedno on ma 95 koni jakie pługi byście do niego kupili

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A wczesnij dziłało ? Sprawdz instalacje czy dochodzi napiecie. Cewki od napedu i pólbiegów mam po prawej stronie skrzyni pod kabina.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

wcześniej działał jechałem w zimie tak w połowie lutego i nagle sie załączył i dział do dziś a dokładnie to gdzie jest elektrozawór od napędu żeby sprawdzić czy prąd dochodzi?? a ty morze też masz case 4240 bo jak tak to ile on pali bo jestem ciekaw

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja nie mam ma tescio i miał to samo z napedem okazało sie ze nie było napiecia na cewke. Pisałem gdzie sa cewki !


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj