Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Ja na termin nigdy nie narzekalem... Fakt ze wiosna wcześnie wozili i jesienią późno to praktycznie co do dnia przyjechali. Skr poborka tyle samo bierze tyle ze rozwożą 2x t088 i ruskiem z czolowym laduja. Za te pieniądze nie warto mi trzymać rozrzutnika :)

Opublikowano

Czemu ci się nie opłaca ? ty to jak mój wuj że najlepiej według niego ciągniki sprzedać a tylko nająć bo tylko zapłacić a sie nie chrzanić  u ciebie nawiezienie 1 ha wychodzi ponad 450 zł no chyba że pryzme masz na polu . Ja tam wolałem kupić własny rozrzutnik fliegl zapłaciłem ale teraz nie musze co roku kłaść kilka tyś zł za wywiezienie dosłownie gówna a rozrzutnikiem również jadę na usługę koszt 250 mth 

Opublikowano (edytowane)

Zefir więc albo kupiłeś rozrzutnik dla siebie albo dla siebie i na zarobek. To są dwie inne kwestie.

Twój wujo nie myśli o żadnych zarobkach dlatego uważa że nie opłaci mu się kupować rozrzutnika.

 

W Polsce większość tych dużych gospodarstw jest przeinwestowanych, maszyny ponad wymiar, bo ich myślenie jest takie jak twoje.

Zakup samego rozrzutnika czy innej maszyny wiąże się z jej utrzymaniem oraz utratą wartość zwaną amortyzacją.

 

Jedyny powód dla którego, nieekonomiczny zakupu maszyny może być usprawiedliwiony, to powód braku tych usług/usługodawców w danej okolicy.

Rozrzutnik to znajdziesz na każdej wsi. Ale np, rozsiewacz do wapna pylistego, czy beczkę z aplikatorem strip till już nie koniecznie.

 

EDIT: Dużych to znaczy 15ha < .... bo nie muszę przypominać jaka jest średnia dla PL. Więc powyżej średniej już jest duży.

Edytowane przez damianzbr
Opublikowano (edytowane)

Jak pryzma jest na polu to w godzinę robią dwa ha. No zapłaciłeś za rozrzutnik, ale policz do tego czas,paliwo do ciągnika,amortyzacje ciągnika. Po ilu latach spłaci ci się rozrzutnik ? 

Edytowane przez szymon09875
Opublikowano

Ludzie szczególnie starej daty są przekonani że jak zrobisz coś sam to kupa kasy w kieszeni zostanie.... Np żwir - mi koleś przywiózł całą wannę na podwórko za 350zł, sąsiad woli jechać 60-tką z przyczepą 3.5t na żwirownię 15km w jedną stronę, zapłacić 50zł za żwir , przy okazji jakiś kapeć w przyczepie, dzwonienie po znajomych o pomoc itd ale w życiu nie uwierzy że ja mam taniej bo nająłem usługę 

Opublikowano

takich rozrzutników u siebie już z 200 wywiozłem a na usługach około 143 mth (zapisuje) więc pomału do przodu na 1 mth średnio wywożę 5 chociaż jak daleko to i się 1.5 trafi  a na ha przecietnie każa  sypać 3,5 

Opublikowano

Ludzie szczególnie starej daty są przekonani że jak zrobisz coś sam to kupa kasy w kieszeni zostanie.... Np żwir - mi koleś przywiózł całą wannę na podwórko za 350zł, sąsiad woli jechać 60-tką z przyczepą 3.5t na żwirownię 15km w jedną stronę, zapłacić 50zł za żwir , przy okazji jakiś kapeć w przyczepie, dzwonienie po znajomych o pomoc itd ale w życiu nie uwierzy że ja mam taniej bo nająłem usługę 

Gdzie taka cena za żwir? 

Opublikowano

u mnie za rozwiezienie kurzaka z załadunkiem płacę ok 11-12 zł za tonę. Mam trzech do wyboru( bergmann, joskin, pichon)

Gnojowicę niestety muszę wozić sam bo nie ma w pobliżu usługodawców

Opublikowano

witam wszystkich usługodawców

na ten sezon szukam kogoś do talerzowania 40 hektarów po kukurydzy i ściernisko po zborzu

do zaorania 70 hektarów w 4 kawałkach. w promieniu 400 metrów od siebie

orka na 30 cm, 

kalisz, jarocin, ostrów wlkp, krotoszyn

 

Opublikowano

Orka 300zł-400zł/ha

Ładowarka za 120zł-150zł/godz

Wywóz obornika 2xciągnik + 2xT088 + ładowarka 550zł/h

Wywóz gnojowicy beczka 8tys. 90zł/szt

Koszenie kukuryczy sieczkarnia plus 2ciągniki i T088 plus ciągnik do ugniatania 1000zł/ha

 

Opublikowano

Orka 400zl hektar poważnie? 

Ja w tej cenie oram dwa hektary co prawda ziemie 3-5 klasa z niedużym udziałem gliny/redziny i warunki zawsze ok i zaorane ładnie. 

Weź orke ugorow się nie bawię ani żadnych bagienn 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v