Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adek1614    7

Zamawiał ktś z was koledzy tyton z nicota.de? Bo ja mam zamiar i pytam was jak to wyglada. Jest tam oczywiscie formularz kontaktowy, ale wole najpierw zapytać tutaj, może ktoś zamawiał i podzieli sie doswiadczeniem. I druga kwestia. Potrzebuje opinii o 35. Widziałem , że były posty wczesniej o tej odmianie. Ale potrzebuje bardziej szczegółowych informacji. Na jakich glebach go uprawialiscie, jakie nawożenie, jaki sredni plon i jak z jakością. Oprócz 35 zastanawiam sie nad odmiana SIMONE. Może ktoś miał? Pozdro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Zamawiał ktś z was koledzy tyton z nicota.de? Bo ja mam zamiar i pytam was jak to wyglada. Jest tam oczywiscie formularz kontaktowy, ale wole najpierw zapytać tutaj, może ktoś zamawiał i podzieli sie doswiadczeniem. I druga kwestia. Potrzebuje opinii o 35. Widziałem , że były posty wczesniej o tej odmianie. Ale potrzebuje bardziej szczegółowych informacji. Na jakich glebach go uprawialiscie, jakie nawożenie, jaki sredni plon i jak z jakością. Oprócz 35 zastanawiam sie nad odmiana SIMONE. Może ktoś miał? Pozdro. 

Do kontaktu jest Pani Mariola Szczepanik z nią trzeba rozmawiac tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Zamawiał ktś z was koledzy tyton z nicota.de? Bo ja mam zamiar i pytam was jak to wyglada. Jest tam oczywiscie formularz kontaktowy, ale wole najpierw zapytać tutaj, może ktoś zamawiał i podzieli sie doswiadczeniem. I druga kwestia. Potrzebuje opinii o 35. Widziałem , że były posty wczesniej o tej odmianie. Ale potrzebuje bardziej szczegółowych informacji. Na jakich glebach go uprawialiscie, jakie nawożenie, jaki sredni plon i jak z jakością. Oprócz 35 zastanawiam sie nad odmiana SIMONE. Może ktoś miał? Pozdro. 

 

Dołączam się do prośby kolegi odnośnie odmiany HYV 35. O opinie na temat Simone czy też Sybille może być ciężko, ponieważ są to stosunkowo nowe odmiany. Z tego co pamiętam pojawiły się w tamtym roku, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Z niemców każda odmiana jest dobra. Wszystko zależy ile damy nawozów i jaka będzie pogoda. Mamy przykład tego sezonu i poprzedniego. W ubiegłym roku tytoniowi na lepszych glebach susza nie zaszkodziła a na piachu 6 klasa. Natomiast w tym roku jak ktoś dał więcej pod korzeń to musiał czekać bo praktycznie co tydzień padał deszcz i tytoń cały czas rósł. Ci co nie ścinali kwiatu to nie mogli dostać do wierzchołków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A ja życzę wszystkim lepszych cen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

I szczęśliwego Nowego Roku 2017 ;-)

Edytowano przez dipol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Witam ktoś może ma albo wie coś o suszarni do sprzedania najlepiej jakaś mała tzn kiszka 48 wieszaków czy coś podobnego? Bo na olx nie ma nic konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Chodzą słuchy że w przyszłym sezonie może być znaczna obniżka cen skupu tytoniu, wiecie coś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Wszystko możliwe, chodzą także słuchy że firmy wykończyły PM, PM ma kupować jeszcze jeden sezon i teraz mają brać się za Uniwersal, ale tutaj się nie dziwię polityka Uniwersalu jest dziwna w Obszy skupują jak w tamtym roku czyli bardzo dobrze, a w Biszczy jest tragedia. Ale jak by nie było większość firm jest ze sobą powiązana i to one będą ustalać ceny, a reszta się dostosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam ktoś może ma albo wie coś o suszarni do sprzedania najlepiej jakaś mała tzn kiszka 48 wieszaków czy coś podobnego? Bo na olx nie ma nic konkretnego

 

A z jakiego rejonu jesteś? Na olx w rejonie Obsza Zamch są  ogłoszenia z suszarniami. Poszukaj tam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Mam pytanie odnośnie stosowanie w tytoniu środka Duett w którym jedną z substancji jest epoksykonazol - niedozwolony do stosowania w tytoniu (przynajmniej w Universalu).  Moje pytanie więc: czy jeśli zastosowałem minimalną dawkę i zachowałem okres karencji to badanie próbek liści nie wykaże zastosowanie środka, czy może w tytoniu okres karencji jest inny? Byłbym wdzięczny za odpowiedz gdyby ktoś orientował się w temacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam. Mam pytanie odnośnie stosowanie w tytoniu środka Duett w którym jedną z substancji jest epoksykonazol - niedozwolony do stosowania w tytoniu (przynajmniej w Universalu).  Moje pytanie więc: czy jeśli zastosowałem minimalną dawkę i zachowałem okres karencji to badanie próbek liści nie wykaże zastosowanie środka, czy może w tytoniu okres karencji jest inny? Byłbym wdzięczny za odpowiedz gdyby ktoś orientował się w temacie?

 

A od czego ten srodek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

Witam plantatorów, mam pytanie czy ktoś coś może wie na temat 'rzekomych' badań surowca tytoniowego na obecność pendymetaliny (pozostałości po zastosowaniu środka STOMP) w surowcu tytoniowym, które są przeprowadzane w firmach skupujących (chodzi głownie o UNIVERSAL) ?? Czy macie jakieś pewne informacje na temat tego, czy takowe badania faktycznie są przeprowadzane u wszystkich czy jest to tylko 'zastraszanie' plantatorów w celu wykluczenia stosowania stompu w tytoniu na korzyść stosowania zupełnie bezsensownych środków zwalczających odrosty typu ANTAK czy FAZOR. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Wszystko możliwe, chodzą także słuchy że firmy wykończyły PM, PM ma kupować jeszcze jeden sezon i teraz mają brać się za Uniwersal, ale tutaj się nie dziwię polityka Uniwersalu jest dziwna w Obszy skupują jak w tamtym roku czyli bardzo dobrze, a w Biszczy jest tragedia. Ale jak by nie było większość firm jest ze sobą powiązana i to one będą ustalać ceny, a reszta się dostosuje.

 

Nie do końca jest tak ze Philipa wykończyły inne firmy. PM to jest jeden z największych firm tytoniowych na świecie :) Oni doskonale liczą koszty itp. Kiedyś fermentowali tyton u siebie w zakładzie, od roku fermentują w Uniwersalu w Jedrzejowie. Po prostu taniej im tam wychodzi. zamiast zatrudniac ludzi, ogrzewać magazyny z tytoniem, amortyzacja maszyn itp 

PM kalkuluje czy jest sens utrzymywac stacje wykupu z całą ekipą pracowników, zatrudniac agronomów, bawić się w kontraktacje...

Te małe firmy tez sprzedają PM, myslicie ze wszystko na export?

Tytoń z Afryki lub Azji jest tańszy, po drugie nikt tam nie walczy z "tytoniarzami" jak parlament UE w postaci swoich dyrektyw. Duze firmy wiedzą ,ze przyszłość tytoniu w europie jest niepewna. Dlatego dbają o inne rynku.Nawet jakby mieli płacić drożej. kiedyś pisałem Wam ile kosztuje tyton na giełdach w całym świecie. Rzadko kiedy jest mniej jak 2 dolary za kg :) Policzcie sobie koszty, w Afryce mają wiecej za niego niż w Polsce. Bo tam za 1,5 USD ktoś zrywa tytoń cały dzień, a u nas za 10-11 zł/h nie złapiesz za wielu chętnych :/

Mam znajomego co robi przetwory z cebuli. Praży ją, suszy, robi zasmażki. Do celów kulinarnych. Kiedyś sam siał cebule bo pola ma sporo. Przeliczył i co zrobił? Sprowadza od rolników z Mazowieckiego i Wielkopolski. Ilości tirowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jareko69    0

Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie
Mariusz napisz jutro jak w Leżajsku ciemny idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Czy ktoś coś wie o firmie luxsor I na jakim etapie jest postępowanie prowadzone przez prokurature w Bydgoszczy czy tytoń im uwolnili czy nie dlaczego grupy I rolnicy nic nie nagłaśniają problemu okradzionych rolników jest nowy minister rolnictwa czy on wie o problemie

Mariusz napisz jutro jak w Leżajsku ciemny idzie

 

To ktoś się jeszcze łudzi, że kiedykolwiek odzyskamy te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj