Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

toma188199    11

Witam, pytanie z innej paki posiada ktoś jakiś podest na tacki z przodu w ursus c360, chodzi o pomysł jak dorobić coś z głową. Pozdr 

Edytowano przez toma188199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAŚKOPOL    1

To musimy mieć inne etykiety , na mojej jest na dawkowanie na pole owszem można się podpiąć pod paprykę i inne tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

to weź podepnij się pod pomidory pod osłonami i będzie dobrze. tyton i pomidor to podobne rosliny tak mi doradzil mój sprzedawca i ja tak stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2
Dnia 27.04.2019 o 21:30, toma188199 napisał:

Witam, pytanie z innej paki posiada ktoś jakiś podest na tacki z przodu w ursus c360, chodzi o pomysł jak dorobić coś z głową. Pozdr 

 

20180512_075551.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Witam, w rozsadniku pojawiły się miejsca gdzie tytoń zrobił się żółty i przestał rosnąć (zdjęcie). Jak myślicie co może być przyczyną, czy to może być z nadmiernej wilgoci albo jakieś przypalenie?

 

 

IMG_20190425_171437.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ja miałem to co roku to jest efekt gęstej rozsady i nierównego rozprowadzenia ziemi. W tym miejscu co zrobił się żółty prawdopodobnie za mało jest ziemi. W te miejsca dawaj więcej nawozu a jak będziesz sądził i tunel z czasem będzie się przerzedzać to przesadź te żółte sadzonki tam gdzie jest dużo ziemi (wyrywaj garściami) i na koniec sadzenia będziesz miał dodatkową sadzonkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 godzinę temu, tomek105 napisał:

Ja miałem to co roku to jest efekt gęstej rozsady i nierównego rozprowadzenia ziemi. W tym miejscu co zrobił się żółty prawdopodobnie za mało jest ziemi. W te miejsca dawaj więcej nawozu a jak będziesz sądził i tunel z czasem będzie się przerzedzać to przesadź te żółte sadzonki tam gdzie jest dużo ziemi (wyrywaj garściami) i na koniec sadzenia będziesz miał dodatkową sadzonkę. 

Dzięki za informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

A na co ten miedzian w tunelu? Przecież on jest grzybobojczy a w tunelu to stosuje się previcur lub topsin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Stosują niektórzy po strzyżeniu chyba w dawce jak na pomidory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Czy to prawda że po przycinaniu tytoniu nie można go podlewać, jeśli tak to przez ile godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

ja od razu podlewam aby spłukać pozostałości po ścinaniu i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator63    0

Sadzicie już tytoń? Ja ma przerośniętą rozsadę, ale obawiam się weekendowych przymrozków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
Dnia 3.05.2019 o 12:14, Plantator63 napisał:

Sadzicie już tytoń? Ja ma przerośniętą rozsadę, ale obawiam się weekendowych przymrozków. 

Strzyżemy rozsadę i czekamy na ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Po strzyżeniu tytoniu można podlać go nawozem czy niekoniecznie go podlewać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
12 minut temu, Miran napisał:

Po strzyżeniu tytoniu można podlać go nawozem czy niekoniecznie go podlewać ?

W materiałach ULTP przeczytałem że nie powinno się podlewać rozsady w czasie hartowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
Dnia 4.05.2019 o 17:02, Miran napisał:

Po strzyżeniu tytoniu można podlać go nawozem czy niekoniecznie go podlewać ?

Można podlewać nawozem i środkami grzybobójczymi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
15 godzin temu, mateo93 napisał:

Można podlewać nawozem i środkami grzybobójczymi.

 

Ja podlewam nawozem i nic się nie dzieje,  grzybowka niezabardzo bo dużej się regeneruje.

 

Sypiecie jakiś azot przed sadzeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Dnia Monday, May 06, 2019 o 09:58, toma188199 napisał:

Ja podlewam nawozem i nic się nie dzieje,  grzybowka niezabardzo bo dużej się regeneruje.

 

Sypiecie jakiś azot przed sadzeniem? 

A liczysz ze tyton  rośnie o powietrzu. Wiadomo że trzeba dać azot jak i inne składniki odżywcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torelo    0

Ile czasu trzeba odczekać po oprysku Command + Devrinol z sadzeniem tytoniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kamilrolnik18
      witam. miał ktoś doczynienia z odmiana paribus od mhr. ? jak się sprawdza na gorszych/lepszych stanowiskach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj