Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LukaszRol

Sprzedaż ciągników

Polecane posty

LukaszRol    0

A może już ktoś wie jak wygłądała sprzedaż nowych ciągników w Polsce w 2008r.?

PS.Nie wiem czy w dobrym mniejcu ten temat...jakby co to sorki.

talek48    0

Jak juz to zakladka chyba Gielda...

Ale ja nie rozumiem chyba tematu....

o co ci chodzi z ta sprzedaza??

Chcesz wykresow ile dokladnie i jakie marki czy co??

Pisz troche jaśniej i wyjasnij to albo niech jakis MOD z tym delete zrobi...

LukaszRol    0

Chodzi o podsumownie roku sprzedaży nowych ciągników w polsce w 2008r., jaka marka sprzedała najwięcej a jaka odnotowała spadek, jaka marka jest najcześciej kupowana przez polskich rolników o to tu chodzi...

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

Autorowi pewnie chodzi o to, jakich ciągników sprzedano najwiecej, a jakich najmniej w ubiegłym roku...

Trzeba poczekać bo na pewno w gazetach ukażą się artykuły na ten temat ;)

Przenoszę do tematów ogólnych

szczygel18    1

Uważam że to będzie jakaś zachodnia marka na pewno nie zetor bo na niego moda już przeminęła....

Uważam że może to być NH lub JD

oFsik    30

W ubiegłym roku chyba sprzedano najwięcej zetorów ale przewaga może być już mniejsza.

kluch369    9

''Oczywiście prowadzimy badania rynku ciągnikowego w Polsce. Co może wydać Ci się dziwne - w Polsce brakuje oficjalnych statystyk co do ilości sprzedawanych ciągników. Firmy ciągnikowe robią badania we własnym zakresie, wymieniają się wzajemnie danymi. W Polsce oficjalnie sprzedaje się 25 marek ciągników rolniczych.''

Dostałem te informacje w procentach które należało pomnożyć przez ilość kupionych ciągników przez polaków, czyli gdzieś tak 11-12tyś traktorów. Po przeliczeniu wygląda to tak:

Zetor 2040

NH 1540

JD 1440

Belarus 720

DF 680

Farmtrac 660

Pronar 580

Case 490

Ursus 490

Farmer 280

Foton 155

Podawane oczywiście w sztukach. Wiem że nie ma tu wszystkich marek, bo brak np. Same czy Lamborghini.

LukaszRol    0

No szkoda że niema oficjalnych statystyk choć te też są interesujące na samym szczycie jest Zetor ale goni go NH troche słabo wypada tutaj Ursus :)

kat    7

Ciekawe jak wypadnie ursus w tym roku. Bo tylko jeden model spełnia Euro III......

igorass    31
''Oczywiście prowadzimy badania rynku ciągnikowego w Polsce. Co może wydać Ci się dziwne - w Polsce brakuje oficjalnych statystyk co do ilości sprzedawanych ciągników. Firmy ciągnikowe robią badania we własnym zakresie, wymieniają się wzajemnie danymi. W Polsce oficjalnie sprzedaje się 25 marek ciągników rolniczych.''

Dostałem te informacje w procentach które należało pomnożyć przez ilość kupionych ciągników przez polaków, czyli gdzieś tak 11-12tyś traktorów. Po przeliczeniu wygląda to tak:

Zetor 2040

NH 1540

JD 1440

Belarus 720

DF 680

Farmtrac 660

Pronar 580

Case 490

Ursus 490

Farmer 280

Foton 155

Podawane oczywiście w sztukach. Wiem że nie ma tu wszystkich marek, bo brak np. Same czy Lamborghini.

I ja tak bym skomentował pierwszą trójkę: Zetor bo kiedyś był dobry, i teraz jedzie na tej opinii(być może nadal słusznej) NH bo niewiele droższy od Zetora a jednak wyższa półka, a JD bo jest na niego moda.

LukaszRol    0

Liczba zarejestrowanych ciągników w 2008r.

Źródło gazeta ,,Farmer":

Zetor - 2270 sztuk,

New Holland - 1783

John Deere- 1532

MTZ - 906

Case - 798

Deutz-Fahr - 797

Belarus - 645

Ursus - 537

Farmtrac - 474

Lamborgihini - 445

Massey Ferguson - 427

Pronar - 327

Farmer - 289

Same - 279

Claas - 268

McCormick - 268

Fendt - 266

Valtra - 261

Landini - 211

Pozostałe marki 764

Michu7    4

Tylko, że to są pewnie wszystkie rejestowane w 2008 roku ciagniki, więc także i używane.

LukaszRol    0

Kolego @Michu7 to są dane dotyczące nowych ciągników zarejestrowanych w Polsce w 2008r.

Jak widać Zetor nie bez powodu pisze na tylnej szybie "Zetor nr 1 w Polsce" sprzedaż Zetora jest duża w Polsce ponieważ wiele osób zaufało tej marce i postawiło chyba na łatwy dostęp do części podobne jak MTZ :).

drzewis98    8

najwięcej rejstracji było w województwie mazowieckim ok. 2184 wyprodukowanych w 2008 roku, nastepnie wielkopolskie 1336 sztuk, podlaskim 981, lubelskim 874 sztuk, łudzkim 690 sztuk, kujawsko-pomorskim 527 sztuk, wrmińsko-mazurskim 483 sztuk, małopolskim 391 sztuk, świętokrzyskim 373 sztuk, dolnośląskim 369 sztuk, pomorskim 362 sztuk, opolskim 311 sztuk, śląskim 302 sztuk, zachodniopomorskim 256 sztuk, podkarpackim 224 sztuk, lubuskim 203 sztuk, razem 9866 sztuk zarejstrowano z rokiem prod. 2008, mowa oczywiście o nowych traktorach, jeśli chcecie moge podac więcej szczegółów dotyczących rejstracji ciągników w 2008r.

Avendrion    39

Wyniki na rok 2008 były już w marcu 2009 roku, a teraz mamy już kwiecień więc na 2009 też powinny już byc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.