Zaloguj się, aby obserwować  
pynczor

koparka mtz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pynczor    15

witam chcialem zapytac czy posiada ktos koparko ladowarke mtz jesli tak to jak spelniaja swoje zadania i czy warto kupic zamiast koparko ladowarek takich jak JCB czy CATERPILLAR?? ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

koło mnie kolega ma dwie takie koparki. no nawet tam pracują ale to stare konstrukcje zaleta to pewnie to że proste i remont tani, ale na pewno odstają od jcb czy innych ,komfort wygoda


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

u mnie w gminie mają 2, a teraz kupili nówkę ale jcb chyba. Swe zadanie spełni (jak kto sie nie przeliczy) na żwirowni ładował nieźle ,ale to nie jest ładowarka z przodu miał tura ruskiego i nim przeważnie odśnieżali. Masz mtz to tylko z tyłu ramie (obrót na siłowniki nie łańcuch) i przerobione zbiorniki by nogi wsadzić. Komfort w jcb ,cat nie do porównania ,a i konstrukcja inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no ale w cat i jcb tez jest na silownikach

ale nie wiecie jak sobie radzi w trudnych terenach bo moj cat na blotku to nie zabardzo :P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no u nas takich trudnych terenów nie ma, no u mnie kopał taką ten kolega szambo 3mx3m szer , 3m głębokie i sprawnie mu to szło nawet.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Różnice między jcb i podobnymi i mtz są jak hm ... mercedes,toyota a łada . Konstrukcja jest inna koparki mają ramę (ich nie przerobisz na ciągnik) są mocne i na pewno mają większe udźwigi niż mtz koparka (zdajsie nazywa się borex). No i oczywiście komfort. A w terenie to oni nie latali ale to mtz ok2-3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no wiem bo mam caterpillara i wiem jaki jest komfort nie porownywalny do mtz'ta ale jak myslicie dala by rade ladowac obornik bo nasza koparka bialorus juz wysiada i trudno znalesc taka w dobrym stanie a taka koparka mtz nie jest taka droga a jakby uzywana kupic to mysle ze moglaby dac rade :P jak myslicie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

po mojemu z tego co widziałem jak pracują to do obornika by była ale jakiś czerpak by trzeba był albo coś??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

nie no wystarczy ta rozkladana lyzka chyba mozna zalozyc


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no może i tak da radę


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
nie wiecie jak sobie radzi w trudnych terenach bo moj cat na blotku to nie zabardzo :lol:

Jak u mnie na stawie gościu JCB robił skarpę to się zdziwiłem gościu siedział na osiach i całym podwoziem w błocie (grząskiej ziemi) wyjechał bez problemu trochę sobie pomógł łyżką ale poszedł a gostek mówił ze nie w takich bagnach robił :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Porównywać JCB do MTZ to tak jak rower do hondy ;np w MTZ wajcha od biegów i sprzęgło to wyzwanie, w JCB jazda jest w przełączniku przy kierownicy (podobnym jak wycieraczki w samochodzie ), może odstraszać cena około 250 tysięcy, 5 letnia 150 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Mój sąsiad miał kiedyś rosyjską ładowarko spycharkę która stała za stodołą może 10 lat nieuzywana, i jakieś 2 lata temu jak ją sprzedawał, legalnie odpaliła (aż się zdziwiłem) i pojechali nią.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Chlopaki nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze w tym :)

powiedzcie kto posiada koparko ladowarke caterpillar ??

mam pytanie co robicie zeby sie ziemia nie napychala do łap bo w naszym to juz drugi raz wydlubywalismy ziemie, silownik caly w ziemi no i wiadomo ulega korozji macie jakies sposoby ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam cata ani jcb ale mam koparko spycharke mtz i powiem że to jest mocne ale komfort do d*** ile ja się wypoce żeby nią porównać ponieważ biegi ciężko wchodzą i jest za lekka z przodu ale może z ładowaczem to tak nie podrywa jak zapne jej 2 lub 3 to przud w guże idzie ma drobne wycieki rozkręca sie ale jest mocna i dobra do wyciągania pojazdów :D i waży ok 5-6 ton bo ważyłem przy okazji na złomowisku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

ja mam takiego bialorusia,spisuje sie dobrze,i moim zdaniem jest lepszy od bobcata (do gnoju np)bo ma obracana lyzke


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

ja mam taka maszyne,sprawuje sie swietnie do gnoju bajka ;p


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

od jakiegoś czasu potrzebuje koparki i tak się zastanawiam czy belarusa da się:

- używać do załadunku obornika - czy będzie szybciej jednak cyklopem?

- jak to jest z załadunkiem bigbagów z przyczepy do rozsiewacza (idzie mi o udzwig i czy przyczepa to nie za wysoko do zdjęcia bigbaga)?

- zarejstrować jako ciągnik (bo widzę że część na allegro ma blachy a część nie)?

 

Bo do czyszczenia rowów i raz na 2-3 lata zrobienia wykopu to myślę że będzie OK.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jesli piszesz o belarusie powinienes dodac jaki typ chcesz zakupic bo sa dwa:

- rolnicza

- budowlana


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tzn?

Idzie o belaruska z nabudowaną koparką z tyłu bo to mnie interesuje


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no tak, tylko ze byly dwa rodzaje tych osprzetow

- rolnicza: koparko- ladowarka, skladana nad ciagnik do transportu. Wyroznia sie dwa typy

- Nowy typ "bomu"

- Stary typ "bomu"

- budowlana: to byla tylko koparka, jej sie nie sklada do transportu

 

zaleznie od tego ktora chcesz kupic bedzie mogla wykonywac rozne prace, ja posiadam rolnicza, wiec jesli masz jakies pytania co do niej to odpowiem. A jesli chodzi o budowlana to praktycznie nic niewiem chodz przy jej zakupie sa 2 szczegoly na ktore warto zwrocic uwage :D

 

zalaczam orjetacyjne linki do aukcji na allegro i af zebys mogl sobie porownac :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dzięki za info. Szczerze mówiąc to myślałem o czymś co okresliłeś jako budowlana - będę miał troche do kopania bo chodzi mi po głowie jedna budowa. Poza tym jeśli dobrze pójdzie w tym roku i nie będzie zgrzytów to dojdzie mi troche ziemi z zaniedbanymi rowami (nie wiem czy w 1-2tys PLN się wyrobiłbym gdybym miał kogoś nająć).

O co biega z tymi 2 szczegółami?

Dwie poprzednie - tzw rolnicze to potocznie zwane jumzy, białoruśki.

Dasz radę swoją wrzucić bigbaga np na d47 lub go zdjąć - chodzi mi o wysokość na jaką ta koparka podnosi oraz udzwig - bb ma 500kg + i nie wiem jak to się będzie zachowywać na końcu ramienia koparki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ta moja na najdluzszym ramieniu dzwigalem 750kg i to juz bylo raczej max. jej mozliwosci przy takiej kombinacji, dzwiga na wys. ~5,5m takze z lekko dostanie na d-47. Ta budowlana moze sobie z tym nie poradzic, lecz kopie sie nia znacznie lepiej, ta moja chyba sie lepiej nadaje np. do czyszczenia rowow. Ciezko wybrac ktora kupic, najlepiej byloby miec dwie, jedyna rzecz jest pewna ze rolnicza jest bardziej uniwersalna. Jakby co to pytaj

 

ps. te 2 szczegoly to to ze sa wersje rosyjskie i blugarskie roznia sie drobnostkami no i materialem z jakiego sa wykonane. Dokladne roznice znalazlem na jakims forum budowlanym, poszukam moze znow to znajde.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

kolego @Nikita_Bennet a ile masz do wydania na koparke ja tez mam rolnicza a bracia maja budowlane wiec może coś poradze....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj