Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adam00019

Jaki wybrać ciągnik ?????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam00019    0

Witam!

Mam gospodarkę 18 ha hodowla bydła

Mam C-330 i C-360

Jaki wybrać traktor 70 czy 80 KM ?

Jakie:

Zetor(proxima) czy New Holland (TD80D) czy Farmtrac czy Ursus ????

Proszę o opinie i odpowiedź !!!

Ferdek07    62

Jakie ziemie do czego ma być ten ciagnik czy chcesz wymieniać maszyny obecne na nowe (chcieć to muc ale raczej pytam czy masz hajs na wymianę również maszyn pod nowy ciągnik, czy masz prase zwijającą czy planujesz tura na nowy ciagnik jakie masz budynki czy masz duży garaż, jaką kosiarkę, chodowla bydła mięsnego czy krowy mleczne?

na 18 ha jeśli obrabiasz tylko 18 ha to wystarczyłby teoretycznie i 70km zależy jeszcze ile masz ornych a ile łąk i jak ciężkie ziemie, czy łąki podmokłe, 70km bo pracował by spokojnei z maszynami od c 360 spalając przy tym niej na hektar zrobionej pracy, no chyba że planujesz sie rozwijać to stawiaj na coś min 90-100km ;)

BOKSKOZLOW    0

Ja bym wzioł jeszcze casa JX pod uwagę też wcale nie głupi ciągnik a napewno byś nie żałował bo rewersor ma, ma i to jest to samo co ten nh tylko spod innego loga jak wiadomo. to jest moja propozycja ale reszta należy do ciebie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Zetor53400    2

Zależy ile masz kasy bo ja bym postawił na proxime plus :D super wyposażenie i jeszcze wzmacniana przednia oś ,idealna do tura ;)

adikpl1    179

Ta sama przednia oś jest teraz w Proximie po "liftingu". Różnice to przekładnia 16x16 z powershift, wzmacniana tylna oś, zabudowane sterowanie rozdzielaczem hydrauliki, WOM załączany elektrohydraulicznie mokrym sprzęgłem wielotarczowym i mogą chyba mieć teraz opony tylne o rozmiarach 540/65R34, 520/70R34 i 600/65R34

andrzej2110    529

hmm ja mam podobno powierzchnie ha i bydło. Mam c-330 i 3512 i spokojnie się wyrabiam. A nawet nie ma co robić. W sumie to spokojnie bym obrobił jeszcze z 5 -10 ha tym co mam.

kojack1014    0

New Holland TD80D najtaniej by wyszedł, znajowmi którzy taki kupili mówią nigdy więcej

ale ty masz nie tak dużo ha to może i by pochodził

polecam ci Zetora tanio i wygodnie, najlepiej Proxime 8441 dobry sprzęt

pynczor    2

Ja mysle ze na 18 ha dalby sobie rade 82 konny Mtz ja mam 4 i jestem z nich zadowolony daje sobie rade w kazdych warunkach moze nie jest do duzych maszyn ale na tyle pola jest w sam raz no chyba ze wolisz cos z pod lepszego znaku to polecam new holland TM 150 pozdrawiam

adam00019    0

dzieki za dotychczasowe opinie

moze ktos wie ile kosztuje DF 85 i gdzie so dilerzy w malopolsce

prosze takze o opinie o farmtrackach

mam 50% łąk z 18 ha

zalezy mi na ciogniku malo awaryjnym i oszczednym w lekkich pracach

jerzy    2

No właśnie sprecyzuj ile kasy chcesz wydać, ile ma mieć koni mechanicznych, jak nowy to na wniosek PROW, może jakaś fajna używka , niewiemy czy chcesz tura, pewnie tak, sprecyzuj swoje oczekiwania.pozdrawiam

adam00019    0

interesuje mnie ciągnik 70 - 80 KM

jaka jest ruznica w spalaniu

moge wydac ok.130 000 zł

najwazniejsze jest male spalnie i bezawaryjnosc

pynczor    2

to moze jakiego JD sa prawie bez awaryjne (nie ma bezawaryjnych) no za taka kase bedzie dobry JD ze spalaniem Ci nie powiem dokladnie ale tez pijaki to one nie sa

Jesli Masz szanse kupic TD z 3cylkami i bez intercoolera to bierz go! To sa najprostrze ciagniki i bardzo malo pala!Sam rozmawialem z dyr z Plocka i mowil ze to najlepsza propozycjia,sam szyukam malego ciagnika (tak kolo komina zeby jezdzil) i mowil ze to bedzie najlepsze

Zetor53400    2

jak za 130 tyś. to bardzo dobrą inwestycją byłaby proxima 8541 plus dobrze wyposażona i jak sie nie ma ciężkiej nogi to jest ekonomiczna w porównaniu do pracy jaką wykona :) a i jeszcze ci starczy może na jakąś maszynke :) pozdrawiam ;)

Dawid777    0

Nie mówcie że za 130 tys nie kupi gołego DF Agrofarma 85 no, ale na taki aerał ciągnik za tyle..., ale twój wybór

Ursusc385    518

Na ten areał to polecam Farmtraka 675 DT, z turem za 130 tys. zł spokojnie kupisz. Silnik perkinsa bedzie mało palił, sami mamy 20 ha i naprawde Farmtrac wystarczy ;) a jak chcesz wiekszy to Farmtraka 685 DT

Ursusc385    518

napewno revers :)

To jest prosty ciagnik i na 18 ha. nie potrzeba brac drogiego ciagnika ktory ma duzo bajerow, pełno elektroniki pozniej czesci drogie itp. na 18 ha to spokojnie starczy farmtrac :) do tura starczy pług 4 powinien pociagnącc (jezeli bedzie miał tura) do belownicy starczy to nie potrzeba wydawac na ciagnik nie wiadomo ile kasy a szczegolnie na 18 ha. bo za cene np. JD 5720 bedziesz miał farmtraka z turem ;)

Dawid777    0

Porównujecie zachodni ciągnik do farmatraca ;) to jak porównać fiata do merca, a na dodatek farmatrack to taka mieszanka że ja dziękuje i to za 130tys.

Kup JD lub DF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.