wlkpmder

Fendt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

Mam pytanie zastanawiam sie nad zmianą ciagnika i padło na fenda jaki model kupić interesuje mnie moc 120-140km z lat 94-99. może ktoś zna czy to awaryjne ciągniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

wiem ale moze są mało awaryjne mam MF i chce zmienić na nowszy ale myślałem o Fendzie lub Doutz -fahr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

jezeli fendt to tylko modele z serii 51x np. 512 lub 514. super maszynki. jak ja bym mial kupowac uzywanego fendta to tylko takiego. jakos najbardziej mi sie podobaja. a tak po za tym to 512 ma 125 koni a 514 ma 140 a jak co to sa jeszcze 515 i maja 150 koni. jakos te ciagniki z wygladu sa najbardziej udane ze stajni fendta. no i seria 3xx z 90 lat tez jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

czy części drogie?? jeśli tak to w polsce od korbanków

znajomy w fendzie 108 jak chciał kupić tarcze hamulcowe i takie póksiężyce od włanczania przedniego napędu, to u korbanków zaśpiewali za to około 1300-1400zł, zadzwonił do znajomego co pracuje w niemczech i ten przywiózł mu te części i nawet 800zł nie zapłacił, niewiarygodne ale prawdziwe

a sprzęt to "mercedes" wśród traktorów, miał wcześniej ursusa 914 i ten fendt, którego póżniej kupił, szedł lepiej od ursusa w tych samych maszynach, mimo, że tabelowo miał mniej koni

 

oczywiście wszystko zależy od tego w jakim stanie to kupisz, bo nie ma traktora nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Seria 500 to bardzo udane i bezawaryjne ciągniki ale niestety drogie. Też miałem zamiar kupić 514 ale ostatecznie wybór padł na Agrotrona 135 ze względu na niższą cenę i lepsze wyposażenie nawet niedostępne w 514 (pneumatyczne zawieszenie kabiny, rewers bez użycia sprzęgła), i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo w 5setkach nie podoba mi się sposób przełączania półbiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja tam ci powiem że mam starego fenda z 1992r i niejeden nowy ciągnik nim jestem w stanie pogonić na polu, fakt że niema tego komfortu co np: w nowym Deutz-u ale robotę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja posiadam MF o mocy 127KM wiedz szukam podobnej mocy ale młodszego troszke a z tego co slyszałem to FERGUSONY nowszej generacji bywaja awaryjne, dlatego mysle o FENDZIE po głowie chodzi mi jeszcze Valtra ale na używana nie idzie trafić . Może ktoś zna dobry ciagnik z pneumatyką godny polecenia podobnej mocy w roczniku 94-99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Ja na twoim miejscu wziął bym JELENIA

odpada z tego co słyszę to pali jak smok nie ma róznicy czy na pusto czy na pełno a spalanie takie samo. a może masz i jestes innego zdania, jestem otwarty ma propozycje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

@mateusz mowisz ze jelen bo pewnie myslisz ze jest to najlepszy ciagnik. jak bym mial wybierac pomiedzy uzywanym jeleniem, deutzem a fendtem to z mety odpad by jelen bo nie podobaja mi sie te z lat 90. a to co mowi @wlkpmder to chyba prawda ze tyle pala. taki model np. 6900 napewno wiecej ci wciagnie paliwa co fendt 514 albo agrotron 135. JD nie polecam. taki 6920 albo 6930 to juz zupelnie co innego. te juz mi sie podopaja no ale cena tez juz inna. a co do valtry to chyba nie dostaniesz takiego nowszego za tyle samo pieniedzy co deutz lub fendt no chyba ze valmet.

 

ale i tak radze brac fendta 514.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj