Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Widziałem po każdej, pasowej, łańcuchowej stało- i zmiennokomorowej oraz walcowej zwykłej i z MPS :) W sianokiszonce stawiam na walcówke z MPS, w słomie zmiennokomorową łańcuchową lub pasówke. Każda prasa sie sprawdzi w różnych warunkach, w jednych mniej w drugich bardziej.

 

Skręcajcie bardziej, może w końcu coś strzeli i zabecaluje sie kupke złociszy na oryginalne tajle - czego nie życze. Ja nic nie musze podkręcać i bele mam bardzo dobrze zbite :lol:

Opublikowano

ja zrobilem kilka balotów tak mocno zbitych sianokiszonki to ferguson 255 stanął od razu dęba a fendt 312 połanał zęby na turze taki ciężar a wcale mokre nie było ale teraz już robie na max zbiciu i starcza na targach widziałem baloty po nowym viconie pasówce i clasa valcówkę z mps i była różnica naprawde

Opublikowano

Hmm, też sprasowałem kilka bel że gdyby nie sprzęgło przeciążeniowe to by fergusona zadusiło, tyle że takiego 95KM :lol: ale nie o to chodzi... Wzrokowo ciężko jest określić zbicie beli, najlepiej porównać ilość sprasowanej masy.

 

Wogóle temat nie jest o wyższości jednej prasy nad drugą (bo już było kilka takich tematów) tylko dlaczego walec lepiej zbija od łańcucha, jeżeli wogóle tak jest, a tak zakłada autor :) Także trzymajmy sie tematu.

Opublikowano

mi zadusiło u 912 bo zapomniałem że ciągnik jest na paliwo a nie na powietrze.żeby porównac zbicie najlepiej zrobić to wagą lub ręka sprawdzić.łańcuchowa moim zdaniem zbija lepiej od walcowej ponieważ zbijanie podobnie jak w pasówce odbywa się od samego początku a w walcowej to najpierw trzeba nawrzucać do komory a poźniej dopiewro się ubija chyba że się śpi na kasie i można sobie kupić nowego clasa z MPS

Opublikowano
Widziałem po każdej, pasowej, łańcuchowej stało- i zmiennokomorowej oraz walcowej zwykłej i z MPS :lol: W sianokiszonce stawiam na walcówke z MPS, w słomie zmiennokomorową łańcuchową lub pasówke. Każda prasa sie sprawdzi w różnych warunkach, w jednych mniej w drugich bardziej.

możesz wyjaśnic dlaczego??

Opublikowano

powiem tak jak do pasowej zamieni sie rozpórki na te z nożami to praca idzie pięknie ale w mokrej sianokiszonce walcówki są nie do zajechania czasem jeśli trawa jest mokra naprawde i nie idzie pasową. pasówki i zmiennokoworowe sa nie do zdarcia za to w słomie pod kazdą postacią sucha któtka długa wszystko biorą

Opublikowano
powiem tak jak do pasowej zamieni sie rozpórki na te z nożami to praca idzie pięknie ale w mokrej sianokiszonce walcówki są nie do zajechania czasem jeśli trawa jest mokra naprawde i nie idzie pasową. pasówki i zmiennokoworowe sa nie do zdarcia za to w słomie pod kazdą postacią sucha któtka długa wszystko biorą

co to są rozpórki??

 

co to znaczy że nie idzie pasową??co się dzieje że 'nie idzie'?

Opublikowano
możesz wyjaśnic dlaczego??

Pasówka lepiej zwija materiał bardziej sprężysty (słoma, siano) i zwinie go więcej bo od początku do końca skręca go równomiernie. Prasa z MPS też jest zmiennokomorowa, walec z dociskiem zgniecie mocniej niż pas na sprężynie, co lepiej/silniej formuje gluta jakim jest sianokiszonka :) Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, możliwe że to nie reguła i wiele zależy od konkretnej prasy, jej ustawień, ciągnika czy nawet operatora.

 

Zauważyłem że w słomie walcówki idą ciężej jak inne prasy. Bez docisku podobno potrafią stawać bele i wielu mnie tym straszyło ale do tej pory jakoś nic takiego sie nie działo mimo prasowania słomy w godzinach południowych :lol:

Opublikowano

Prawie wszystko jasne, ale dodam, że "walcowa lepiej zbija od łańcuchowej" bo jej konstrukcja potrafi wytrzymać większe obciążenie, niż łańcuchowa. Za to potrzebuje więcej mocy do dobijania, coś za coś. :lol:

Opublikowano

Dzis bylem na wystawie no i było tam wieli sprzetu a moja uwage zwruciły prasu rolujace, wiekszosc była łancuchowa czyli nie sa takie złe w zbijaniu beli

Opublikowano

Ważnym również czynnikiem jest porównywanie pras z równoległych roczników, ponieważ inna będzie bela z Claas 44 a inna z 250 czy 350. Dlatego najlepiej byłoby postawić na jednym polu czy łące kilkanaście pras wsiadzić po kolei jednego wprawionego operatora, zrobić bele i na badania :lol:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 
    • Przez mateo30
      Cześć w prasie Krone KR 160 mini stop można jakoś ustawić żeby bele były bardziej zbite ? 
      W sianie bele są jak skała a w słomie trochę luźne są. 
      Czy jest jakaś możliwość bardziej zbitych ? 
      Wolniej jeździć ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v