Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zetorex

Obroty zetor??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetorex    0

Ile wasze 5211 wyciągają obrotów na luzie na max, bo u mnie to około 2,3 - 2,4 tys i chce zobaczyć czy u was też tak jest czy może u mnie było coś grzebane przy pompie... ;) Pzdr

Hinco    0

U mnie jak był skręcony na pompie 2200 bylo maks, a teraz zrobiłme pompe i mi licznik padł że nie pokazuje obrotów ale napewno jest wiecej ;)

Powinien Ci pod obciązeniem lekki dymek puścić u mnie nie puszczał i zrobiłem rergeneracje pompy i wszystko wróciło do normy ; ]

mirasek    7

Dla Zetorów 5211-7245

obroty minimalne (jałowe) - 600rpm

obroty znamionowe - 2200rpm

obroty maksymalne - 2460rpm

1 mth to godzina pracy przy 1867rpm

Wiadomość z agroFakt.pl

Zetorex    0

Heh, no szczerze mówiąc w moim 5211 to o dymek trudno, trzeba już zawaliście dużego obciążenia żeby coś tam z komina poszło. Do tej pory wydawało mi się że to dobrze, ale mowisz że jak nie dymi pod obciazeniem to pompa do regeneracji??

Obroty jałowe to 600rpm... Hmm ;) chyba mam troche wiecej, a może jednak i coś kolo tego bo czasem pedał się przycina ;) Pzdr

igorass    31

W moim 5211 ledwo można dojść do 2000 obrotów, pompa nie była nigdy dotykana (są wszystkie plomby) a ciągnik ma niespełna 1700 mth, co do dymienia to mój nie puści nawet smużki, można go zadusić do zera i nie zakopci.

Zetorex    0

Nie no do 2 tysięcy to już lipa bo nie uzyskasz z niego pełnej mocy! ;) W 5211 czuć dopiero przy dobrych 2 tys prawdziwą moc, a czasami i nawet wiecej potrzeba, i dla mojego silnika 2 tys i wiecej to żadne katowanie smiga sobie jak na luzie z cięzkim sprzętem ;)

Gorszy problem jest z tym ze u mnie plomby są zerwane i nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy cos bylo przestawiane, bo chce uzyskac maxymalną moc z tego silnika ;) hehe

Hinco    0

U mnie też jak kupiłem byłem zachwycony mocą bo śmigał dużo lepiej niż c330 ale wogóle nie dymił, a to diesel więc powienien czasami przyciśniety do muru zadymic więc po licznych rozmowach dałem pompe do regeneracji (w drogim zakładzie kosztowało mnie 700zł z vat) i powiem Ci że nie ten ciągnik, przy niskich obrotach i wciśniętym na maks pedale puści dymek taki delikatny i idzie, sekcje były poprostu zużyte jak mi pokazał stare to cud ze wogóle jeszcze one pompowały paliwo ; ]

U mnie była zerwana plomba od tej porkywki, tam jest regulacja i mi powiedział gość że nie jest pewien ale coś było ruszane na 99% tam..

Ah, no i 'dobrą' moc czuje przy ok 1800obr, widać to pod obciażony kiedy obroty spadają i sztywno sięzatrzymują w tych okolicach, w końcu maks moment zobowiązuje ;)

Zetorex    0

No mowa wogóle w zetorku żadko kiedy obroty spadają ;) Hehe (no chyba że puszcze pedał) ;) Czego napisałeś że ciągnie lepiej niż C-330, ja bym napisał że lepiej niż C-360 ;) Wogóle 5211 a 360 to nie porównanie w mocy ;) Miałem 360 100% w orginale wogóle nie robiła w polu jak ją kupiłem silnik żyleta i podpinałem agregat 1,8 i zawaliście szła, a teraz podpinam do zetora ten agregat to go nie czuje kupiłem taki sam 2,2 i śmiga lepiej niż 360 z 1,8 ale silnik mam 1300 mth i to na gwarancji sprzedającego więc... :)

igorass    31
Nie no do 2 tysięcy to już lipa bo nie uzyskasz z niego pełnej mocy! ;) W 5211 czuć dopiero przy dobrych 2 tys prawdziwą moc, a czasami i nawet wiecej potrzeba, i dla mojego silnika 2 tys i wiecej to żadne katowanie smiga sobie jak na luzie z cięzkim sprzętem ;)

Gorszy problem jest z tym ze u mnie plomby są zerwane i nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy cos bylo przestawiane, bo chce uzyskac maxymalną moc z tego silnika ;) hehe

Mi to nawet odpowiada że ma takie małe obroty bo 5211 nigdy nie służył u mnie jako ciągnik główny, tak więc nie potrzebna była pełna moc. Nic nie śwadczy o tym żeby miało się to zmienić, ponieważ niedługo dostanie do pomocy NH tak więc Zetora "przyspawam" do opryskiwacza a niewielkie obroty na pewno przysłużą się trwałości silnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować