Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

u nas w gospodarstwie jest taki klasik jest z 1973r jest już u nas 14 sezon i narazie to prawie bezawaryjnie chodzi:P

w ubiegłym sezonie zamontowaliśmy sami sieczkarnie do niego:D

ludzie jechali w pole a my robilismy ale wyszło i działa super :lol:

sieczkarnia pochodzi od MF186 :D

Opublikowano

Koledzy potrzebuję wytrząsacz do Cosmosa. Ma ktoś może taki kombajn z przeznaczeniem na części? Może macie jakieś namiary na składowisko części do tego modelu? Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)

Wiem, wiem. Widziałem to ogłoszenie, ale to ponad 700 km od mojej miejscowości. Mam nadzieję, że trafi się coś bliżej, a jak nie to niestety będę musiał tam jechać.

 

Byłem po ten wytrząsacz i okazało się, że nie jest od cosmosa. Koledzy macie jakieś namiary na składy z częściami do takiego kombajnu?

Edytowane przez dmax
Opublikowano

czesc. mam pytanie do znawcow cosmosa. od czego jest wajcha po prawej stronie za silnikiem? mozna ustawic ja w dwoch pozycjach gorna z napisem "TILL" a dolna z napisem "FRAN". do czego to sluzy??

Opublikowano

Ja napisów nie mam ale za silnikiem jest tylko jeden pręt i u mnie załącza on blachy kłosownika. Jak otworzysz okienka okrągłe nad podsiewaczem to troszkę je zobaczysz.

Opublikowano

Miałem kiedyś Cometa ale to prawie to samo co Cosmos i bardzo dobrze go wspominam.Maszyna prosta w budowie i prawie bezawaryjna a jak juz sie cos zepsuło to można było naprawić młotkiem;) Jedyną wadą był brak przyspieszacza na młocarni.U mnie kosił ok 10ha rocznie

Opublikowano (edytowane)

-- połączono --

 

witam mam problemy z podsiewaczem w claasie cosmosie uderza o skrzynie biegów czy ktos miał juz taki problem albo czy ktos posiada albo gdzie można znaleźć katalog czesci lub instrukcję obsługi do niego

Edytowane przez Marcin91
Opublikowano

witam strony korbanek pl jaką podałes nie ma a na chomiku prubowałem już wczesniej zapłaciłem smsm dostałem kod i prubowałem sciągnąc ale bez powodzenia

witam sory strona korbanek istnieje ale curz z tego pobrałem plik ale nie mogę go otforzyc

Opublikowano

Dzięki bardzo spróbuję teraz

witam scągnołem już katalog częsci ale opis jest w języku niemieckim nie potrafię tego przetłumaczyc prubowałem na tłumaczu pojedyncze słowa towychodzą hocki klocki

Opublikowano

co myślicie o claas cosmos jak sie sprawuje itp

prosty rewelacyjny kombajn na małe gospodarstwa szkoda jedynie że nie ma rozdrabniacza słomy ale prawdopodobnie mozna tam cos dopasowac ale to znowu koszt tak myslę do 2000 tys zł a to dużo na małe gospodarstwo

 

Kolego Wiwaldi najpierw prosiłbym o zapoznanie sie z tą stronką http://so.pwn.pl/

sory ale mam bardzo małe doswiadczenie w pisaniu na kompie

Opublikowano

Witam.

Mam zamiar w moim "cosmosie" zamontować sieczkarnie. I nawet znalazłem od corsara za ok 2 tyś. Czy dużo przeróbek, dopasowywania itp?? Podobno ma wszystkie kola pasowe.

Opublikowano

kto ma taki kombajn? co nim sadzicie? jak wam sie sprawuje?

 

ja posiadam taki z 1969 roku, jak dla mnie bomba na 12 ha wystarcza w zupełnosci, wiem ze byly modele ktore robiły belki (kostki) ale moj takiej opcji nie posiada. znajomy ojca ma claasa europe ktory robi belki, ale tak wiąze ze zal.pl wink.gif

 

nasz mial orginalnie silnik benzynowy, ale chodzil tragicznie nie mogl nawet samego kombajna pociagnac na plaskim terenie a co dopiero pod gore, grzal sie i caly czas psul

 

zostal zmieniony silnik na 4p aktualnie najlepszy silnik w maszynach w naszym gospodarstwie smile.gif bardzo malo zuzyty, nigdy nie kopci na po pierwszym odpaleniu w roku smile.gif

olej wymieniamy co 2 lata, kosimy w gestym zbozu na pierwszym biegu, pieknie mluci i oczyszcza smile.gif

 

prosze o wasze opinie o tym kombajnie, na wasze pytania chetnie odpowiem

Kolego masz jeszcze ten kombajn?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikPiotrek
      Witam.
       
      Mam problem z Claasem Dominatorem 66. Pękł mi przewód hydrauliczny i olej oblał cały bok kombajnu, koła, pasy oraz silnik. Czym najlepiej to wyczyścić? Czy można spryskać wszystko pianą aktywną i umyć myjką ciśnieniową? Na co szczególnie uważać podczas takiego mycia?
       
      Druga sprawa dotyczy wskaźnika obrotów młocarni. Czy biały zegar znajdujący się w rogu kabiny pokazuje obroty młocarni? Jeśli tak, to u mnie w ogóle nie reaguje na hydrauliczną regulację obrotów. Od czego najlepiej zacząć szukanie przyczyny? Sprawdzać najpierw licznik, przewód czy czujnik? Jak najprościej zweryfikować, gdzie leży problem?
       
      Z góry dziękuję za wszelkie rady. To mój pierwszy kombajn i dopiero się go uczę, więc każda wskazówka będzie mile widziana. 😊
    • Przez Leszektm
      Witam jak w temacie . Planuje zamontować silnik 1.9d VW do classa columbus i mam pytanie odnośnie połączenia dzwonu z kołami pasowymi z silnikiem 1.9 co ctrzeba dorobić bądź przerobić żeby pasowalo
    • Przez wesoly
      Witam
       
      Postanowiłem założyć nowy temat, gdyż mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie udzielić jakiejś pomocy lub chociaż dobrej rady. A teraz do sedna sprawy.
       
      Posiadam Claasa domiantora jak w temacie pierwszy sezon z silnikiem Perkinsa 1006.6T o mocy ok. 160 KM. I zwracam się z ogromną prośbą do osób, które posiadają także taki sam model silnika w swoich kombajnach. PRoblem jest natury eksploatacyjnej gdyż uważam, że bardzo dużo pali mi ten kombajn. Dodam, że pełny przegląd został zrobiony przed sezonem wszelkie smar, oleje, filtry zostały powymieniane na nowe oryginalne części. Silnik jest naprawde utrzymany nienagannie, klawiatura zaworowa czysta, żadnych nagarów itp, itd. Co do paliwa to nie wiem jakie ono jest ale chyba w naszym kraju to nikt tego nie wie, od dawien dawna na nim jeżdżę Bizonem i innymi maszynami więc nic tu do zarzucenia nie mam. Jedyną sytuacją, która może pomóc komuś w ewentualnym zdiagnozowaniu problemu to były przypadki schodzenia z obrotów i jakiejś takiej dosłownie kilku sekundowej nierównej pracy silnika a po chwili wszystko wracało, te wachania obrotów były na silniku bez obciążenia i można je było zaobserwować oczywiście tylko z zewnątrz, bo w kabinie cisza. Nie wiem może tak ma być, moc niby jest bo jak się hydrostat machnie do przodu na maksa to tylko jęk i w fotel wbija. Nie wiem ile tym kombajnem można wykosić za bardzo w godzine ale tak orientacyjnie mogę powiedzieć, że ok 8 ton pszenicy jakiś 1,20 ha tak mniej więcej i 20 litrów ropy tylko strzeliło na dodatek bez sieczkarni. Na jesień pokusiliśmy się o wymontowanie pompy paliwowej i o sprawdzenie wtryskiwaczy i "doktor" powiedział, że wszystko jest dobrze pomapa dawkuje odpowiednio, wtryskiwacze mają dobre ciśnienie i nie leją i tak teraz przeszła zima i kombajn stoi i czeka a my razem z nim.
       
      Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za jakieś sugestie
    • Przez MasterRol
      Witam. Mam problem z kołami wariatora młocarnia w Claas Dominator 108 SL. Tzn na tym wyższym jest wyciek przec co spada prędkość obrotów Młocarni. Przy okazji zauważyłem że ten Dolny wariator zatrzymał się w jednym miejscu jak na zdj.... Może na ktoś pomysł co się stało. No i ewentualnie jak to rozebrać bezpiecznie. Pozdrawiam


    • Przez Rolnik12344
      Witam 
      Posiadam claasa dominatora 98sl i mam mały problem.
      Przy gwałtownym pchnięciu hydrostatu kiedy kombajn jedzie pod górę wydaje się jakby silnik tracił moc i kombajn przygasa, jeśli spokojnie popycham dźwignie kombajn chodzi normalnie. Myślałem nad elektro-zaworem, zapowietrzonym układem, strata ciśnienia na pompie lub silniku hydraulicznym i zawalonym filtrem. Dodam że olej wymieniony został przed żniwami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v