Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

ASZv3    829

Z wyższej półki to podobnie jak wyżej, czyli Country 2014 z DSV lub BG-7 z Barenbruga.

Z ciut niższej ale akurat dość dobre (przy czym wszystkie mieszanki na tego typu gleby są drogie) to jest taka mieszanka AG-9 w pewnym e-sklepie, szeroki skład z koniczyną szwedzką.

Najniższa półka - TORF od Pietrzaka ;)

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

A jeśli chciałbym postawić na lucernę + jakaś odpowiednią mieszanka , na co zwrócić uwagę ? Może są jakieś gotowe mieszanki pod taką mozaikową glebę ? 

Edytowano przez Hebiii2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Są aczkolwiek lucerna na podmokłym niezbyt da radę. Jaki masz odczyn gleby na tym kawałku?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Co myślicie o dawce 300 polifoski 6 + 150 saletrzaku teraz ,a za 3 tyg 200 kg saletry?

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Krowy oddadzą w płynie ale niekoniecznie tym białym ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
12 godzin temu, ASZv3 napisał:

Krowy oddadzą w płynie ale niekoniecznie tym białym ;)

Co masz na myśli? ;)

 

11 godzin temu, danielhaker napisał:

Jeśli chcesz tak zrobić to ogranicz późniejszą saletrę przynajmniej do 130kg. W zupełności wystarczy. Czy warto dzielić azot na dwie dawki?

U mnie od dawna stosujemy dwie dawki i plony dobre, ale czy lepiej to nie wiem sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5
14 godzin temu, ASZv3 napisał:

Są aczkolwiek lucerna na podmokłym niezbyt da radę. Jaki masz odczyn gleby na tym kawałku?

Właśnie patrzę pH na poziomie 7 , najlepsze  w gospodarstwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Polifoska6 rozsiana w ilości około 250kgna ha później 200saletry i powinno być ok aby pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 19.03.2019 o 22:51, Hebiii2300 napisał:

A jeśli chciałbym postawić na lucernę + jakaś odpowiednią mieszanka , na co zwrócić uwagę ? Może są jakieś gotowe mieszanki pod taką mozaikową glebę ? 

Jeśli jest wysoki poziom wody gruntowej to lucerna odpada, jeśli jest mazaikowato ale bez nadmiaru wody, a chce Pan mieszankę z lucerną i trawą to polecam BG-3 Milkway Protein i też u kolegi ASZv3 jest ona dostepna :)

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-3-milkway-protein-nutrifibre.htm 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Chyba ciapke za wcześnie myślę , że za około tydzień można lecieć czy to z mocznikiem czy z saletrosanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
ThePerkins napisał:

Chyba ciapke za wcześnie myślę , że za około tydzień można lecieć czy to z mocznikiem czy z saletrosanem.

U mnie nowe użytki ładnie się zazielenily I nie wiem czy już nie rozsiac, ewentualnie też koło tygodnia poczekać, ja dziele azot pierwsza dawka 100kg mocznika za 2 tyg 150 saletry I to wszystko jeśli chodzi o azoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
danielhaker napisał:

22 minuty temu, patrykb2736 napisał:

Rozsialiscie już mocznik po łąkach?

Po łąkach, drzewach, dachach... everywhere B|

20190326_171517_1365x768.jpg

Widziałem właśnie artykuł o burzy śnieżnej w Mazowieckim, u nas trochę deszcz popadal tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

U nas popadało niedużo w stosunku do tego co w mazowieckim ale dziś -2. W przyszłym tygodniu znów ma być jednak noc taka. Wczoraj wody nie spuściliśmy z niektórych Ursusów na wodzie ale chyba przy takich spadkach to nic nie będzie ;) aby gorzej nie było ;)

Ja poleciałem na UZ saletrzakiem i mocznikiem (tj oddzielnie na inne) w sobotę. Może ciut za wcześnie no ale już tego nie odwrócę ;)

PS Dziś dojedzie mi Holist NK to jeszcze polecę dwa kawałki, gdzie nie dałem siarki AgroSulCą ani potasu wiosną.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

azot rozsiany w sobote, wedlug mnie to nie jest za szybko. bede sie staral skosic do polowy maja, wiec zostaje 6 tygodni. dla mnie ok


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Ja polifoske już podziałem z dwa tygodnie temu na niektórych kawałkach nawet 4 marca i myślę żeby z saletra amonową 34 n myślę że polecę za tydzień w czwartek albo piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja tez po niedzieli polece z N. Po ostatnich opadach śniegu łąki ładnie ruszyły zaczynaja sie zielenić wieć nie ma na co czekać. Wegetacja rusza i potrzeba azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Dokładnie a w przyszłym tygodniu ma być już ciepło i na weekend są zapowiadane opady i już bez przymrozków w nocy więc siejemy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj