Skocz do zawartości
Tomek000

Co warto uprawiać

Polecane posty

Tomek000    0

Witam wszystkich użytkowników. Jestem tutaj nowy, jednak część tematów prześledziłem nawet po kilka razy. Zwracam się do Was z pytaniem w jakim kierunku warto iść. Mam do zagospodarowania ponad 1,5 ha ziemi w dwóch kawałkach. Podstawowe pytanie co to za pola, jednak nie jestem w stanie określić teraz dokładnej klasy, obydwa znajdują się na południu Mazowsza. Myślę, że dużo o ziemi podpowie to, co było tam uprawiane. Jedno z nich, 0,5 ha, to ziemia niezbyt dobra, ale nie najgorsza, zawsze było tam uprawiane pszenżyto, mieszanka owies-jęczmień, ziemniaki, na części pola przez długi czas była łąka. Drugie pole, ponad 1 ha, tam ziemia jest dużo lepsza, z tego co kojarzę 3 klasa. Na części tych pól, około 30 arów, będzie siane zboże dla domowego drobiu, a pozostałą część chcę wykorzystać jako hobby oraz odskocznia od pracy zawodowej. Zależy mi żeby ta uprawa nie wymagała pracy od świtu do nocy, ale żeby też nie przynosiła strat. Myślałem o jabłkach przemysłowych, bez nadmiernej opieki, jednak chyba nie jest to dobry okres dla jabłek. A może jednak warto? Może jakiś inny rodzaj sadu? Może jakieś warzywa?

Wiadomość z agroFakt.pl

Zieleniak    1

ja miałem dynie ale na przemysł niezla cena i plon też niczego sobie i też na 1,5h

Witam. Sam jestem ciekaw ile taka dynia przemysłowa może dać zarobku. Sam mam 10 ha i z upraw zbożowych chcę po części zrezygnować na rzecz warzyw i ziół. Czosnek już uprawiam, chciałbym dołożyć do tego jeszcze z 3-4 inne uprawy. Zboża siać jedynie jako płodozmian. Jakie warzywa lub zioła polecacie.

Zieleniak    1

no nie ma tak lekko z czosnkiem. najwazniejsze to dobry material nasadzeniowy z pewnego zrodla. w tym roku sadzilem recznie ale na pewno zmajstruje jakas sadzarke. podobnie ze zbiorem, bez kombajnu potrzeba kilku osob z kombajnem wystarcza dwie lub trzy. poczytaj sobie jest osobny temat dosc obszerny o uprawie czosnku znajdziesz tam wszystko

bartek500    7

Najlepiej co zrobić by się nie narobić ale żeby zarobić. A i jeszcze nie mieć problemu ze sprzedażą:-) niestety jak coś się opłaca robić to albo robisz to w wielkich ilościach a do tego sporo maszyn potrzeba albo małe ilości i sporo własnej pracy. Ogólnie jak nie zboże to warzywa, sądy ale to wszystko jest pracochłonne.

hurt1991    1

z tym to juz różnie. ale aby uzyskac dobra cene trzeba miec co sprzedac. zawsze mozesz na rynki jezdzic

na rynki jeździć i stać nie wiedząc czy się wróci z towarem? :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się