Polecane posty

dsbh    1274
15 godzin temu, Agrest napisał:

A jak u was ilość zasiewów r/r?

Drastycznie wzrosła?

W moim rejonie to pszczoły świra dostaną, nie będą wiedziały gdzie lecieć.

Ja jestem początkujący w temacie. Zasiałem 1,8ha na naukę no i na prośbę gościa od którego dzierżawię, bo pszczoły są na końcu pola. 

Wołał grykę, ale mi facelia przyda się na poplony.

Inny nie siał, a w tym roku 20ha. Ci co mieli słyszy się że areał zwiększyli.

W rejonie w którym się poruszam nie ma zbyt wiele facelii. Wsiałem ją kiedyś pierwszy raz bo mi się wygląd pola podobał :) i czytałem o jej właściwościach doprawiających pole. Pszczoły na niej szalały. Według mnie lepiej doprawiła pole od gorczycy, ją też kiedyś siałem stąd mam porównanie. Na hektar wsiałem 6 kg, trochę wydawała mi się za rzadka. Nawóz to co zostało w siewniku po zbożach. Zebrałem ok 300 kg nieoczyszczonej z ha, koszona bez desykacji w sierpniu. Tylko te koszyki bardzo zapychały młocarnie i podajnik. Myślę jeszcze nad gryką ale jej nigdy nie siałem, tyle co tu poczytałem o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Agrest napisał:

Chyba AGRONAS.

Uuu to teoretycznie mieli kontraktację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25502

Czemu teoretycznie?

Kilkanaście lat są tu na rynku, masę traw koniczyny i facelii kontraktują. Ponoć teraz jakiś większy punkt odbioru z czyszczalniami budują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Agronas kontraktuje już bardzo długo facelię, trawy. Czy już zaczęli budowę to nie wiem. Facelii trochę jest nasiane bo cena trochę zachęciła i ci co nie siali trochę zasiali na próbę a ci co siali od lat część zrezygnowała a część zmniejszyła areał po ubiegłym roku

Edytowano przez patrykjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Cena  była i jest  dopóki  Niemcy  biorą -   jak  przestana   to   lipa-,   ile  to ha.  poplonów  można  nasiać    z ha.  uprawy....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11
z cena to akurat różnie bywało a teraz cena jest bo i konkurencja innych firm jest coraz większą i nie warunki pogodowe mają bardzo duże znaczenie bo jednego roku zbierzesz 500-600 kg a drugiego 150-200 kg albo wcale niektórzy nie zbierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Konkurencja  - i co  zupy z tego nie  nagotują,     muszą  gdzieś to sprzedać.

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Zapotrzebowanie jest bardzo duże, rok temu co byś nie zawiózł np do Opatowa handlarze brali wszystko śmieci, mokra że jak scisnales w garści to się kleila i śmierdząca wszystko szło.

Edytowano przez patrykjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11
A jak długo takie zapotrzebowanie będzie to nie wiadomo, chociaż sprzedać komuś się na pewno sprzeda tylko za jaką cenę, dobrym przykładem są np porzeczki kilka lat przetwórnie mówią ze mają zapasy nie potrzebne im owoce ale za 30 gr wezmą i ludzie jechali po kisteny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Agrest napisał:

Czemu teoretycznie?

Kilkanaście lat są tu na rynku, masę traw koniczyny i facelii kontraktują. Ponoć teraz jakiś większy punkt odbioru z czyszczalniami budują

No są,ale jak stare przysłowie mówi: " Jak jest dobrze, to jest dobrze".

Parę lat temu-chyba to był 2016r.- też kontraktacji podpisali. Cena super, cuda wianki, full zapotrzebowania...no i ludziom się urodziło. Wtedy odbierać nie chcieli, cenę obniżyli o 30%. Mój znajomy pół roku czekał na odbiór towaru. Jeszcze mu grozili, że nie odbiorą jak mu nie pasuje. 

Jak towar jest potrzebny, to busa wyślą i klepią po ramieniu jak starzy kumple.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

Jak Wasza facelia trzyma się po ostatnich przymrozkach? Zmieniła kolorek na fioletowy? U mnie facelia stoi w miejscu, za to zielska poczynają sobie coraz śmielej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Słabiutko  wschodzi  -zimno   taka  jakaś   zmęczona  ale i inne  uprawy  słabo rosną   za  dwa  tyg.  ,,Zośka''   a zboża ozime  że  ziemię  widać  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

A na samosiewy zbóż można chizalofop-P-etylowy?

Moja ładnie rządki znać, ale siałem co drugą gdyż nie mogłem wysiać  8,5kg normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25502

To ja 6 dni wcześniej.

W sumie to ostatnie 4 dni mocno poszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xmff    2

Witam stosuje ktoś lontrel 300 sl

Po siewie jakie doświadczenie z tym preparatem jakie dawki na ha 

IMG_20210501_143948.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
5 godzin temu, Zetor-7340 napisał:

U mnie ciężko ma 

IMG_20210501_132032.jpg

Nie zawiało jej czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Spadło u mnie 35 litrów na metr, facelia siana 2 tyg temu zaczęła wschodzić lecz obecnie są miejsca gdzie stoi pod wodą. Jak myślicie ile wytrzyma w takich warunkach i czy w ogóle? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12
Xmff napisał:

Witam stosuje ktoś lontrel 300 sl

Po siewie jakie doświadczenie z tym preparatem jakie dawki na ha 

IMG_20210501_143948.jpg

Witam ja będę stosował lontrel 0.3 l/ha + agil 1 l/ha w fazie 4-6 liści. A pozatym pierwszy raz sieje facelie. Zalecenie co do oprysku od gościa co u niego kontraktowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jack2006 napisał:

Spadło u mnie 35 litrów na metr, facelia siana 2 tyg temu zaczęła wschodzić lecz obecnie są miejsca gdzie stoi pod wodą. Jak myślicie ile wytrzyma w takich warunkach i czy w ogóle? Pozdrawiam

Zależy jaka gleba, jej struktura i ile tej wody jest. 

Już tu niektórzy się martwili, że jest tyle ha zasiane i co to będzie z ceną. Martwić się trzeba czy będzie co zbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj