Skocz do zawartości
pig

owijanie balota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owijanie
szczewko    31

zalezy jaka folia.jak oryginalna to 2 razy.jak spozywcza przezroczysta to 3 razy.Nie ma roznicy w zakiszeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

czy taniej tonie wiem

my w tym roku owijamy folią 750 i za role daliśmy ok 270 zł i wychodzi z niej ok 37 bel

pig    5

chodzi mi o obroty owijarki ja narazie owijam 24 razy ale hyba cos za duzo tej foli wychodzi hyba bede mniej owijał.

szczewko    31
panowie i ta spożywcza to wychodzi jakoś taniej czy co?

Rolka spozywczej kosztuje 75-90 zł a mozna z niej zrobic ok 40 balotow 160.

robertbara    57
zalezy jaka folia.jak oryginalna to 2 razy.jak spozywcza przezroczysta to 3 razy.Nie ma roznicy w zakiszeniu.

Ta spożywcza to po prostu folia do palet :)

Ja kupuje po 50 zł za rolkę i owijam 2 krotnie sianokiszonkę, na nią kładę sianokiszonkę z białej folii.

Sianko tylko raz zawijam żeby nie zmokło.

Spożywczą wychodzi 2 zł/ belkę sianokiszonki :)

johny    2

@ robert a mam pytanie po ile kupujesz folie ( to biało ) do sianokiszonki >?

wiesaw    1
160 zł :)

@ robert

@ szczewko

- podzielcie się swoja wiedzą na ten temat owijania /kupowania folii, bo większosci z nas - używajacych standardowych foli po 210 - 250 zł za rolkę to koszt owinięcia 1 beli wychodzi 8 - 10 złotych :)

johny    2

@ robert to mam pytanie czy kupujesz to folie w większych ilościach czy jakaś taka firma tania ( jakiej firmy ta folia) i czy 500 czy 750 bo 160 to jest bardzo tanio u nas to najtańsza to koszt powyżej 200 zł :) ( a nawet 40 zł piechoto nie chodzi :) ( na sztuce :)

robertbara    57

To jest folia 500 mm a cena 160 zł jest ceną netto ponieważ jestem Vatowcem i tak mnie interesuje :)

Brutto to wyjdzie 195 zł. Mi przywozili na miejsce.

Folie przezroczystą załatwia mi wujo, nawet nie wiem gdzie taką można kupić, ale gdyby producent dodał do niej barwnika np. białego to koszt pewnie nie przekroczyłby 100 zł za rolke i to właśnie byłby interes. Przezroczyste zabezpieczać przed dostępem nadmiernego nasłonecznie, u mnie to stawaim na górę białe lub stawiam w cieniu pod drzewami :)

endrju00711    11

robert , a nie słyszałeś o czarnej foli sporzywczej , bo jak raz przywieźli mi pasze , to była owinięta taką folią , a pogadałem z kuzynem , i załatwił mi takiej foli do woli , a cena jest tylko o 5 zł na sztuce większa od przeźroczystej . A tak nawiasem , to zapytaj się wuja ile zarabia na tobie na tej foli , bo mój kuzaj bierze palete tej foli , i jeśli się nie myle , to płaci 13zł za rolkę przeźroczystej , a za rolkę czarnej ( dwa razy bardziej rozciągliwa , a za razem wytrzymalsza ) płaci 18 zł , ale to tylko dla niego , bo dla obcego , to cena dwa razy większa , Jak owine pierwszą bele tym , to wstawie fotke .

pozdro : endrju00711

johny    2
To jest folia 500 mm a cena 160 zł jest ceną netto ponieważ jestem Vatowcem i tak mnie interesuje :)

Brutto to wyjdzie 195 zł. Mi przywozili na miejsce.

Folie przezroczystą załatwia mi wujo, nawet nie wiem gdzie taką można kupić, ale gdyby producent dodał do niej barwnika np. białego to koszt pewnie nie przekroczyłby 100 zł za rolke i to właśnie byłby interes. Przezroczyste zabezpieczać przed dostępem nadmiernego nasłonecznie, u mnie to stawaim na górę białe lub stawiam w cieniu pod drzewami :)

aha chyba że tak ja myślałem ze 160 brutto :) a u mnie tata też jest vatowcem :)a tako przezroczysto to my mamy na piekarni do owijania tacek z ciachami :) tylko jeszcze z nią nie próbowaliśmy :) kiedyś trzeba będzie ( kiedyś musi być pierwszy raz :) )

a o tako czarno będziemy musieli sie spytać na hurtowni tam gdzie bierzemy przezroczysto

@ robert a mam pytanie czy jak owijasz to przezroczysto to ta foli nie pęka ??

http://www.swistak.pl/aukcje/3241251,Folia...per-cena-.html- tylko ciekaw na ile starczy

http://www.swistak.pl/aukcje/3241162,Folia...per-cena-.html- a tu zabujcza cena :)

https://ssl.allegro.pl/item352504412_352504412.html

tylko tak jakoś mało tych foli na rolce moim zdaniem :)

albo macie tak - to co ma ta firma z foli :F http://www.swistak.pl/uzytkownicy_aukcje/pphubartex.html

robertbara    57

No na pewno coś zarabia, jak dla mnie to i tak dobra cena.

Folia przezroczysta jest bardziej delikatna, ale przy w miare wprawionym operatorze ładowacza to nic z nią sie nie dzieje :)

szczewko    31

Jedziecie do hurtowni gastronomicznej ,takiej co zaopatruje sklepy w rozne pierdoły jak lodowki krajalnice i takie tam.Jest kilka roznych typow tych spozywczych i musicie wybrac taka twardsza ktora sie rozciaga i nie pekaja za łatwo.Kupujecie taka folie i gotowe.Mozna owijac.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny