Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
deutzfahr461

Czy warto męczyć

Polecane posty

Posiadam Deuta-Fahra o mocy 88 KM. Chciałbym kupić do niego pług 4*40 cm. Posiadam ziemie V i IV klasy. Lecz teraz zastanawiam się czy jest sens go meczyć przy takich pługach bo raczej je uciągnie. licze na szybko odpowiedz

morowa91    6

Według mnie taki DF niepowinień mieć problemów z takim pługiem i jeszcze przy twojej klasie ziemi ;) u mnie w okolicy to taki pług na IV klasie ziemi chodzi z zetorem 7245 który na około 66 km.

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo21    26

Ale chcesz obrotowy czy zagonowy??? Jak zagonowy to bież śmiało 4x40.

Adik_ziel    3

Taki pług do takiego ciągnika to pikuś nasz zetor 7211 na III,IV,V,VI klasy ziem na III troche miał problem z 4x40 ale na V to śmiga bez problemów. Więc twój DF jest idealny do takiego pługa

lukaczmarek    265

Z obrotowym mogą być problemy. Nie wiem czy ci pociągnie. Ja mam 4 zagonowy do pronarka 80 KM i idzie bez problemu a kiedys pożyczyłem od kumpla 4 obrotowy Unii z odkładnicami XXL i nie dał rady:)

szczewko    31
4*35 i w pole , pisze o obrotowym napewno go uciągnie.

Albo 3x50 i bedzie bardziej stabilny.

benek79    13

Roznice w obrotowych moga byc takie jak miedzy oplem a mercedesem. Dlatego powinien to byc pług lekki o szerokosci 1.2-1,4metra.Moim zdaniem waga powinna sie kształtowac w granicach max 1 tony.

zetor    3

jak obrotowy to 3x45 3x50. nie za cięzki bo to jednak nie duzy ciągnik. jak używka to overum kverenland lemken itp

oFsik    30

Moim zdaniem powinien sobie radzić z 4x40.

benek79    13

Tak mi sie wydaje ze czesc postów to dzieciaki po szkole pisza nie majac pojecia co pisza byle cos tam napisac i tak samo jest w tym przypadku z pługiem.

rozal22    15
pasowałby mi 1.6 m ponieważ będzie brał równo z ciągnikiem

kolego, dokładnie ie wiem jakiej masy masz traktor, ale śmiało możesz wziąć zagonów kę 4x40 tak żeby miał te 1.6m bo bardzo pięknie sie orze w taki sposób a jeszcze piękniej od miedzy. Koło puszczasz przy miedzy i masz elegancko od orane. Co innego jak koło zachodzi za traktor już hihi są problemy bo trzeba wzrokowo odliczać ta daną odległość.

Ap ropo, jeśli nie masz obciążników z przodu to sobie spraw bo sie przydadzą.

Wagowo pług będzie miał od 600do 800kg w tej przedziale skib ale jest jeszcze tata sprawa jak odległość skib od siebie i pierwszej od tuza.

A chodzi mi o to że pług będzie lekki ale długi a to już robi sprawę jak nie ma się obciążników czy np balastu.

Co do pługa to proponuje keverlanda na resorach i będziesz dziękował mi do końca jego użytkowania.

Czemu kever...

bo jego ukształtowania skib jest skonstruowana tak żeby jak naj lżej sie z nim pracowało. Polskie pługi mimo ze posiadają regulację odkładni są jednak cięższe w pracy, niestety.

A żeby zachęcić cię to jeden pan od mnie ma NH tylko nie wiem czy 75km czy 80km i ma takowy pług.

Ja 100km ciągam 2m pług i też idzie. :)

Więc życzę powodzenia przy wyborze kewerlanda bo są bardzo różne stany utrzymania.

A co do lemieszy, to nie prawda że z firmy lemiesz sie szybko zużywa bo słaba firma. Lemiesze robią "ktoś" firma pośrednia albo są to zamienniki. Nie jeden u mnie narzeka na oryginale Lemki po 200zł do ibisów a mamy u mnie w okolicy bardzo dobrego rzemieślnika co robi niedrogo takie sama wytrzymałość lemieszy :)

pozdrawiam

yacenty    567

tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

szczewko    31

Jak 4 to tylko zagonowy ale obrota to 3x45-50.Na moich ziemiach zeby dobrze zaorac (rowno pod agregat) trzeba jechac okolo 8km/h.Ja do 100 konnego JD 3140 mam 3x50 i jest ok.Orze spokojnie na 1600 obr i mam zapas mocy w razie najechania na glinke.kiedys chcialem zakladac 4 skibe ale juz mi przeszło.

yacenty    567

to samo wlasnie jest u mnie - tak podeszlismy do tematu, co do zapasu mocy to jeszcze nie wiem co i jak bo plug dopiero dzis maja przywiezc, a oprocz tego wiadomo jeszcze trzeba bedzie wal dorobic :) i teraz sie zacznie problem jakie ramie jaki wal ale to juz jest temat poruszony gdzies indziej

misiael7745    3

jak widziałeś na filmiku mój zetor 7745T daje se rade z 4X40 na lżejszych ziemiach chociaż mam ich mało ale 5 skiba by sie przydała bo tak musze jeździć 3 szosową 5 skib 2 szosowa i by było super.a jeśli chcesz mieć nowy pług to polecam ci taki jak ja mam super kryje wysokie słupice zabezpieczeniaa cena całkiem przyjemna nie wiem coś koło 4 koła teraz kosztuje pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Braian10176030
      Czesc wszystkim. Z gory przepraszam ale szukalem i nigdzie nie znalazlem takiej informacji. Chodzi mi o plug b200 5skib i czy nim da sie odorywac od miedzy (wysokiej miedzy) bo nie widzialem takiego w akcji a mam chęć takiego kupic.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.