Skocz do zawartości

Czy warto męczyć


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

 

 

takie rozwiązanie tez jest super, krótszy pług i bezpieczniej podczas transportu.

A jak wspominasz ze masz dużo dojazdów (dalekich) to bdb rozwiązanie, słyszałem tylko że skiba 50 nie jest zaciekawia orka bo ziemia się nie rozbryla.... tylko tak słyszałem sam nie mam 50cm.

 

a co do mniejszych pługów to jak ciągnik ma zapas mocy (odczówalny) to spoczko

ale jak masz mniejszy pług to ciągnik nie ma poślizgu i jedzie z taką prędkością jaką ma sie bieg załączony.

 

:))

Opublikowano
z bometu są niezłe pługi ale szybko ścierają się w nich lemiesze

co ty czlowieku gadasz jak posluchalem kilku uzytkownikw tych plugw to tym orac sie nie da poprostu PLASTELINA!!!!!!!!!!!!!

  • Root Admin
Opublikowano

a orałeś takim pługiem? jakie masz porownanie?

ja do dzis jezdzilem 24 letnim plugiem od rzemislnika, od dzis bedzie juz ibis 3xxl zobaczymy jak to cacko bedzie chodzic bo bardzo rozne opinie slyszalem

Opublikowano
tak ci powiem ja dla 100km zetorka kupilem plug 3x48 bo uwazam ze 4 to bez sensu dla takigo traktora w moich okolicach a zeby zaorac to trzebac jechac - nie bede przeciez przesuwal ziemi przy predkosci 3km/h i przepalal 20l/ha orki :)

a tak zapne 3, zawsze krotsza to mniej obciaza ciagnik w transporcie przy tym dopnie sie wal i powinno byc super

 

Racja.

 

deutzfahr461@ piszesz, że masz słabe ziemie, i chcesz obrotówkę (też polecam obrotowy, orałem kiedyś zwykłym, przeszedłem na obrót i na zagona już nigdy nie wrócę :) ), więc do Twojego ciągnika proponuję 3x40 lub 3x45 ,śmieje się z takich dzieciaków którzy wypisują rzeczy w stylu "ja takim samym traktorem ciągnę większy pług/ szerszą maszynę..."którzy podniecają się ,i myślą że są "lepsi", w 100% każdy Ci tu racji nie powie, ponieważ nie jest rozliczany za swoje słowa.

Wedle mnie lepiej mieć trochę mocy ciągnika w zanadrzu, niż miało by jej kiedyś zabraknąć.

A gdy będzie miał lekko zawsze można wrzucić większy bieg z mniejszymi obrotami silnika.

pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v