Skocz do zawartości

choinek.pawel

Members
  • Postów

    359
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O choinek.pawel

  • Urodziny 08/24/1987

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Sochaczewa (mazowieckie)

Ostatnie wizyty

5697 wyświetleń profilu

Osiągnięcia choinek.pawel

  1. To jest stacjonarny "skład" który prowadzi również sprzedaż w internecie. Współpracuje z nimi już ładnych parę lat i jest ok. Jak czegoś nie ma to bez problemu zamawiają. Nie są powiązani z agrolokiem
  2. To widzę że tendencja zwyżkowa, znajomy parę dni temu woził do venus to 1920 bylo
  3. W 2016 jak oziminy wszystkie wymarzły to się odważyłem. Dał 2.1t więc wyszło tak samo jak bym pszenicę jarą posiał tyle że był lepszym przedplonem dla zbóż...
  4. Wiesz może jaką jest aktual a cena za rzepak w Teresinie? Wczoraj rano było 1980 netto a wieczorem?
  5. W Teresinie napewno kolejek nie będzie bo w okolicy jest zdrowa konkurencja która płaci te same pieniądze i nie trzeba czekać 30 dni tylko dzień lub parę i kasa na koncie
  6. A przy tym wniosku o dopłate do pszenicy sprzedanej po 15 kwietnia trzeba wcześniej mieć złożone dopłaty na ten rok jak w przypadku nawozów?
  7. To z tą tabelą trzeba porównywać różnice w cenie zakupu czy z tą z lat maj 21- marzec 22?
  8. No ale żyta nie siejesz raczej na dobrych klasach tylko tych gorszych. Na V przy optymalnych warunkach ile urośnie Ci pszenicy a ile żyta? I jeżeli liczysz koszty hybrydy to licz też w pszenicy chociażby kwalifikat, i z tym azotem to też bez przesady, nie dasz tyle co w pszenicy bo się wyłoży, raczej jest to min 30-40 kg N/ha mniej, grzybówki też mogą być te tańsze bo żyto z natury jest zdrowsze, tylko koszt regulacji jest większy zdecydowanie bo tu już nie ma miejsca na oszczędności i półśrodki...
  9. Zwróć uwagę czy te tak jakby sprężyny dociskające te grabki za redlicami nie są popękane bo nowe są dość drogie - aktualnie prawie 68zł sztuka... ja jak swój kupiłem to połowę wymieniłem, ale jak na lżejszej ziemi to dają radę i bez zagarniaczy. Ogólnie jakość siewu idealna. Jak będą wyrobione rolki do drobnonasiennych to polecam wymienić na dwurzędowe jak w d8 bo łatwiej wysiew ustawić no i równiej wysiewa. Ogólnie polecam, swój posiadam już parę lat i 30ha swojego plus jakąś małą usługa i daje rade...
  10. Dokładnie... mijało by się to z celem bycia eko... np po rzepaku nie ruszaj do siewu to przecież samosiewy całą wodę i składniki wyciągną więc trzeba by pryskac na samosiewy i gdzie tu ekologia.
  11. To samo polskie młyny, kiedyś to jeszcze za konsumpcję całkiem nieźle płacili, aktualnie biorą po 1000 netto. Głównie samochody ze wschodu Polski wiozą towar.
  12. Ale pierdolnik w temacie... nic o cenach. Polskie młyny Teresin 1500-1560 zależnie od białka
  13. Ja grzebalem się w kilku i przy aktualnych cenach metalu odpuść sobie robotę od podstaw bo po pierwsze drogo i kupa pracy A po drugie brak rejestracji. W podobnym budżecie ale z mniejszym nakładem pracy wyjdzie Cię zakup naczepy bdf że skrzynią i dorobienie wywrotu, ewentualnie trochę roboty że skróceniem bo przeważnie mają po ok 7m. Borty lepiej z profila 60x40x4 bo cena ta sama A wytrzymałość będzie większa.
  14. Nie wiem jaki problem... ja ostatnio 300km jechalem po pług 4 w obrocie. LT35 blaszakiem średniakiem. Całe szczęście że to był 2+1+1. Transport kosztowal mnie tyle co paliwo. No ale mimo wszystko w obecnych czasach i jakby nie patrzeć ilości i jakości dróg to raczej żadna odległość krajowa nie jest problemem.
  15. A wiesz moze ile płaci Robert B. z Pawłówka i pan O. z Maurycewa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v