bartek123456

Members
 • Ilość treści

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

11 obserwujących

O bartek123456

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2889 wyświetleń profilu
 1. Z posadzką. Fundamenty i posadzkę robiliśmy systemem gospodarczym z pomocą 2 znajomych murarzy. 3 wrota 5m szerokie na boku plus drzwi gospodarcze oraz 2x 3m że szczytu widoczne na zdjęciu. 170 tys to w przybliżeniu całkowity koszt z posadzką, projektem itp.
 2. Nie powiedział bym że są przesadnie skąplikowane, jd może ma i prostszą budowę ale nh jest bardziej skąplikwany. Variant pokazuje swój potencjał w słomie gdzie bardzo trudno zapchać rotor suchym materiałem oraz niema problemu z wymuszeniem obrotu beli jak to jest w jd serii 500
 3. Mamy ją 7 sezonów rocznie kręci ok. 1000 belek. W pierwszych 3 sezonach posypało się kilka łożysk i czujnik zamknięcia komory. Wymieniliśmy jeszcze 2 koła zębate i 2 łańcuchy. Według mnie to w miarę bezawaryjny sprzęt tym bardziej że nowością nie grzeszy
 4. Wysokość w słupie 4.5 m a w szczycie 6.8 m, słupy ipe 180, konstrukcja dachowa kratownica profil 100 x 100 x 4, blacha na dach T 35 z męmraną grubość 0.7, ściany T 18 0.5, bramy T 8 0.5. 3 bramy 5x4.2 i na szczycie 6x 4.2 dzielone na 2 połówki. Posadzka i fundamenty zalewane we własnym zakresie, posadzka: 12cm podsypki z piachu, folia, 8 cm chudziaka, 15 cm betonu, nacinanie dylatacji. Resztę ,,pod klucz'' wykonała firma. Zboża nie będę tam sypał gdyż uprawiam go mało ok.3.5 ha i wszystko wskazuje na to że powieszchnia ta ulegnie jeszcze zmniejszeniu. Murowana o tych wymiarach bez słupów podporowych kosztowała by ok.1/3 drożej z tego co się interesowałem. Przed wyborem firmy kontaktowałem się z kilkoma innymi firmami z mojej okolicy i z ogłoszeń na olx (w ogłoszeniach cenna niska bo podana za samą konstrukcję z montażem) cenny oscylowały od 120- 140 tys za konstrukcję z montażem i obróbką. Projekt, pozwolenia, nadzór, odbiór, 3x geodeta (tzw. papierologia) kosztowało 13 tys.
 5. W słomie nie ma problemu z wom ale w sianokiszonkę to włączam i wyłączam przy pustej komorze bo z belką w środku wom ma bardzo ciężko ruszyć. Ogólnie z 10-15 km więcej do tej prasy by się przydało ale jak na własne potrzeby to jest spoko
 6. bartek123456

  MTZ + Claas Variant

  Belarus MTZ 820 + Claas Variant 180
 7. ok. 170 tys. Ścianek nie mam bo hala stawiana tylko na maszyny.
 8. Jestem użytkownikiem varianta 180 i w tej prasie nie ma żadnego czujnika przy aparacie od siatki, z tego co mogę doradzić to sprawdź te ząbki na tej małej rolce i na tej krzywce co jest spychana przez te kółko, warto sprawdzić sprężynę od naciągu noża znajduje się ona koło paska od napędu owijania oraz sprawdź czy te ramie na którym obsadzony jest nóż i ta krzywka się nie zacina. Czarna rolka obraca się cały czas owjania gdyż najpierw napędzana jest przez pasek a po puszczeniu przycisku na pulpicie siatka powoduje jej obracanie.
 9. Ja w piątek dostałem poprawki ( czy maszyny zadeklarowane we wniosku będą kupowane nowe, jak te maszyny wpłyną na ekologie i innowacje w gospodarstwie, czepiali się o to że mam za mało ha do obsady to im mam złożyć oświadczenie że będę kupował baloty, słomę itp. w jakich szkoleniach będę brał udział oraz nie zgadało coś się im z 2 działkami o 1 czy 2 ary). Jak byłem wcześniej się pytać w BP jak zmienić rozrzutnik zadeklarowany we wniosku z 6t na 8t, to kobitka mówiła mi żeby zrobić to jako uzupełnienie i poza tym sprawdzić ceny czy się nie zmieniły i podawać ceny katalogowe a nie te jakie diler zaproponuje oraz pisać we wniosku jak bierze się coś z wyposażenia dodatkowego co wpływa na cenę (np. rozrzutnik obornika marka typ z adapterem ślimakowym i posuwem hydraulicznym itp.). Tak też zrobiłem i w poprawkach nic nie przyszło odnośnie cen. Jutro jadę zawieść poprawki i pozostaje czekać na decyzję lub listę.
 10. ja siałem. ma ładnom kolbe a co zatym idzie duży udział ziarna w sieczce. Na kiszonke plonuje podobnie jak subito. w porównaniu z sanem czy opokom o niebo lepsza.
 11. Umnie w tym roku Subito, 5133 Eco, Delphin i Sidobag. Kolego dy27 moge ci polecić z kws odmianę silvester, z tego co się orientuje to agro yoko też jest bardzo dobrą odmianą, ale tak jak w przypadku silvestra strasznie ciężko ją już dostać. Mogę ci też polecić exapic z sygenty jest w podobnej cenie co silvester.
 12. Jak mój Variant nie chciał zbijać to winy był czujnik znajdujący się nad skrzynkom na zapasowe siatki (a konkretniej mówiąc, co są dwa czujnik które wciska klapa przy zamykaniu, walnoł ten dolny i nie przekażywał prądu na modół) chociarz z tegoco wiem jeśli wina jest elektryka należy sprawdzić też czujnik od miękiego rdzenia i pokrentło od ustawiania zbicia.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj