Skocz do zawartości

donweter1989

Members
  • Postów

    2439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez donweter1989

  1. @Rolnik1973 Panie Ryszardzie czy łaskaw Pan będzie odgadnąć hasło 🤔🧐😁
  2. No zajrzyj, może to lokalny problem, a może i nie. Czym byś to prysnął? Mam soligir, ale serce mi się kraja aby już na starcie taki drogi zabieg robić.
  3. Oczywiście. Wszystkie okoliczne plantacje atakuje. Liborius mocniej, tadeus słabiej. U sąsiadów też widać na pszenżytach. Na jęczmieniu i pszenicy nie stwierdziłem jeszcze występowania
  4. To Cię zdziwię. Plantacje które są w fazie 2-3 liści zainfekowane
  5. Jeszcze akcja mączniak się zaczyna na pszenżytach 😞
  6. Widocznie tusek atrakcyjniejszy od jarka dla Ciebie, żeś se tak dłoń umęczył🤭
  7. donweter1989

    Ceny bydła 2024

    Niekoniecznie, to zależy za ile zakupisz towar do opasu oraz co Ci z tego wyrośnie. Czysty 100 procent hf fermowy robi mi O , bialogrzbiet często i gęsto R
  8. donweter1989

    Ceny bydła 2024

    Zabieram wszystkie byczki i część jałówek ze stada białogrzbietów. Dokładnie dwa tygodnie temu sprzedałem dwa byki tej rasy. Wiek 23-24 miesiące. Jeden ważył 806kg drugi 606 kg. Ten drugi to dotychczas mój najmniejszy opas z tej rasy. Zazwyczaj w 2 lata robią mi koło 700 kg byki
  9. Składaj, bo kto jak nie Ty.
  10. Uuuuu ktoś tu aspiracje ma na stanowisko króla dziadów, a co najmniej na drugiego Krzysia Jerzyne 🤔🙆
  11. Kurła oczopląsu idzie dostać, może się jakoś przywyknie 🤔
  12. Raczej u was dziwne, że za piasek taki czynsz oferują. Taki czynsz u nas to musi być 3 klasa i to jeszcze spory kawałek
  13. Bacara trio plus tribenuron
  14. Wczoraj robiłem mszyce i przy okazji chwasty prysłem. Ledwo drugi liść, a mszyca już ostro w natarciu.
  15. donweter1989

    Tuczniki

    Przy obecnych kosztach te 6.50 to jest to samo co te 4.50 sprzed kilku lat. Ogólnie szału nie ma
  16. Na podwórku 🤔
  17. Chyba też podniosę do tyle workowany. Dotychczas sprzedawałem workowany jęczmień i pszenżyto po 800 a pszenicę po 1000, ale patrzę że okoliczny skup płaci już 770 brutto za jęczmień, do tego 30 zł do tony za worki i zostaje 100 zł za robotę, a jak się samemu workuje to wcale to przyjemna robota nie jest.
  18. Ja mam co robić, mam też ekipę która mi pasuje, a jak wiadomo zwycięskiego składu się nie zmienia. Po co kombinować, mam dość gruntów gdzie mogę zasiać kukurydzę, bez zbędnych kombinacji
  19. 8 rzędowa sieczkarnia i te bydlaki do odwozu to trudny temat by był dla chłopaków
  20. Na szczęście nie ma. Ogólnie słabo to występuje w moich stronach, za to kilkanaście kilometrów dalej jest tego plaga, podobnie jak barszczu Sosnowskiego
  21. Dlatego, żeby nie denerwować nowych sąsiadów kurzem z kombajnu i zbyt częstym widokiem opryskiwacza plan jest na mieszaninę trawy, koniczyny i lucerny. Byśki wpylą ze smakiem
  22. To jest kręta działka w środku osiedla w sąsiedztwie 7 domów, plantacji choinek i zakątka kwiatowego, że o zagonie buraków i kozie nie wspomnę 😅
  23. A jak już jesteśmy przy zakwaszeniu wody. Kiedyś gdy jeszcze pracowałem poza gospo między innymi jako operator opryskiwacza spotkałem się z opinią jednego z tych agronomów od sprzedaży środków żeby nie dawać siarczanu amonu do glifo zwalczając perz gdyż to spowoduje szybki efekt dla oka , lecz przez to że szybko uschnie to nie krąży i nie przenika rośliny środek z siarczanem tak dobrze jak samo glifo. Co myślicie o tym stwierdzeniu?
  24. No to mam teraz sporo do przemyślenia. Ile osób tyle sposobów. Dziękuję wszystkim za pomoc 👍
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v