Skocz do zawartości

fireseba

Members
  • Postów

    956
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fireseba

  1. Super przyczepa ile wchodzi zboża?
  2. Mówimy tu o oszczędnych ciągnikach.. Ten 716 fajny ciekawe tylko kto nim jeździł. Bał bym się kupić używaną skrzynie Vario ale za taką kasę nawet zaorało by na nową przekładnie.
  3. Fendta w takiej cenie nie kupisz więc zostaje Deutz Fahre lub używana 816 za 100tyś
  4. fireseba

    Choroby cieląt

    U mnie na sam początek jak odejdą wody krowa dostaje 5cm meskaliny dla relaksu. Jak widać nogi to czepiamy postronek, a gdy widać wywalony język (wpychamy go patykiem). Gdy przyjdzie odpowiedni czas i rozwarcie jest wystarczające ciągniemy cielaka razem z krową. :blink: Pępek przemywam spirytusem lub jodyną jeśli mam (ja nie mam? Ja mam wszystko). Krowę doimy zaraz po ocieleniu i napojeniu wodą z... ok 3 litry siary i dajemy ją cielakowi oraz 6 piw (6 bo więcej borsuk by nie przeżył to i cielak nie przeżyje). Siarą jest karmiony trzy razy dziennie po ok 2.5l jednorazowo. Cielaki są trzymane oddzielnie gdyż w innym wypadku uniemożliwia to ich pojenie. Po okresie od 60 do 80 dni cielak waży 100kg i gra razem ze mną w nogę (on mi w nogę ja mu w nogę) :rolleyes: Tak to wygląda u mnie, a jak jest na zachodzie?
  5. Są jakieś faktury jaki jest koszt produkcji np. sera i ile jest odpadu i na co idzie itd.? Przelanie, pasteryzowanie i sprzedanie mleka to koszt 2zł?
  6. Nie wiedzę zysku po 7.5 za byka jak bele są pow 100zł to zysk z takiej beli to 50zł a z byka albo 10% albo -10% Czyli jak mówicie że z byka jest lepszy zysk to albo nie hodujecie mięsnych albo ze świni są takie straty
  7. Lepszy świniak po 4 czy byk po 7.5?
  8. Pomożecie? Żywieniowiec mówił bym zamienił śrutę kukurydzianą na wysłodki. Mam niskie parametry mleka oraz problem z kwasicą po podaniu większej ilości kukurydzy. Czy wysłodki granulowane będą lepsze? I jak to wychodzi parametrami cena/wartość odżywcza? Cena za kg taka sama.
  9. Daleko te pastwisko musi mieć
  10. Litości... Jaki jest koszt owinięcia balota? 15-20zł jeśli weźmiemy super turbo owijarkę za 50 tyś która nigdy się nie zwróci.
  11. aronia hmmm to jest to:P +5gr? Będzie chociaż na prąd
  12. Sprzedana jedna krowa (budowa starszych polskich HF czarno białych) po 5.2 brutto miała 650kg. Zmierzenia wczoraj miała 200cm-640kg a dziś 202cm-660kg więc wyszło ok. HF ma wygląd trójkąta rozwartego z tyłu, a mięsny kwadratu przez co obwód zaraz za przednimi nogami będzie większy na korzyść ras mięsnych. Przy HF się sprawdza zobaczymy jak będę sprzedawał mieszańce byków.
  13. Pod wyceną nie masz kwaicy ale jeśli masz ocenę to raczej wiesz co i jak. Powiem Ci na moim przykładzie. Jeśli dziś dam żle jeść swoim krowo a mam niektóre takie delikatne że z dnia na dzień będzie ze 150tyś 750 i po dwóch dniach wróci do normy
  14. Może kwasicy już krowy nie mają? chyba od 10 sierpnia?
  15. Trzeba nową mapę wgrać i sprawdzić nie zaszkodzi a może pomóc. Jeśli jest gwarancja niech robią to oni
  16. Czemu nie? Bakterie żywią się cukrami(sacharoza) które są w węglowodanach zawartych np. w trawie. W motylkowych jest ich za mało by przebiły poziom białka dlatego są niszczone przez inne bakterie. Melasa też zawiera sacharozę ok. 40% co stanowi pożywkę dla tych bakterii. Jest to koniecznie potrzebne do odżywiana się i namnażania. Są to bakterie beztlenowe więc trzeba szczelnie owinąć balota i najlepiej wypompować resztę powietrza.Bakterie są wszędzie ale jeśli dać je do materiału zakiszanego zwiększymy je na start co da przewagę nad tymi niepożądanymi do tego pożywka by miały dobre warunki do namnażania się. Pytanie brzmi ile tego dać by się dobrze zakisiło?
  17. Jeśli produkty mleczne się sprzedają 5% taniej a surowiec jest pozyskiwany 50% taniej to mamy (My?) tego zysk, a nie zarząd? Bo jeśli tak jest to OK jeśli nie to coś jest nie tak. Więc jeśli nie ściągali wcześniej mleka, a teraz ściągają taniej to cena MUSI wzrosnąć bo tak powinna funkcjonować spółdzielnia Jak cena w Mlekpolu? SMS powinien już być chyba że w dół wtedy będzie 1 sierpnia
  18. Gdzie w okolicach Augustowa można najtaniej kupić "plombowany" RSM? Jest jakiś nawóz NPK w płynie?
  19. Objętościówki są ok? Starsze siano lub słomę dostają? Kał jest rzadki i śmierdzący kwasem?
  20. Mam gospodarstwo od roku i średnia wydajność z krowy jest na poziomie 7.5tyś są takie które dają 9-10 ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Paszę robię dla jałówek gdyż nie widzę sensu ich odchowu kupując bele po 150zł Ile dać melasy na jedną bele? Jeśli jedna dysza to za mało to np można będzie wyregulować tym że będzie pryskany wałek od początku jego formowania zgrabiarką 7 gwiazdową więc można będzie pryskać za ciągnikiem mocując opryskiwać z tyłu. Koszone będzie dyskową z konduktometrem wiec pokosy będą szerokie i nic na trawę nie ścieknie a do tego pryskając jeden wałek trzy razy lepiej się rozejdzie. Czy taki kwas mlekowy będzie dobry? Cena widzę że niska(?) w porównaniu z innymi na tonę paszy http://allegro.pl/kwas-do-zakiszania-zakiszacz-traw-kukurydzy-100ton-i5238996084.html
  21. Weź z tych miejsc teraz próbki równomiernie po tyle samo, wymieszaj i zapakuj. Wyślij do stacji rolniczo chemicznej i zbadaj na zawartość makro i mikroelementów cena ok 50zł. Dobra uprawa agregatem oraz równa orka i za ro będzie taka sama. Możesz jeszcze dać fotkę to coś podpowiemy chyba że wygląda tak samo a jest mniejsza w co wątpię.
  22. Może to waga nad czczo?
  23. Czyli po 5zł sprzedawać?
  24. Jaka jest cena krów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v