Czytasz tylko nagłówki artykułów? Zasady rozliczenia prosumentów się nie zmieniają. Tylko fv masz co miesiąc wystawioną. Dalej prąd w wirtulanym magazynie masz przez 12 miesięcy. Mało kto stawia magazyn 10kwh a Tboie za mało 20kwh.
Bajki opowiadasz z tym grzaniem prądem bez pomp. Mały nowy domek 100m2 grzany prądem, oszędzane gdzie się da, niska temp w domu, zużywanie jak najwięcej jak słońce świeci itp. Fotowltaika 10kw nie wystarczyła. Rok wystarczył żeby otrzeźwieć i zamontować pompę.
Możesz ładować raz na rok. Ważne żeby samóchód nie stał z wyczerpaną baterią poniżej 20% długotrwale. Aktaulnie baterie zachowują 70% swojej oryginalnej pojemności po 300 tys km. Nowy elektryk ma serwis w ASO co dwa lata na wymiane płynu chłodniczego i to jest wymysł aso żeby mieli za co kasować. Nie masz silnika spalinowego nie masz skrzyni biegów to ile tych ruchomych elementów odpada w porównaniu z elektrykiem? W nowej spalinówce nie padają silniki ? a słyszałeś o silniku puretech? pasek w kompieli olejowej który się rozwarstwiał.
W zeszłym roku była dotacja 40 tys na elektryka. Kupując piździka za 80 tys połowe mamy gratis. Czas rozliczenia to dwa lata. czyli w 2028 będzie wysyp aut elektrycznych w Polsce.
U mnie elektryka bierze ten kto dalej jedzie. Oczywiście do 100km od domu. Dalej to tylko spalinówka bo ładowarek jest za mało.