Skocz do zawartości

Adi821

Members
  • Postów

    78
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adi821

  1. Sianokiszonkę staram się robić podsuszoną bo baloty nosi często weidemann 1302 i jak jest coś troszkę bardziej mokrego to na 2 kołach je nosi a żywej trawy to można zapomnieć trzeba iść po tura jak się przesadzi😅 Rozważam w przyszłości zakup jakiejś niedużej ładowarki o szerokości do 160 chciałbym żeby ona też mogła z nim współpracować 😅
  2. Z jakiej firmy masz? Ja oglądałem metal technik i intertech ale intertech za ciężki 😅
  3. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Panowie czym zlikwidować skrzyp polny i resztę perzu w kukurydzy? Było pryskane tezosar box wszytko zrobiło się żółte a teraz po fali deszczu są miejsca gdzie rośnie dalej...
  4. Panowie jakie posiadacie łyżkokrokodyle ząb palony kuty? Będzie pracować oczywiście przy bydle kiszonki obornik jakąś bele przenieść rozrzutnik załadować który jest lepszy bardziej uniwersalny?
  5. Ile ma godzin na dziś? Mam możliwość albo nową budżetowa albo wcale słyszałem o nich kilka dobrych opinii tak zła jest pierwsza już się trochę nastawiłem a teraz mi zmieszałeś uczucia stąd taka reakcja bo jak w to nie pójdę to przez najbliższe kilka lat na pewno nie kupię żadnej a jaki dokładnie model ten kolega ma? Coś małego czy większego? Tak szerokość 160 pomieszczenia są w trakcie lekkich modernizacji po nich wjedzie wszędzie bez problemu większość to będzie głęboka ściółka ale już teleskopowa 2m mogłaby mieć problem skręcić i wziąć gnój z boku problem jest taki że raczej używane maszyny nie wchodzą w grę bo byłaby pisana pod młodego rolnika sianokiszonkę mam bale po starej pasówce ale noszę je na styk starym weidemannem 1302 więc nie powinna mieć żadnego problemu ale na rozrzutnik sięgam jak stoi w dziurze przy płycie na równym ładowanie go nie należy do szybkich ani przyjemnych zresztą gdybym chciał dłużej pracować nim to wymaga wielu napraw i jest już wyrobiony na głównym sworzniu wieżyczka-ramię dość mocno co jest ciężkie do zregenerowania i przez to jest pęknięcie na wieżyczce bo środek nie pracuje razem z bokami stąd myśl padła na ładowarkę tego typu szczególnie że ciągnik z turem również jest już wiekowy
  6. Jesteś zadowolony z niej? Oprócz gum nie było żadnej więcej awarii? Nie miała by chyba tak tragicznie przy 40-50 sztukach bydła ale bardziej mleczny profil produkcji tylko chciałbym oprzeć na niej wszystko i tura wyeliminować bo obecnie już przy mojej starej małej niewiele robi ale ma tylko 90cm i kwalifikuje się do sporego remontu 😅 To powiedz znajomemu niech tu wpadnie i napisze sam osobiście i się pod tym podpisze bo kolega o koledze to też mi nie raz na opowiadał co to się u niego nie działo a jak zapytałem tego drugiego to się dopiero dowiedział co to się u niego niby działo 🤣 A co dziś nie jest chińskie? 🤔 A myślisz że resztę to gdzie produkują? Tylko pod inne zamówienie i może akurat nie w tej fabryce 🤣
  7. Panowie ma ktoś jakąś budżetowa ładowarkę teleskopową lub przegubowo teleskopową? Która kosztuję do max 230tys netto?
  8. Witam zastanawiam się nad zakupem ładowarki szczególnie zastanawiam się nad wymienionymi Schmidt 4350AT i eurotrac t13 czy jest na forum jakiś posiadacz najlepiej wymienionych modeli? Prosiłbym o opinie posiadaczy tych modeli lub tych marek ewentualnie proszę również o propozycje i opinie osób posiadających inne budżetowe ładowarki podobnych gabarytów.
  9. Adi821

    Eurotrack t13

    Jak się spisuje na dzień dzisiejszy? Były jakieś awarie? Ile ma Mth?
  10. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Jaki oprysk na regras w kukurydzy?
  11. Adi821

    VAT w rolnictwie

    A obecnie jesteś na VAT? Jeśli tak to powiedz co o tym sądzisz w swoim przypadku
  12. Adi821

    VAT w rolnictwie

    I co ci wtedy wyszło?
  13. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Siew 02.05 na górce wychodzi na dołku bardziej mokro i zimniej ale jest już pod samym wierzchem, uprawa bezorkowa na 30cm
  14. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Też tak właśnie myślę że może starczy później będę patrzył gdzie jest zagęszczenie i gdzie jest sens głęboszem przejechać
  15. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Jeszcze trzeba głębosza gdzieś dorwać 🤔 ale i tak po zrobieniu na 30cm gdzie u mnie na niektórych kawałkach głębiej niż 23-24cm nie szło zaorać bo piach się wyciągał może cześć zerwać 😅
  16. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    A no właśnie to u ciebie już są efekty a to co innego niż u tych co zrobili raz bezorkowo i myślą że od razu będzie nie wiadomo jaki efekt i się pluja że bezorka zła bo świeże resztki wodę ciągną no ciągną ale stare za to bardzo dobrze ją trzymają i oddają 😅
  17. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Jeszcze zależy od kiedy bez orki bo jak są stare resztki z poprzednich lat napite to trzymają wilgoć i ją bardzo dobrze oddają roślinie kiedy potrzeba
  18. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Kto w tym roku bezorkowo pod kukurydzę? Na jaką głębokość uprawiacie?
  19. Jak to zrobione?
  20. Oo to nie jestem sam moja 1 marca wyglądała bardzo podobnie a na kilku koleinach to jej nawet nie było 🤣
  21. Też tak myślałem mam rejgras jaka się dobrze sprawdzi na takim nieużytku? Ziemia aż nieprzyjemnie pachniała po 1 ruszeniu na większą głębokość
  22. Witam jako że plac na kiszonki się powiększył przez większe ilości potrzebnej paszy mam kawałek pierwotnego placu wolny przez wiele lat nic tam nie rosło tylko były pryzmy co po uprawie na głęboko możnaby tam zasiać i miałoby jakiekolwiek szanse na urośnięcie żeby trochę tą ziemię przerobić? Zostanie później skoszone i będzie tam pryzma z kukurydzy
  23. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Co w tym roku siejecie pod kukurydzę? Dużo mniej granuli sypiecie tam gdzie poszedł obornik bydlęcy?
  24. Adi821

    Nawożenie kukurydzy

    Wczorajsza uprawa jutro siew
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v