Skocz do zawartości

Matey

Moderator Forum
  • Postów

    7644
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Matey

  1. Matey

    Gryka

    zglosze do ubezpieczalni zobaczymy czy cos grosza oddadza
  2. Matey

    DKC 3595 po gradzie

    w generali mam, zglosze zobaczymy co bedzie.
  3. Matey

    Gryka

    powiedzcie mi, bo pierwszy raz mam gryke po gradzie, z nia jeszcze temat nie jest przegrany, wyda nasiona z pedow bocznych? Warto ja czyms wspomoc?
  4. Matey

    Gryka

  5. Matey

    Giewont

    Po deszczach nawalnych z gradami
  6. Matey

    DKC 3595 po gradzie

    jak myslicie, uznaja w ubezpieczalni szkode?

    © DKC 3595 po gradzie

  7. Matey

    Opryskiwacz 2000/15

    niech słuzy, oby Ci starczył. Ja z 600 na 1500 przesiadłem się ale dalej trzeba wiekszy
  8. Dobrze że wyciągasz wnioski ale trochę za szybko. Co jak sąsiad posieje w połowie kwietnia, trafi w warunki? To jest uprawa dla cierpliwych, tutaj karty rozdają warunki pogodowe a nie poprawki na chwasty, mikro czy grzybowki.
  9. No widzisz, a ja na suchą glebę opryskalem, spod kół się kurzyło i podzialalo
  10. Z legalnych to chyba boxer na rejestrację w tej uprawie a reszta to na własne ryzyko
  11. Pamiętam że niektórzy z Was odpuszczali doglebowke bo było sucho. Tutaj macie nieświadoma kontrolkę jak działa doglebowka podczas suszy.
  12. Jak widać na foto mijak podczas doglebowki, robionej na suchą glebę
  13. Matey

    Pszenżyto ozime i jare

    No ja też się bałem ale dodałem. Jak będzie lipa to sam znac. Corrida rejestrację ma do liścia flagowego teoretycznie
  14. Matey

    Pszenżyto ozime i jare

    Macie doświadczenia z tribenuronem metylowym w pszenżycie tle tych fazach? Flaga jest kłosów nie ma, gryka mi wychodzi i tak dumam czy dołożyc 20g do grzybowki czy narobię ambarasu
  15. Na + cena nasion, biorą to głównie ekolodzy, na - bardziej podatny na choroby grzybowe
  16. no i posiejecie w marcu, zimna wiosna az do teraz i łubin ruszy razem z chwastami. To jest roslina specjalnej troski, tutaj warunki podpasuja raz na kilka lat
  17. Tego jeszcze nie No to ja w podobnych warunkach psiukalem, spaliło go do zera ale przed zbiorem już odbijal Wybacz przyjacielu, wziąłem trzyletni ugór i na prędkości wsialem grykę. Wolałbym na jesieni walnąć glifo ale ten perz mi za dużo wody ściągnie z pola. A moje poprzednie przygody ze zwalczaniem perzu w uprawie graminicydami zawsze kończyły się słuszna dawka glifosatu po zbiorach
  18. Matey

    Gryka

    W sumie dobry trop że strączkami, w lubinie było 2l boxera metrybuzynu 250g i o,05 chlomazonu i też zyje
  19. Robiłem tribenuronem + jakiś gastrop od osadka w sloneczniku i git Powiedz więcej o tym fulisade, jakie warunki jaka dawka jaki perz duży? Ja wszelkimi agilami, labradorami, panterami próbuje w max dawce a perz na to że chce wiecej
  20. Matey

    Gryka

    Zależy gdzie. U mnie na zachodzie PL bez przymrozków, Ci co mieli siać grykę już ja posiali. Doglebowo odchwaszczacie? Jeśli tak to czym?
  21. Czy są lepsze nie wiem, lepiej mi się pryskalo na lehlerze jednostrumienioeym. Niby założyłem filtry sekcyjne, jest lepiej ale wciąż potrafią się przytkac
  22. Matey

    Gryka

    Kiedy siejecie?
  23. Ile kasować za siew biernym agregatem uprawowo siewnym? 250 będzie po kolezensku?
  24. predzej na oziminie zobaczysz brak wody niz po lubinie w tej fazie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v